Комплексний підхід до онлайн-співбесіди в IT: що саме має значення?

Як підготуватися до онлайн-співбесіди в ІТ? Вдалий фон, зовнішній вигляд, налаштована камера та мікрофон, як запорука впевненості, спокою та професіоналізму.

З кожним роком дистанційні інтерв’ю набувають все більшої популярності: компанії можуть проводити кілька етапів онлайн та поєднувати віртуальне й особисте спілкування, або ж робити увесь процес рекрутингу повністю віддаленим. Для ІТ-фахівців подібний формат співбесід вже давно став звичним: усі ми швидко адаптувалися, адже й до початку COVID-19 мали досвід у працевлаштуванні в інших містах і навіть країнах. 

В одній з попередніх статей ми ділилися загальними рекомендаціями, які допоможуть вам налаштуватися на робоче інтерв’ю. У цьому ж матеріалі ми хочемо приділити увагу саме онлайн-співбесіді в ІТ та підготовці до неї. Мета кандидата під час відеоінтерв’ю, як і під час особистої зустрічі, лишається однією – продемонструвати свою професійність та впевнено розповісти про свої навички. І хоч цілі однакові, та шляхи їх досягнення трохи різні.

Варто попіклуватися, аби інтерв’юер зосередився на розмові, а не на спробах почути вас краще. Цей фактор часто ігнорується кандидатами, як і те, що відсутність особистої зустрічі не означає вседозволеність в одязі.

Тож, якщо ви плануєте будувати успішну кар’єру в ІТ, і призначене інтерв’ю є ще одним кроком до мети, краще приділити трохи часу зовнішньому вигляду на онлайн-співбесіді, технічним моментам та відповідному довкіллю.

5 важливих порад для онлайн-співбесіди в ІТ

1. Зверніть увагу на зовнішній вигляд

Перша з корисних порад, яку ви можете використати – це дізнатися, що вдягають на роботу ваші майбутні колеги. Отримали пропозицію цікавої вакансії в ІТ від рекрутера? Передивіться сайт компанії та пошукайте на ньому фотографії з офісу, для цього ж підійдуть й офіційні сторінки у соціальних мережах. Це допоможе вам зрозуміти, який стиль одягу прийнятний у колективі: якщо ви бачите людей у футболках та худі, то можна не діставати із шафи сорочку.

Той факт, що співрозмовник бачить на екрані лише верхню частину вашого тіла, не означає, що ви маєте бути вдягнені лише наполовину. Навіть якщо ви плануєте сидіти під час інтерв’ю, потурбуйтеся, щоб низ поєднувався з верхнім одягом. Ось вагома причина, чому варто це зробити.

Повністю вдягнена людина відчуває себе більш професійно та впевнено, адже наша психіка може асоціювати певний одяг з певною діяльністю. Якщо ви спите у піжамі й прийняли рішення не перевдягатися для інтерв’ю, є ймовірність, що вам буде складніше зібрати думки докупи та налаштуватися на робоче спілкування.

Не можете передбачити, що може трапитися під час співбесіди – домашня тварина штовхне монітор, протягом відчинить вікно, ви раптово закашляєте й знадобиться вода або ж вам знадобиться щось, чого немає в цю хвилину під рукою. Яка б ситуація не сталася, у вас може з’явитися необхідність піднятися. 

Немає сумніву, що ваш співрозмовник також носить піжаму. Малоймовірно й те, що ця ситуація стане вирішальним фактором при прийнятті на роботу в ІТ. Але якщо такий випадок станеться, то відчути стрес та незручність можете саме ви, й ці емоції можуть вплинути на подальший хід співбесіди.

