Коли не варто приймати поспішних рішень про звільнення в IT?

Дізнайтеся, як уникнути імпульсивних рішень про звільнення в ІТ та знайти нові можливості для розвитку. Розповідаємо про важливість емоційного інтелекту та відкритого спілкування під час складного вибору.

Кожна людина хоч раз опинялася перед вибором: звільнитися чи залишитися. Труднощі чи стрес часто стають причинами думки про звільнення. 

Проте імпульсивні рішення рідко призводять до позитивних результатів, адже емоції заважають обʼєктивному аналізу ситуації.

Часто підстави незадоволення виявляються тимчасовими й можуть бути вирішені шляхом відкритого спілкування з колегами чи керівником. 

У цій статті Computools зібрали приклади ситуацій, у яких співробітники можуть думати про звільнення, пояснили, чому не слід йти з роботи та як можна знайти рішення.

Варто памʼятати про те, що кожна робота має свої виклики, але також ви отримуєте й можливості для професійного зростання.

6 причин звільнення в ІТ, які можуть виявитися поспішними

Деякі ситуації, які здаються нам складними та невиправними, можна вирішити. Достатньо відкинути емоційні сплески та подивитися на них з іншого боку. 

1. Ви розізлилися через щось

У вас був жахливий день, ви сердитеся на керівника, задачі валяться через бездіяльність колег, дедлайни летять — клієнти незадоволені.

Причин вашого гніву може бути багато, ви навіть можете мати уявлення щодо їх походження, але змінити все в один момент — майже ніколи не вдається.

“Гнів — це сигнал, до якого варто дослухатися, — зазначає психологиня Гаррієт Лернер у своїй книзі “Танець гніву”, — Він може говорити про те, що ваші бажання чи потреби не задовольняються. Це сигнал того, що ви ігноруєте важливу емоційну проблему вашого життя”.

У моменті — рішення про звільнення з роботи в ІТ компанії може здаватися найкращим.

Але ми рекомендуємо добре подумати та зачекати принаймні до наступного робочого дня, повернутися зі “свіжою головою” та обдумати все ще раз:

• Що можна зробити, аби виправити цю ситуацію?

• Чи можете ви вплинути на процес, який вас злить?

• Якби цю проблему можна було б вирішити, чи хотіли б ви залишитися у цій компанії?

Ще один фактор, який допомагає контролювати гнів — це емоційний інтелект. Людям, у яких прокачана ця навичка, легше працювати у команді, приймати обґрунтовані рішення та долати стресові ситуації

Спробуйте поділитися своїми емоціями чи переживаннями з колегою або керівником. Це допоможе вам дослідити проблему з різних боків та знайти більше варіантів для її вирішення. 

2. Вам не подобається робота

Думки про пошук свіжих ІТ вакансій можуть зʼявлятися у фахівців, котрі вже не отримують задоволення від своєї поточної роботи. Але чи є спосіб це змінити?

Можливо, у компанії є інші посади, де ви могли б демонструвати свій професіоналізм?

Подумайте, що саме вам не подобається. Це обовʼязки? Надмірне навантаження? З вами чудова команда, але ви не бачите можливостей для зростання? Ви у захваті від корпоративної культури, турботи, ставлення керівника, але нові задачі — нудні?

Обміркуйте ці питання й визначте, що саме викликає у вас негатив. Чим глибша буде саморефлексія, тим більше ясності ви зможете отримати. 

Запитання щодо обовʼязків та посади можна спробувати вирішити з кадровим департаментом. Дізнайтеся, чи є можливість отримати те, що ви хочете — в середині компанії.

3. Вам потрібна перерва

Ви працювали майже цілодобово без відпустки та вихідних? Це свідчить про те, що у компанії не налаштована культура розподілення робочого навантаження. 

Але вигорання може настати й без надмірної кількості робочих задач.

Одним зі способів, який допоможе покращити ваш стан, може стати правильне керування часом. Замість того, щоб звинувачувати за багато обовʼязків керівника чи колег, проаналізуйте, як виглядає ваша звична робота в ІТ компанії. 

Виявили, що більшість часу ви не займаєтеся безпосередніми обовʼязками?

Рекомендуємо перечитати наші статті про самоорганізацію та тайм-менеджмент. Там є багато дієвих технік, які допоможуть вирішити цю проблему. 

Якщо ж ви зрозуміли, що навантаження не змінилося, проте втома приходить значно швидше — це варто обговорювати з керівництвом.

Запропонуйте зміни, які будуть ефективними та розумними: перерозподіл задач, можливість змінити проєкт на певний час чи обирати завдання, які будуть надихати. 

