Застарілі кроки в IT-кар’єрі, які давно не працюють

Спеціалісти з відділу рекрутингу Computools діляться своїми спостереженнями про кроки в ІТ-карʼєрі, які не сприяють професійному розвитку та пошуку роботи.

Розвиток карʼєри – поняття, під яким кожен спеціаліст розуміє щось своє. Ви могли чути визначення “крокування службовими сходами”, проте просування у карʼєрі не завжди означає підвищення чи перехід на іншу посаду з більшою фінансовою винагородою. 

Карʼєрний розвиток ІТ-фахівця може мати різні форми: отримання більшої відповідальності у межах однієї посади, підвищення навичок завдяки навчанню, прийняття нових викликів, зміна спеціалізації чи взагалі компанії. 

Якщо для вас важливі професійний розвиток та прогрес, необхідно докладати певні зусилля. Проте, деякі спеціалісти продовжують дотримуватися стратегій, які вже давно перестали бути ефективними, як-то пошук роботи в ІТ-компанії лише за допомогою резюме або розвиток тільки Hard Skills

У цьому матеріалі ми хочемо обговорити застарілі кроки в ІТ-карʼєрі, на яких не варто зосереджувати увагу, якщо ви хочете досягти успіху у цій сфері.

4 неефективні кроки в ІТ-карʼєрі

1. Завищені очікування від дипломів/сертифікацій/курсів

Кількість дипломів ІТ-спеціаліста не завжди впливає на збільшення зарплати чи підвищення у компанії – це факт. Вони доповнюють вашу експертність, але не гарантують карʼєрного зростання. 

Фахову обізнаність співробітника оцінюють за його досвідом: практичні знання та реальні досягнення, вміння розвʼязувати важливі для посади задачі, робота з аналогічними проєктами – основні фактори, які можуть сприяти ефективному карʼєрному розвитку. 

Орієнтуються роботодавці й на певні навички та компетенції, адже вони можуть виявитися ціннішими за теоретичні знання, що отримані на чергових курсах.

Якщо вам потрібна актуальна порада щодо кроків в ІТ-карʼєрі, радимо відстежувати появу нових технологічних навичок для вашого напрямку, розвивати їх та застосовувати на практиці. 

2. Традиційний пошук роботи в ІТ-компанії за допомогою резюме

Безсумнівно, резюме є вагомим інструментом для пошуку роботи, оскільки у ньому стисло описуються найважливіші навички кандидата та його досвід.

Завдяки добре структурованому резюме рекрутери можуть зрозуміти сильні сторони спеціаліста та запропонувати йому вакансію в ІТ, яка буде відповідати його вмінням. Проте ви не маєте покладати на резюме усі надії.

Сфера інформаційних технологій постійно змінюється, стосується це й внутрішнього ринку рекрутингу. Кількість пропозицій майже ніколи не дорівнює кількості кандидатів.

Найчастіше, попит перевищує потребу роботодавців у нових співробітниках. Компанії отримують численну кількість резюме, що ускладнює шанс проявитися серед конкурентів. 

Велике значення мають звʼязки та нетворкінг. Якщо ви активні у вашому професійному колі, то з легкістю можете отримувати пропозиції щодо співпраці від людей, які не бачили вашого резюме.

Про що йде мова?

• Заводьте знайомства з рекрутерами та колегами на LinkedIn.

• Ведіть GitHab, Behance чи Upwork.

• Беріть участь в обговореннях на Stack Overflow.

• Демонструйте вашу компетентність на конференціях, як спікер.

• Розвивайте власний бренд та експертність.

До речі, більше на цю тему ви можете дізнатися в одній з наших статей.

Досягнень та вмінь, що ви маєте, може бути вже не достатньо. Тільки той, хто адаптується до нового, здатний лишатися конкурентоспроможним.

3. Очікування стабільного карʼєрного зростання

Можна помітити, що план розвитку для ІТ-спеціалістів не такий традиційний, передбачуваний та прогнозований, як у деяких інших сферах.

