Курси, конференції, вебінари в IT: Де, коли, чи дійсно корисно?

У яких випадках потрібні курси, конференції, вебінари в IT? Як правильно ІТ-фахівцю обрати навчальну програму та оцінити інвестиції в неї?

Сфера ІТ завжди перебуває у стрімкому розвитку. Якісна освіта стає ключовим фактором для тих, хто хоче стати професіоналом та досягти успіху у цій галузі.

Різноманітні курси, вебінари та конференції в ІТ стають не лише засобами отримання нових знань, а й платформою для нетворкінгу та обміну досвідом.

Водночас велика кількість шкіл та освітніх можливостей ускладнює вибір та викликає певні питання незалежно від того, хочете ви вдосконалити власні навички чи розвиватися в іншій ніші.

Де шукати якісне навчання? Чи варто вкладати в цей курс свій час та ресурси? Що нового я отримаю від цього вебінару?

У цій статті ми спробуємо розібратися зі страхами ІТ-спеціалістів при виборі навчальних курсів, а також дамо поради для пошуку дійсно якісної програми для саморозвитку. 

Як розпізнати необхідність у професійному зростанні та визначити потребу у курсах в ІТ?

Існують різні ознаки, які можуть вказати на те, що прийшов час для вдосконалення власних навичок.

Розглянемо основні з них:

1. Нові тренди та зміни в індустрії

Технології завжди швидко розвиваються, наприклад, після масової популяризації Artificial Intelligence (AI) компанії з абсолютно різних галузей почали впроваджувати у свої процеси продукти, що працюють за допомогою штучного інтелекту.

Попит на рішення AI прогнозує появу понад пів мільярда нових робочих місць до 2033 року.

Подумайте, чи вистачає ваших навичок для конкуренції з іншими претендентами на вакансії в ІТ?

Якщо ви помічаєте, що тренди переходять у категорію стандартів чи набирають велику популярність, це може свідчити про необхідність оновлення ваших знань.

2. Зміна кола обовʼязків

Якщо у вас зʼявилися нові незнайомі задачі, а їх виконання викликає певні складнощі, варто шукати шляхи для підвищення кваліфікації.

Коли у вас розширюється сфера відповідальності у звʼязку з переходом на іншу посаду – це може потребувати більшої обізнаності.

Якщо процеси чи нові технології надто складні для самостійного вивчення, розгляньте курси в ІТ, які зможуть дати вам ці знання. 

3. Відгуки від керівництва

Під час зустрічей 1 на 1 з безпосереднім керівником (якщо у вашій компанії є така практика) ви маєте змогу отримувати зворотний звʼязок щодо своїх навичок. Якщо у цій розмові озвучуються проблеми чи коментарі щодо вашого професійного розвитку, варто до них прислухатися. 

Наприклад, у Computools фахівець, який хоче вдосконалити свої знання, може запросити у свого безпосереднього керівника індивідуальний план розвитку в ІТ сфері або ж менторство.

Орієнтуйтеся на відгуки колег, поряд з якими ви працюєте. Це допомагає поглянути на свій професійний шлях зі сторони.

4. Бажання до самовдосконалення в ІТ сфері

Людина, яка прагне до розвитку — постійно оцінює свої здібності та досягнення, відкрита до конструктивної критики, шукає нову інформацію та бере участь у різноманітних лекціях чи конференціях в ІТ галузі.

Якщо ви впізнали себе у цьому реченні, то на вашій електронній пошті точно є лист-запрошення на чергове навчання. 

Внутрішня мотивація до розвитку завжди сильно проявляється, тож, усе, що вам потрібно — визначити навички, які ви хочете покращити та розпочати активну роботу над цим.

Постійний саморозвиток та оновлення знань у своїй ніші —   якості, що відрізняють захопленого своєю справою фахівця.

ТОП 4 страхи, які можуть зупиняти ІТ-фахівців на шляху пошуку курсів

Попри те, що вдосконалення навичок та знань є обовʼязковою умовою для карʼєрного зростання у сфері інформаційних технологій, деякі спеціалісти відкладають цей процес через певні страхи, як-то:

• Страх, що витрати на навчання не виправдаються у майбутніх результатах: не покращать карʼєрних перспектив, не вплинуть на підвищення матеріального становища.