Проявляйте ініціативу і це продемонструє, що ви турбуєтеся не тільки про свої інтереси, а й про плани компанії.

У будь-якій команді, зокрема й у Computools, перш за все цінують чесність та відкритість у спілкуванні.

4. Ви більше не маєте викликів на цій роботі в ІТ

Коли ви довго працюєте на одному місці ваші обовʼязки можуть стати звичною рутиною. А цікавість та захоплення будуть поступово зникати. 

Якщо ця історія про вас та ви розумієте, що втратили інтерес до завдань, виділіть час, аби проаналізувати власні навички й подумати, де ще ви можете їх застосувати.

Ви полюбляєте організовувати своє робоче онлайн-середовище так, щоб усе було легко знайти? Знаєте лайфхаки користування Google Sheets та маєте ідеї, як таблиці можуть оптимізувати роботу команди? Або ви вмієте виділяти основні факти та складати звіти, які цікаво читати, й зможете робити цікаві презентації для клієнтів?

Зверніть увагу на зміни, які відбуваються у компанії. Цікавтеся процесами у своїй команді. Поговоріть зі своїм керівником й розкажіть про свої вміння чи бажання. Придумайте аргументи та поясніть, чому саме ви маєте займатися обраними задачами.

5. Зміни в середині компанії

Зміни, зокрема обʼєднання департаментів чи призначення нових керівників, можуть викликати стрес у працівників. Негатив у колективі може бути повʼязаний з невизначеністю щодо майбутнього, новими вимогами до роботи тощо.

Ви маєте розуміти, що практично всі зміни запроваджуються для адаптації до нових умов ринку чи підвищення ефективності команди. Потенційні труднощі, які можуть очікувати вас, не повинні ставати причинами звільнення в ІТ.

Ось кілька рекомендацій, які можуть допомогти більш позитивно реагувати на цей процес:

• Сприймайте зміни, як шанс для вдосконалення навичок чи пошуку нових напрямків для розвитку карʼєри.

• Звертайтеся до керівництва чи HR-відділу з проханням пояснити, як зміни вплинуть на вашу роботу. Якщо ви будете розуміти очікування, вам буде простіше адаптуватися до нового. 

• Підтримуйте звʼязок з колегами, якщо зміни стосуються усієї компанії. Коли ви маєте змогу розділити негативні емоції чи переживання з іншими, їхній вплив на ваш емоційний стан — зменшується. 

6. Ви не відчуваєте, що робите корисну справу

Якщо вам здається, що ваші обовʼязки та щоденні задачі не мають жодного сенсу, це може свідчити про відсутність визнання у колективі.

Так, відсутність визнання — це не тільки несправедлива критика, це відсутність будь-якого зворотного звʼязку

Але через такі обставини не варто одразу поспішати зі звільненням в ІТ, адже цю ситуацію можна виправити. Іноді для цього потрібно навіть менше зусиль, ніж вам може здаватися.

Яких заходів можна вжити?

1. Відкритий діалог з керівником може допомогти прояснити ситуацію. Запитайте про ваші досягнення та внесок у роботу команди.

Цей діалог — це також можливість висловити свої почуття щодо відсутності визнання та вашої потреби у цьому.

2. Регулярно запитуйте зворотний звʼязок у колег, з якими ви працюєте. Це допоможе вам зрозуміти, що ви робите добре і де є сфери для покращення.

3. Якщо є можливість, запропонуйте стати ментором для стажерів вашої команди. Залучення до нових ініціатив та проєктів допоможе вам продемонструвати свої навички. 

Варто памʼятати про те, що кожна робота має свої виклики, але також ви отримуєте й можливості для професійного зростання.

Замість того, щоб ухвалювати радикальні рішення про звільнення в ІТ у моменти стресу чи невизначеності, ми рекомендуємо пошукати шляхи для покращення ситуації. 

Хочемо нагадати, що Computools шукає талановитих та амбітних спеціалістів, які хочуть працювати у цікавих проєктах.

Дивіться наші актуальні ІТ вакансії, або одразу заповнюйте цю форму та очікуйте зворотного звʼязку від нашого рекрутера. 

Стеж за оновленнями! Підпишись зараз, щоб отримувати найсвіжіші новини прямо на твою поштову скриньку

Приєднуйся до Computools

заповни форму або напиши нам на пошту hr@computools.com і ми підберемо для тебе цікаву пропозицію

    Ім'я*

    Електронна пошта/телефон*

    Позиція*

    Резюме (в форматі: .doc, docx, .pdf або .rtf)*

    Надіслати резюме →

    Дізнавайся першим
    про актуальні
    вакансії та події
    Telegram →