Не тільки резюме: на що ще звертають увагу рекрутери в IT

Як справити враження на рекрутера? Які особисті якості впливають на рішення роботодавця? Як збільшити свої шанси? Знайдіть всі відповіді у цій статті!

Подобатись усім – неможливо, а от сподобатись рекрутеру – цілком реально! Хоча у світі IT технологій на першому місці завжди стоять навички і знання, щоб отримати гарну посаду на висококонкурентному ринку, треба мати дещо більше. 

Розробники та інші спеціалісти відповідають не тільки за свою роботу, але й за репутацію компанії на світовому рівні.

Щоб спілкуватись з клієнтами та будувати дружні відносини у колективі, слід також вміти вирішувати конфлікти, працювати у команді, та мати досить високу стресостійкість.

І хоча всі ці пункти вказані у резюме майже кожного шукача роботи, зрозуміти наскільки вони правдиві досить важко, опираючись виключно на одне джерело.

За даними Work.ua, з лютого 2022-го року ринок праці в Україні обвалився майже у 7 разів. Наразі ситуація поступово покращується, але кількість спеціалістів досі чисельно переважає відкриті вакансії в IT

Враховуючи значну конкуренцію, справити приємне враження на рекрутера стає задачею номер один для всіх охочих отримати гарну пропозицію в IT компанії.

Тож, у цій статті ми поговоримо про те, як гарно пройти співбесіду, і на що звертають увагу рекрутери в IT. Поїхали!

Нa що звертають увагу рекрутери в IT?

Інтерв’ю, як і резюме, не дає рекрутерам можливості сформувати повне враження про кандидата.

Експерти DOU зазначають, що навіть Senior-спеціалісти часто провалюють інтерв’ю через банальну невпевненість та неможливість зосередитись на важливих питаннях.

Гарна новина полягає у тому, що успіх претендентів на роботу залежить не тільки від результатів інтерв’ю, а також від їхніх “social profiles”, що включають у себе рекомендації, відгуки колег, соціальні мережі та багато інших аспектів.

Команда рекрутерів Computools склала добірку параметрів, котрі враховують роботодавці під час найму на роботу, і додала корисні поради, щоб допомогти вам покращити кожен з них.

Супровідний лист

Супровідний лист в IT компаніях розцінюють, як доказ вмотивованості та зацікавленості кандидата.

І хоча його наявність вимагається далеко не всюди, ваше вміння влучно подати свою кандидатуру може стати додатковим плюсом, особливо якщо вам важко дається живе спілкування, або ви часто хвилюєтесь на співбесідах.

Корисні поради:

1. Перед написанням листа, дослідіть компанію, у якій ви хочете отримати посаду. Зверніть увагу на її цінності, сфери зайнятості, міжнародні зв’язки та партнерства.

Подумайте, чи можете ви запропонувати вирішення проблем, з якими зіштовхується компанія? Розкажіть про свої навички та якості, які складатимуть найбільшу цінність для роботодавця.

2. Супровідний лист в IT має бути гарно структурованим та містити три частини: вступ, основна частина, висновок. 

• У вступі ви маєте зацікавити читача та чітко відповісти на питання: “Чому я хочу отримати цю посаду?”

• В основній частині уникайте занадто художніх зворотів та багатослівних речень, сконцентруйтесь на ключових для роботодавця речах – ваших навичках, пропозиціях, та якостях.

• В кінці обов’язково висловте подяку за прочитання листа та виділений час, це зарекомендує вас як ввічливу та приємну у спілкуванні людину. 

Рекомендації

Колись Кейт Феррацці порадив нам ніколи не їсти на самоті, і якщо ви серйозно налаштовані щодо пошуку роботи, то варто сприйняти ці слова серйозно. Поки ви спите, “networking” працює на повну. 

Ваші рекомендації це не обов’язково письмові відгуки керівників, чи колег, це також ваші контакти у соціальних мережах, таких як LinkedIn.

Рекрутери можуть оцінити спільні контакти, знайти знайомих, та поцікавитись за вашу кандидатуру у неформальний спосіб. 

Чим більше контактів ви маєте, тим більший рівень вашої соціальної довіри. Проте, не варто захоплюватись і додавати усіх підряд, адже якість завжди перемагає кількість. 

Корисні поради:

1. Спробуйте зібрати відгуки від максимально різних людей, щоб сформувати більш повне враження про вашу особистість.

Це можуть бути керівники, колеги, бізнес-партнери, клієнти, замовники, та навіть ресурси, де ви надавали свої послуги. 

2. Рекомендаційний лист в IT має виглядати професійно. Формуючи прохання, не соромтесь попросити людей бути лаконічними та писати в офіційному стилі.

Якщо це доречно, то ви можете навіть вказати параметри, або зробити шаблон, щоб допомогти людині оцінити вас згідно з вашими вимогами.

3. Якщо хтось не відповів на ваше прохання, то не соромтесь запитати знову. Ваш колега міг просто забути, або пропустити повідомлення, тому додаткове нагадування не буде зайвим.

4. Не забувайте про ввічливість на всіх етапах спілкування. Почніть із делікатного прохання та закінчіть щирою подякою, щоб підтримати гарні відносини. 

Манери та навички спілкування

Напевно, для вас не стане новиною, що приємні та ввічливі люди мають кращі шанси отримати роботу.

Йдучи на інтерв’ю, ви отримуєте можливість продемонструвати свої soft та hard skills, і навіть якщо з другим у вас проблем немає, погані манери, або невміння спілкуватись можуть зіграти фатальну роль.

