5 складових добробуту для продуктивної роботи IT працівників

Як Computools забезпечує продуктивну роботу ІТ працівників.

Благополуччя або добробут працівників – одна із ланок корпоративної культури, яка наразі існує практично у кожній розвиненій компанії, адже грошова винагорода – це не єдине, що цікавить сучасних кандидатів. Запровадження програм з адаптації, розвитку, навчання, а також добробуту ІТ-фахівців вкрай важливо. Це впливає на загальний настрій в колективі, залученість співробітників у робочий процес і рівень задоволеності життям та роботою. Усе це об’єднує поняття “well-being”.

Британський чартерний інститут персоналу та розвитку (CIPD) визначив концепцію well-being, як “створення такого середовища, яке дозволяє співробітнику процвітати і повністю розкривати свій потенціал на благо себе та своєї організації”. Ми погоджуємося з таким поняттям, проте вважаємо, що підтримкою добробуту в ІТ компанії важливо займатися постійно: починаючи з найму, закінчуючи останнім робочим днем і будувати цей процес так, щоб знаходити баланс між потребами компанії та працівника.

Well-being та продуктивна робота ІТ працівників – який між цим зв’язок?

Оскільки працівники технологічного сектору більш ніж інші відчувають емоційне та інтелектуальне навантаження, вони частіше мають справу з перевтомою. Якщо не звертати увагу на стан свого психічного та фізичного здоров’я, можуть з’явитися серйозніші наслідки: професійне вигорання та депресія.

Ваша задоволеність роботою та відчуття благополуччя напряму впливає на:

• Продуктивність та ефективність: відчуваючи себе добре та маючи гарний настрій, ви швидше та впевненіше приймаєте рішення.

• Моральний дух: якщо ви відчуваєте, що ваші потреби задовольняються на ментальному, фізичному та фінансовому рівні, ви будете відчувати себе більш компетентним та цінним у команді.

• Клієнтоорієнтованість: якщо ви повністю задоволені своєю роботою, то ви краще відчуваєте потреби клієнтів, глибше занурюєтесь у проекти та відчуваєте зацікавленість в тому, що робите.

Для того, щоб забезпечити продуктивну роботу ІТ працівників у Computools ми сформували 5 стратегій у напрямку добробуту та завжди дотримуємось їх.

1. Професійна реалізація

Самореалізація та кар’єрне зростання є важливою частиною благополуччя людини. Саме тому ми зацікавлені у професійному зростанні наших працівників і підтримуємо кожного, хто бажає навчатись та підвищувати свою кваліфікацію. Для цього в компанії запроваджені заняття з англійської мови і можливість самостійної освіти завдяки доступу до різних навчальних курсів на онлайн-платформах, а також можливість брати участь у конференціях та сертифікаціях.

Важливим фактором підвищення експертності є участь у семінарах та вебінарах як лектора. Computools організовує лекції і підтримує ініціативи працівників, які виступають з пропозиціями організації подібних заходів. 

Крім вертикального зростання є ситуації, коли працюючи в одній команді, співробітник розуміє, що хоче розвивати інші професійні якості та змінити спеціалізацію. Можливість вільного вибору та переходу між відділами та проектами задовольняється задля продуктивної роботи ІТ працівників.

2. Соціальні відносини

Взаємовідносини між людьми, спілкування з близькими по духу колегами та можливість приносити користь суспільству також є складовими добробуту в ІТ компанії. Добрі справи роблять нас щасливішими. А якщо робити їх разом, то команда стає ще більш дружньою. 

Реалізуючи цю стратегію ми проводимо благодійні та волонтерські акції для дитячих будинків, а також підтримуємо притулки з безхатніми тваринами. Наші колеги проводять велику роботу й в освітньому напрямку, націленому на популяризацію ІТ-сфери та розвиток ІТ-освіти в Україні. Компанія підтримує шкільні змагальні заходи з інформаційних технологій, а співробітники радо беруть участь у проведенні лекцій для майбутніх ІТ-фахівців (школярів та студентів).

Окрім підтримання соціальної відповідальності в компанії утворюються корпоративні об’єднання за інтересами, проводяться тематичні зустрічі та спортивні заходи, загальні тімбілдінги та окремі заходи для відділів.

Ми відкрито та з повагою відносимось один до одного та сміливо озвучуємо свою точку зору, не боячись критики.

3. Здоров’я

Безсумнівно, продуктивна робота ІТ працівників не може здійснюватись за відсутності підтримки психічного та фізичного здоров’я. Для цього ми заохочуємо наших колег до спортивного способу життя, турбуючись про корпоративні знижки у спортзали. Проводимо влітку та навесні корпоративи на свіжому повітрі та полюбляємо активний відпочинок. Спонсоруємо щотижневі ігри у футбол та баскетбол.

Кожен зі співробітників має змогу отримати психологічну підтримку онлайн, а для мотивації збереження та дбання про власне здоров’я існують знижки до медичних закладів. Для підтримки ментального здоров’я ми наголошуємо на цінності work-life балансу та не рекомендуємо нехтувати вільним часом та відводити його на відпочинок та зустрічі з близькими і друзями.

4. Фінансова стабільність

Нещодавно CIPD займався дослідженням впливу матеріальної стабільності працівників на робочі процеси і виявилося, до 19% респондентів мали проблеми зі сном через переживання щодо заробітної плати, а 10% зауважили, що їм важко фокусуватись на робочих задачах через думки про фінансові проблеми.

То ж забезпечення матеріальної стабільності є ще однією складовою добробуту в ІТ компанії. У Computools запроваджені програми лояльності, корпоративні знижки та фінансові бонуси та подарунки на різні свята.

5. Сприятливі умови для роботи

Ми впевнені, що добробут в ІТ компанії в тому числі залежить і від облаштованого робочого середовища. Саме тому наші співробітники працюють в сучасних офісах, обладнаних необхідною інфраструктурою, а також зонами для відпочинку та проведення дозвілля. Ми приділяємо багато уваги для створення комфортної атмосфери для того, щоб кожен із працівників відчував себе задоволено.

Усіх співробітників, які працюють віддалено, ми забезпечуємо необхідною технікою та меблями для того, щоб вони мали змогу працювати із будь-якого куточка світу.

Computools вважає, що відкрите спілкування один з одним – це спосіб запобігти вигоранню, психологічному дискомфорту та запорука продуктивної роботи ІТ працівників. Якщо вам близькі наші цінності та погляди і ви хочете приєднатись до нашої команди, відправляйте резюме на пошту: hr@compotools.com

Стеж за оновленнями! Підпишись зараз, щоб отримувати найсвіжіші новини прямо на твою поштову скриньку

Приєднуйся до Computools

заповни форму або напиши нам на пошту hr@computools.com і ми підберемо для тебе цікаву пропозицію

  Ім'я*

  Електронна пошта/телефон*

  Позиція*

  Резюме (в форматі: .doc, docx, .pdf або .rtf)*

  Надіслати резюме →

  Дізнавайся першим
  про актуальні
  вакансії та події
  Telegram →