Оскільки галузь інформаційних технологій постійно еволюціонує, зʼявляються нові інструменти та методи, то й вимоги до фахівців також швидко змінюються. 

Через те, що спеціалістам доступно багато напрямків (від розробки програмного забезпечення до аналітики даних чи кібербезпеки), кроки в ІТ-карʼєрі можуть бути більш гнучкими та індивідуальними, а не обовʼязково структурованими.

Перехід між позиціями може обумовлюватися не новими дипломами, а розвитком додаткових технічних компетенцій. 

Ось кілька корисних порад:

• Розробіть власний план з коротко- та довгостроковими цілями.

• Подумайте над можливостями професійного розвитку: покращення необхідних навичок, участь у проєктах, вивчення нових методів та інструментів, сертифікації.

Слідкуйте за останніми тенденціями у своїй галузі. Якщо компанія пропонує взяти участь у навчанні – обовʼязково приймайте пропозицію.

• Підтримуйте ефективну та чесну комунікацію з керівництвом, діліться своїми успіхами та планами, запитуйте зворотний звʼязок. Продемонструйте, що ви зацікавлені у власному розвитку та готові робити цінний внесок у компанію.

Зустрічі 1 на 1 – це ідеальна можливість обговорити проблеми та перспективи, отримати індивідуальний план розвитку в ІТ-компанії або ж розʼяснення у питаннях, які вас турбують.

Якщо ви не будете розглядати ці розмови, як звичайну формальність, то зможете одержати від них багато користі.

• Проявляйте ініціативу. Беріть участь в обговореннях, спробуйте стати командним гравцем в ІТ-компанії, пропонуйте ідеї, які можуть покращити процеси у вашому відділі.

Ваше бажання взяти на себе певну зону відповідальності може свідчити про готовність до більших справ.

• Будьте наполегливі та не бійтеся брати на себе виклики.

4. Розвиток виключно Hard Skills

Один з успішних кроків в ІТ-карʼєрі – це вдале поєднання та розвиток як технічної кваліфікації, так і мʼяких навичок.

Ось кілька рекомендацій, які допоможуть вам стати цінним працівником у компанії:

• Практикуйте ефективну взаємодію з колегами та керівництвом, вчіться вирішувати конфлікти та працювати у команді.

• Для того, щоб швидко адаптуватися до нових умов та пропонувати цікаві рішення, розвивайте креативність та критичне мислення.

• Якщо ви плануєте перейти на керівну позицію, розвивайте відповідальність, а також навички керування часом та вміння розставляти пріоритети.

Корисною буде і здатність продуктивно працювати з проєктами та бюджетами. 

• Цінний фахівець розуміє не тільки свою нішу, а й роботу відділу загалом. 

Замість висновку

На відміну від перерахованих застарілих кроків в ІТ-карʼєрі, постійний саморозвиток та відкритість до нових знань стають критичними факторами успіху сьогодення.

Досягнень та вмінь, що ви маєте, може бути вже не достатньо. Тільки той, хто адаптується до нового, здатний лишатися конкурентоспроможним. 

Якщо ви фахівець, що постійно прагне до професійного зростання й наразі шукає роботу, то ми маємо для вас пропозицію – заповнюйте цю форму.

Очікуйте повідомлення від рекрутерів Computools, щойно зʼявляться вакансії в ІТ-компанії, які зможуть вас зацікавити. Доєднуйтеся до нашої команди та змінюймо цей світ разом!

Стеж за оновленнями! Підпишись зараз, щоб отримувати найсвіжіші новини прямо на твою поштову скриньку

Приєднуйся до Computools

заповни форму або напиши нам на пошту hr@computools.com і ми підберемо для тебе цікаву пропозицію

  Ім'я*

  Електронна пошта/телефон*

  Позиція*

  Резюме (в форматі: .doc, docx, .pdf або .rtf)*

  Надіслати резюме →

  Дізнавайся першим
  про актуальні
  вакансії та події
  Telegram →