2. Протестуйте техніку та Інтернет

Переконайтеся, що техніка, з якої буде здійснюватися дзвінок, працює належним чином.  Перевірте мікрофон, камеру, гарнітуру тощо. Для цього можна записати коротке відеоповідомлення та впевнитися, що співрозмовник буде вас добре бачити й чути. Якщо використовуєте ноутбук, потурбуйтеся про заряджену батарею. Для перевірки швидкості та стабільності Інтернет-з’єднання скористайтеся будь-яким сервісом, наприклад Speedtest

Оновіть програмне забезпечення, веббраузер чи необхідні застосунки до останньої версії. Так ви зможете не турбуватися, що розмова обірветься у вкрай неочікуваний момент. Якщо рекрутер повідомив вам на якій платформі буде проводитися онлайн-співбесіда в ІТ-компанію (Zoom, Telegram, Google Meet чи Skype), зареєструйтеся там та проведіть пробну відеоконференцію зі своїми близькими.

Підготуйте резервний план та забезпечте себе альтернативним засобом зв’язку та інтернету у разі, якщо під час діалогу виникнуть технічні проблеми.

3. Будьте пунктуальними

Уявіть, що ви йдете на інтерв’ю до офісу компанії. О котрій годині ви будете заходити до приміщення, якщо вам призначено на 17.00? Навряд о 16.59. Підготуйте усе, що необхідно – заздалегідь: закрийте зайві вкладки, зробіть швидкий доступ до портфоліо чи презентації (якщо в цьому є необхідність). 

Відкрийте платформу, на якій буде проходити співбесіда, на кілька хвилин раніше. Це дасть можливість ще раз перевірити мікрофон та камеру, а також зрозуміти, який ви маєте вигляд на відео. Направте камеру або підніміть ноутбук до необхідної висоти на рівні очей. Ви зможете приєднатися до бесіди після того, як будете повністю готові, але й при цьому не запізнитися. 

4. Потурбуйтеся про фон та освітлення

Уникайте прямого світла позаду вас. Краще розташуватися так, аби вікно чи лампа були перед вами, але на певній відстані. Фон має бути не надто яскравим та плямистим. Бажано, щоб позаду вас був порядок, а не відкрита шафа з речами. Це здається не важливим, проте незвичні речі за вашою спиною можуть відвертати увагу інтерв’юера. 

До того ж, деякі посади передбачають постійне спілкування з клієнтами. Недбале ставлення до вибору фону під час співбесіди на роботу в ІТ-компанію може скласти у роботодавця неправильне враження про кандидата.

5. Оберіть тихе приміщення

Ретельно обирайте місце для онлайн-інтерв’ю, адже деякі мікрофони вкрай чутливо схоплюють будь-який навколишній шум. Є ймовірність, що ваш потенційний роботодавець почує все, що відбувається у кімнаті, хоч на відео будете лише ви. 

В ідеалі це має бути окреме приміщення. Вимкніть звук на телефоні, закрийте двері, якщо в сусідній кімнаті хтось дивиться телевізор, слухає музику чи голосно розмовляє. Намагайтеся не сідати поряд з відчиненими вікнами, з яких доносяться гучні звуки. 

Сподіваємося, що ці рекомендації стануть у нагоді й підготовка до інтерв’ю не викликатиме стресових та негативних емоцій.

Якщо ви знаходитеся у пошуках цікавих вакансій в ІТ, зверніть увагу на відкриті позиції у Computools. Ми запрошуємо до нашої команди Middle- та Senior-спеціалістів за різними напрямками. Відправляйте резюме на пошту: hr@computools.com, і наші спеціалісти зв’яжуться з вами, щойно підберуть пропозицію відповідно до вашого досвіду й навичок.

Стеж за оновленнями! Підпишись зараз, щоб отримувати найсвіжіші новини прямо на твою поштову скриньку

Приєднуйся до Computools

заповни форму або напиши нам на пошту hr@computools.com і ми підберемо для тебе цікаву пропозицію

    Ім'я*

    Електронна пошта/телефон*

    Позиція*

    Резюме (в форматі: .doc, docx, .pdf або .rtf)*

    Надіслати резюме →

    Дізнавайся першим
    про актуальні
    вакансії та події
    Telegram →