Запитання на співбесіді в ІТ: “Чому ви пішли з попередньої роботи?”

Як підготуватися до запитань про попередню роботу в ІТ. Чому рекрутерам цікавий минулий досвід кандидатів.

“Чому ви звільнилися?” – одне з запитань на співбесіді в ІТ, яке може викликати у кандидатів тривожність та занепокоєння. Проте рекрутери раз у раз ставлять його та уважно слухають відповіді.

Згідно з результатами опитування Gallap, 66% звільнень у 2022 році сталися через незадоволення корпоративною культурою та відсутність балансу між роботою та особистим життям. 

Піти з попередньої роботи в ІТ можна з багатьох причин: з ініціативи роботодавця або ж працівника, через скорочення штату, після конфліктної ситуації тощо. Залежно від обставин звільнення, ця ситуація може стати проблемою для обговорення з інтерв’юєром.

У цій статті відділ рекрутингу Computools розкаже, як професійно та з повагою до минулого роботодавця пояснити причини, через які ви лишили попередню компанію.

Чому рекрутери ставлять це запитання на співбесіді в ІТ-компанії?

Інтерв’юєр може запитувати про звільнення з попередньої роботи в ІТ з різних причин, як то:

Оцінка стабільності кандидата. Зазвичай, у компаніях хочуть бачити співробітників для довгострокової співпраці. Якщо фахівець шукав нові вакансії в ІТ кожні 3-4 місяці, рекрутеру важливо зрозуміти, чому це відбувалося.

Аналіз навички з урегулювання конфліктів. Ваше звільнення відбулося через конфліктну ситуацію? Не варто цього соромитися, адже це гарна можливість розповісти, як ви вмієте вирішувати складні ситуації на робочому місці.

Ефективна взаємодія з колегами та дотримання професійної етики навіть за неприємних обставин — важливі якості для будь-якого працівника.

Розуміння потреб та очікувань кандидата. Можливо, ви вирішили звільнитися через незадоволення фінансової компенсації або відсутність кар’єрного зростання.

Може бути й таке, що цінності компанії не збігалися з вашими: наприклад, не було балансу між роботою та особистим життям.

Запитання на співбесіді в ІТ, які стосуються звільнення, дають рекрутерам можливість запропонувати відповідні умови роботи.

Поради, які допоможуть правильно розповісти про звільнення з попередньої роботи в ІТ

1. Майте чітке розуміння того, чому ви припинили співпрацювати

Неважливо, чи була це ваша ініціатива або ж рішення роботодавця. В обох випадках ви маєте знати, чому це трапилося. Якщо ви пішли з компанії за власним бажанням, вам достатньо сформулювати кілька речень, аби описати причину.

Проте, якщо вас звільнили через нестачу певних навичок або неналежну поведінку, спробуйте перетворити цю ситуацію на досвід. Проаналізуйте те, що трапилося та розкажіть рекрутеру, як ви подолали це та чого навчилися.

2. Не варто розпочинати співбесіду з цієї теми

Не ініціюйте розмову про причину свого звільнення, але готуйтеся до неї. Інтерв’юєр має певний план запитань, аби дізнатися про кандидата якнайбільше важливої інформації. Час бесіди про вашого минулого роботодавця також прийде.

Якщо ж цієї теми торкаються у телефонній розмові чи листуванні, достатньо вказати офіційну причину (чи то за згодою сторін, чи то за власним бажанням), а конкретніше розповісти вже на співбесіді.

3. Пам’ятайте про конфіденційність

Навіть якщо ви не підписували договір про нерозголошення, не варто надмірно деталізувати відповідь: розкривати імена сторін конфлікту, згадувати клієнтів, розповідати про особливості внутрішніх процесів компанії.

Дотримуйтеся фактів та будуйте свою розповідь на правді й конструктиві.

4. Будьте чесні

Чесність — запорука успішної співпраці між людьми. Коли ви спокійно відповідаєте на запитання та не намагаєтеся приховати інформацію, це демонструє ваш професіоналізм. Ваша неправда, яку рекрутер, ймовірніше, виявить, може стати червоним прапорцем та зашкодити отриманню бажаного job offer. 

Не варто приховувати правду, навіть коли причини, через які ви звільнилися з попередньої роботи в ІТ, не дуже позитивні. Якщо ви зможете пояснити їх, то отримаєте лише повагу зі сторони співрозмовника, адже не побоялися чесно поділитися непростим досвідом.

5. Не використовуйте надмірну емоційність

Працівникам, у яких згадка про звільнення з попередньої роботи викликає неприємні емоції, варто розібратися, чому це відбувається. Ви можете поміркувати над цим самостійно чи обговорити це запитання з відповідним спеціалістом (кар’єрним консультантом чи психологом).

Вам стане легше, коли ви зрозумієте основні причини вашого негативу. Це дасть змогу спокійно та раціонально розповідати про свій минулий досвід на співбесіді. 

6. Не уникайте відповідальності

Розмови про несправедливе звільнення та звинувачення попереднього роботодавця — не найкращий варіант відповіді на запитання про минулий досвід. 

Замість цього, приймайте відповідальність за свої рішення та дії, які призвели до такого розвитку подій. Розкажіть, як використали цю ситуацію для особистого та професійного росту, які висновки зробили, аби уникнути подібного у майбутньому. 

Що сказати про своє звільнення, коли ви змінюєте сферу діяльності?

Коли фахівець без досвіду влаштовується на роботу в ІТ-компанію, рекрутер захоче дізнатися, чому ви обрали інший напрямок.

До популярних причин звільнення з наступною зміною діяльності може входити професійне вигорання, аналіз перспективних професій на ринку праці, переосмислення свого ставлення до роботи.

Якщо ви не хочете, аби роботодавець мав сумніви щодо серйозності ваших намірів, наголошуйте на своїх сильних сторонах, навичках та вміннях, які допоможуть опанувати нову посаду.

Що сказати про звільнення з роботи через кілька місяців?

Роботодавці з особливою пильністю ставляться до працівників, які не затримуються надовго у компаніях і знаходяться у постійному пошуку себе. Якщо одне з запитань на співбесіді в ІТ стосувалося короткотривалої роботи, поясніть своє рішення.

Розкажіть, що змусило вас піти так швидко, але наголосіть на своїй надійності та відповідальності.

Фахівцям, які знаходяться у пошуку роботи в ІТ, нагадуємо, що Computools розширюється й шукає Middle- та Senior-спеціалістів. Заповнюйте форму та приєднуйтеся до нашої команди.

Стеж за оновленнями! Підпишись зараз, щоб отримувати найсвіжіші новини прямо на твою поштову скриньку

Приєднуйся до Computools

заповни форму або напиши нам на пошту hr@computools.com і ми підберемо для тебе цікаву пропозицію

    Ім'я*

    Електронна пошта/телефон*

    Позиція*

    Резюме (в форматі: .doc, docx, .pdf або .rtf)*

    Надіслати резюме →

    Дізнавайся першим
    про актуальні
    вакансії та події
    Telegram →