Культура праці в ІТ: як це відбувається в Computools

Розповідаємо про те, що таке культура праці в ІТ галузі. Дізнайтеся, чому цінності й моральні орієнтири компанії та ІТ-фахівця мають збігатися.

Культура праці в ІТ-компанії – що це таке? Це набір певних цінностей, етичних та моральних норм, яких дотримується організація. Коли мова йде про корпоративну культуру, то багато фахівців уявляють її реалізацію у вигляді яскравих бонусів: необмежених відпусток або ж sabbatical, безлімітних обідів, абонементів у спортзали та басейни, pet-friendly офісів.

Проте сутність культури компаній формують не ці переваги, а нематеріальні складові: етика, очікування, ставлення до співробітників, заохочення й підтримка команди у професійному та особистому розвитку, довіра до кожної людини у колективі.

Кожна компанія, визнає вона того, або ні, має свою унікальну культуру, яка впливає на загальний успіх, задоволеність працівників та їх продуктивність. Формується вона на переконаннях та цінностях її лідерів, що потім перетворюються у цілі та політику компанії. І це стосується не тільки організацій-гігантів, на кшталт Apple чи Microsoft. Навіть, якщо ви переглядаєте вакансії ІТ-індустрії у маленьких чи середніх компаніях, важливо, аби їх культура збігалася з вашими цінностями та підходом до роботи. 

Але як дізнатися про культурні особливості колективу, в якому ви ніколи не працювали? Пропонуємо кілька способів, які допоможуть познайомитися з майбутнім роботодавцем перш ніж прийняти від нього job offer.

Як дізнатися про культуру праці в ІТ-компанії перед тим, як влаштуватися на роботу?

Для того, щоб вирішити, чи дійсно ви хочете бути частиною певного колективу, треба порівняти свої цінності з тим, що транслює компанія.

Це можна зробити за допомогою простого алгоритму:

1. Подумайте, що вас мотивує

Перш ніж розпочати пошук роботи в ІТ, складіть уявлення про ідеальне робоче середовище. Вам необхідно визначити, в якому оточенні ви розкриваєтеся, що робить вас енергійним, яка співпраця з колегами вам до вподоби? Спробуйте зрозуміти, за яких умов ви найкраще виконуєте свою роботу. Згадайте моменти, коли ви були надзвичайно продуктивними. Що було особливого в таких ситуаціях?

2. Дослідіть культуру праці в ІТ-сфері

Сайт компанії – це джерело для ваших досліджень. Зверніть особливу увагу на визначення місії, блог та розділ про корпоративну соціальну відповідальність. Зазвичай, на сайті можна знайти інформацію про нагороди та відзнаки, відео з участі у професійних конференціях чи інші важливі моменти. Це може дати вам певне уявлення про пріоритети та цінності компанії. Придивіться до корпоративних сторінок у соціальних мережах (Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, Telegram), адже там ви також зможете помітити певний вектор, якого дотримується організація.

3. Спробуйте знайти відгуки співробітників

Можливість швидко знайти відгуки про обрану компанію – одна з переваг праці в ІТ-сфері. Для цього ви можете скористатися ресурсами DOU.UA або Glassdoor, та навіть пошукати інформацію у Google. Крім того, спеціалісти, які співпрацюють з вашим майбутнім роботодавцем, ймовірніше, будуть готові поділитися чесним зворотним зв’язком. Тож, під час інтерв’ю ви можете поставити вашому співрозмовнику запитання на кшталт “Через що ви обрали саме цю компанію?” або “Що у компанії подобається вам найбільше?”.

4. Зверніть увагу на процес інтерв’ю

Те, як до вас ставляться під час співбесіди, є суттєвим показником того, як влаштована робота в ІТ-компанії. Спробуйте прислухатися до себе після розмови. Наскільки професійною була поведінка інтерв’юєра? Чи була у вас можливість поспілкуватися з різними співробітниками? Ви відчували себе незручно у певних моментах? Подумайте про це та зробіть висновки.

Культура праці у Computools: основні принципи компанії

1. Ми – за легкість

На будь-якій роботі трапляються стресові ситуації, і вміння сприймати їх з легкістю – важлива навичка. Головною метою завжди буде розв’язання проблеми, а не загострення конфліктів та концентрація на негативі. Безвихідних ситуацій не буває, тож будь-які розбіжності у команді ми доводимо до конструктиву та уникаємо створення токсичного середовища.

2. Ми поважаємо один одного

Кожна людина має відчувати, що її цінують та чують, незалежно від того, який статус вона займає у компанії. Члени нашої команди з повагою ставляться як до фахівців, що працюють у компанії роками, так і до стажистів. Кожен працівник може вільно висловлювати свої думки й не боятися критики.

3. Ми – надійні

Створення доброзичливого та безпечного середовища – є важливою частиною здорової культури праці в ІТ-компанії. Співробітники можуть відкрито говорити про проблеми, з якими вони зіштовхуються як у роботі, так і в особистому житті, й отримувати необхідну підтримку та допомогу. 

4. Ми підтримуємо ініціативи

Ми розуміємо, що зворотний зв’язок робить нашу компанію краще і цінуємо, коли наші колеги дивляться на звичні процеси під іншим кутом та пропонують певні зміни. Ми вважаємо, що відгуки – це не критика, а інструмент для вдосконалення. 

5. Ми – прозорі

Ми сприяємо прозорому спілкуванню між керівниками різних відділів та команд. На нашу думку – це ще один важливий принцип культури праці в ІТ галузі. За відсутності ієрархії недоторканості кожен працівник може звернутися до менеджера будь-якого рівня за порадою, допомогою чи рекомендацією. Відкрита та доступна комунікація сприяє взаєморозумінню та спільному досягненню цілей компанії.

6. Ми – гнучкі

У житті трапляються різні події, не всі з них передбачувані. Працівники не повинні боятися наслідків, якщо витрачають робочий час на вирішення надзвичайних ситуацій. Ми завжди допомагаємо знайти компроміс, який дозволяє балансувати між роботою в ІТ-компанії та особистим життям.

Це дозволяє кожному члену команди бути продуктивним та не забувати при цьому про свої інтереси. Ми віримо, що гармонія між професійними та особистими аспектами життя є ключем до успіху та задоволеності команди.

Якщо ви шукаєте роботу в ІТ галузі, вам імпонують цінності Computools і ви хочете долучитися до нашої команди, пропонуємо заповнити цю форму. Наразі ми розглядаємо можливості співпраці з ІТ-спеціалістами рівня Middle та Senior та будемо раді новим талантам.

Стеж за оновленнями! Підпишись зараз, щоб отримувати найсвіжіші новини прямо на твою поштову скриньку

Приєднуйся до Computools

заповни форму або напиши нам на пошту hr@computools.com і ми підберемо для тебе цікаву пропозицію

  Ім'я*

  Електронна пошта/телефон*

  Позиція*

  Резюме (в форматі: .doc, docx, .pdf або .rtf)*

  Надіслати резюме →

  Дізнавайся першим
  про актуальні
  вакансії та події
  Telegram →