• Страх, що курс виявиться застарілим: інформація, яку будуть давати, вже неактуальна для нових реалій, не враховані останні технологічні тренди тощо.

• Страх через відсутність часу на навчання: домашні завдання чи постійні вебінари буде складно поєднувати з робочим графіком.

• Страх обрати курс, який не відповідає власним потребам або цілям.

Критерії вибору якісних курсів в ІТ

Вибір правильного технічного курсу дійсно може бути нелегким завданням, особливо через широкий спектр доступних варіантів.

Проте, саме від правильно обраної навчальної програми залежить розвиток ваших навичок, як спеціаліста, конкурентоспроможність та можливе карʼєрне зростання. 

Ось кілька порад, які допоможуть вам прийняти рішення:

1. Оцініть власні навички та здібності. Визначте у чому ви маєте більшу силу, а яких знань вам не вистачає, проте ви хотіли б їх мати.

Глибокий самоаналіз дозволить оцінити свій рівень майстерності та усвідомити сферу, яку ви хочете покращити.

2. Визначте hard skills, якими мають володіти конкурентоспроможні фахівці у вашій сфері. Якщо карʼєрний шлях та професійне зростання для вас важливе, вам потрібно обирати навчання, що зможе у цьому допомогти.

Зосереджуйтеся на навичках, які мають довгострокову актуальність. Дотримуйтеся балансу між тим, що вам хочеться вивчити й тим, що дійсно принесе вам користь.

3. Зробіть свої цілі реалістичними. Наприклад, ви мрієте опанувати Frontend-розробку й хочете одразу вивчати React та Angular. Спроби охопити усе й одразу призведуть до надмірної втоми та, ймовірніше, до емоційного вигорання.

Якщо ваша подорож довга — ставте для неї SMART-цілі, тобто розбийте довгострокові процеси на контрольні списки та короткі задачі. Це зробить їх більш реалістичними та спростить відзначення досягнень.

4. Подумайте над бажаним видом навчання. Онлайн-курси, навчальні посібники та вебінари в ІТ-компаніях — це гнучкі та доступні варіанти.

Враховуйте свої побажання та вільний час. Не поспішайте обирати довгострокові курси з нових для вас технологій. Почніть з коротких, аби впевнитися у правильності вибору.

5. Уважно вивчіть розклад навчальної програми, щоб переконатися у тому, що її зміст охоплює навички та цілі, які ви встановили. 

6. Оцініть, наскільки вигідною буде інвестиція у це навчання. Якщо це офлайн-подія, додайте до розрахунків й інші витрати, повʼязані, наприклад, з проїздом чи проживанням.

Подумайте, чи призведе чергове відвідування конференції в ІТ до підвищення вашої кваліфікації або до збільшення заробітної плати? Які можливості відкриються перед вами після завершення навчання?

Розгляньте інші курси або ж подумайте, чи зможете ви знайти цю інформацію безкоштовно у відкритому доступі.

7. Памʼятайте про важливість практики. Насичений теорією курс не зможе дати стільки ж користі, як навчання, у якому теоретична інформація поєднана з практичними вправами.

Якщо ж ви відчуваєте нестачу практичного досвіду, застосовуйте свої вміння на конкурсах, хакатонах, проєктах тощо. Це допоможе дізнаватися більше, обмінюватися ідеями з іншими та набувати впевненості у своїх навичках.

Постійний саморозвиток та оновлення знань у своїй ніші —   якості, що відрізняють захопленого своєю справою фахівця.

Якщо у вас є бажання зростати та професійно розвиватися, приєднуйтеся до команди Computools. З нами ви отримаєте можливість працювати у дружньому колективі, зможете проявляти свій потенціал та відчувати підтримку колег. 

Заповніть цю форму й спеціаліст із відділу рекрутингу звʼяжеться з вами, щоб запропонувати вакансії в ІТ-компанії, які можуть вас зацікавити.

Стеж за оновленнями! Підпишись зараз, щоб отримувати найсвіжіші новини прямо на твою поштову скриньку

Приєднуйся до Computools

заповни форму або напиши нам на пошту hr@computools.com і ми підберемо для тебе цікаву пропозицію

    Ім'я*

    Електронна пошта/телефон*

    Позиція*

    Резюме (в форматі: .doc, docx, .pdf або .rtf)*

    Надіслати резюме →

    Дізнавайся першим
    про актуальні
    вакансії та події
    Telegram →