Корисні поради:

1. Загадка: що зможе оцінити рекрутер, навіть якщо жодного разу вас не бачив і не чув? Звісно ж, пунктуальність.

Це навичка, що говорить сама за себе, і перше, на що звертають увагу рекрутери в IT. Прийдіть на 2 хвилини раніше, щоб показати серйозність ваших намірів та збільшити свої шанси.

2. Попрацюйте над невербальною комунікацією. Посмішка, розслаблена поза, загальна доброзичливість, здоровий контакт та вміння слухати і не відволікатися  одразу виведуть вас у топ кандидатів. 

3. Намагайтесь не перебивати рекрутера, а записувати питання, що у вас виникають. Крім цього, підготуйтесь заздалегідь та приготуйте запитання, які бажаєте поставити, демонструючи зацікавленість у роботі.

4. Не говоріть виключно про фінансовий аспект посади. Компанія навряд чи захоче найняти працівника, що зацікавлений тільки у компенсації.

Резюме в IT це далеко не все, тому підходьте до пошуку роботи відповідально і працюйте над своїм іміджем, адже інвестиція в себе завжди окупається.

Соціальні мережі

У 21-му столітті майже не залишилось людей, які не вели б онлайн-життя. І хоча багато хто вважає недоречним вказувати особисту інформацію та соціальні мережі, ці дані можуть стати вдалим доповненням до вашого резюме в IT компанію.

Рекрутери Computools знають, як перетворити свої сторінки на інструменти працевлаштування.

Корисні поради:

1. LinkedIn – це ключова платформа для професійної взаємодії. Попрацюйте над оформленням свого профілю, додавши стисле резюме та детальну інформацію про вашу історію роботи.

2. Заповнюйте свої профілі повністю, використовуючи ключові слова, що стосуються вашої галузі. Таким чином алгоритми допоможуть вам з’являтись у пошуку частіше.

3. Діліться статтями, дописами та ідеями, пов’язаними з вашою галуззю. Приєднуйтесь до відповідних груп і беріть участь в обговореннях. Участь у дискусіях демонструє ваш досвід та експертність.

4. Створіть портфоліо своїх робіт і поділіться ним у LinkedIn або Instagram, або інших профільних ресурсах, таких як Behance для дизайнерів.

Це стане наочною демонстрацією ваших навичок і досягнень не тільки для рекрутерів, але й для знайомих, що можуть комусь вас порадити.

5. Якщо ви берете участь у волонтерській роботі, або інших благодійних заходах, то не бійтесь це показати.

Роботодавцям захочеться мати у штаті осіб з високою соціальною відповідальністю, котрі можуть стати обличчям та просувати цінності компанії.

6. Якщо ви претендуєте, наприклад, на позицію Middle-спеціаліста, переконайтеся, що профілі в соціальних мережах ефективно відображають ваш досвід саме на цій посаді.

Продемонструйте проєкти, на яких ви займали цю позицію, підкреслюючи свою здатність поєднувати технічні та комунікативні навички.

Ваші відгуки про минулу роботу 

Як ми вже зазначали, компанія це не тільки про послуги, це також про людей, що їх надають. Робота в IT-компанії передбачає репрезентативну роль, котра виходить за межі робочого середовища.

Це, звісно, не означає, що ви маєте говорити тільки хороше про своє місце праці, навіть, якщо воно вам не подобається.

Але залишатися професійним, з повагою ставитись до колег, керівництва, та слідувати пунктам договорів про нерозголошення  – необхідно.

Те, що ви можете сказати про своє попереднє місце роботи – багато в чому описує і вас самих.

Корисні пораді:

1. Описуючи попереднє місце роботи, намагайтесь сконцентруватись на власних досягненнях, успішних проєктах та здобутих навичках.

Проведіть зв’язки між тим, як минулий досвід може допомогти вам на новій роботі, та яку цінність він становить для компанії.

2. Підготуйтесь до питання: “Чому ви покинули попереднє місце роботи?” Якщо ви звільнилися за власним бажанням, будьте готові пояснити, чому ви прийняли таке рішення.

Зосередьтеся на своїх кар’єрних цілях, бажанні розвиватись, або спробувати себе у новому середовищі. 

3. Ваші відповіді мають бути стислими та доречними. Уникайте надмірних подробиць, особливо якщо тема є делікатною. Зосередьтеся на ключових моментах, які демонструють вашу кваліфікацію.

На останок хочемо повторити, що резюме в IT це далеко не все, тому підходьте до пошуку роботи відповідально і працюйте над своїм іміджем, адже інвестиція в себе завжди окупається. 

Будьте готові, що пошук роботи може зайняти досить багато часу, і не все піде так, як ви планували.

Мати осяжний план дій, фінансову подушку, чітко сформовану мету, та розуміння того, на що звертають увагу рекрутери в IT, стане плюсом для будь-якої людини, що хоче бути цінним спеціалістом.

Ми наймаємо! Якщо ви хочете стати членом нашої команди, то заповнюйте анкету і отримайте шанс збудувати кар’єру в IT!

Стеж за оновленнями! Підпишись зараз, щоб отримувати найсвіжіші новини прямо на твою поштову скриньку

Приєднуйся до Computools

заповни форму або напиши нам на пошту hr@computools.com і ми підберемо для тебе цікаву пропозицію

    Ім'я*

    Електронна пошта/телефон*

    Позиція*

    Резюме (в форматі: .doc, docx, .pdf або .rtf)*

    Надіслати резюме →

    Дізнавайся першим
    про актуальні
    вакансії та події
    Telegram →