Як правильно обговорювати підвищення зарплати в IT?

Підвищення зарплати в ІТ — досить напружена тема для багатьох фахівців. Розповідаємо про те, коли доречно ініціювати розмову щодо перегляду заробітної плати та як до неї підготуватися.

Якщо ви вважаєте, що вам мають платити більше за роботу, яку ви виконуєте, й маєте намір це змінити, у вас є два шляхи: шукати інші вакансії в ІТ з цікавішою мотивацією або ж ініціювати обговорення підвищення зарплати. 

Підготовка та реалізація кожного з цих варіантів може викликати тривожність. Наприклад, за результатами одного з досліджень, 4% працівників не просять про підвищення зарплати через страх звільнення.

Проте компанії з адекватним менеджментом та здоровою культурою не будуть звільняти співробітників за прагнення заробляти більше, адже обговорення зарплати є звичним явищем для керівника.

Будьте впевнені, що ваш роботодавець усвідомлює, що періодичний перегляд фінансової винагороди — це звичайна складова будь-якого бізнесу. 

Якщо вам подобається компанія, де ви працюєте й ви розглядаєте її, як місце для вашого майбутнього розвитку та професійного зростання, обговорювати вищу зарплату абсолютно доцільно. 

Підвищення зарплати або рейту в ІТ — це не послуга чи подарунок. Це справедлива ринкова оцінка вашого внеску у компанію.

Коли ви починаєте думати, що ваша робота коштує більше — в інтересах вашого керівництва дізнатися про це!

Підвищення зарплати або рейту в ІТ — це не послуга чи подарунок. Це справедлива ринкова оцінка вашого внеску у компанію.

Як підготуватися до розмови про підвищення зарплати в ІТ

Чарівних фраз, які гарантують миттєвий успіх, не існує. Та коли ІТ-фахівець знає свою ринкову вартість, може підтвердити свій внесок у компанію конкретними цифрами та обирає влучний час для розмови, йому легше отримати бажану зарплату.

Ретельна підготовка має вирішальне значення для успішних перемовин.

1. Зрозумійте власну ринкову вартість

Перш ніж розпочати обговорення підвищення зарплати, ви маєте обʼєктивно визначити, скільки потрібно платити спеціалісту на аналогічній посаді, з урахуванням вашого досвіду та країни/міста.

Галузь, досвід, розмір компанії та географія безпосередньо впливають на суму фінансової винагороди. Орієнтуйтеся також на вашу освіту, навички та попередні успіхи.

Дізнатися середню зарплату на ринку праці за вашою посадою можна за допомогою платформ для пошуку роботи. Проаналізуйте схожі компанії, розмір зарплат та обовʼязки, порівняйте ці дані з вашою ситуацією.

Наприклад, якщо ваша зарплата нижча за середню, у вас є чесна цифра, до якої можна прагнути. Ця інформація дозволить вам надати обґрунтований запит та дізнатися, чи зможе компанія його задовольнити.

2. Оцініть, чого варті ваші навички

Замість того, щоб казати цифру, яка на ваш погляд звучить добре, виконайте домашнє завдання та оцініть власні навички:

• підготуйте перелік основних досягнень за час роботи в ІТ-компанії;

• подумайте над перевагами, які отримала компанія від співпраці з вами;

• зрозумійте, як ви застосовували у роботі знання чи вміння, які здобули на нещодавньому навчанні;

• напишіть, яку відповідальність чи виклики ви готові на себе взяти у рамках своєї посади.

Цією підготовкою ви не просто показуєте, що просто хочете підвищення зарплати, а аргументуєте, чому роботодавець має у вас інвестувати.

3. Підготуйтеся психологічно

Окрім збору фактів, до перемовин щодо підвищення зарплати в ІТ варто підготуватися й психологічно.

Ось кілька порад, які допоможуть збільшити шанси для отримання бажаного результату:

• Якщо ви ініціювали цю розмову, розпочинайте її першим.

• Уникайте умовного способу побудови речень (“міг/могла б, мав/мала б). Говоріть чіткими та впевненими фразами.

• Якщо вам не комфортно просити про підвищення, замініть це словосполучення на “перегляд заробітної плати”. 

• Не бійтеся незручного мовчання та не починайте ніяковіти через раптові паузи, які трапляються на перемовинах.

• Запитуйте та слухайте керівника про те, що потрібно зробити для підвищення зарплати. Ви можете отримати цінний відгук та рекомендації. 

• Контролюйте емоції незалежно від фіналу розмови.

• Розглядайте компроміси та йдіть назустріч керівнику. Окрім підвищення ви можете отримати інші переваги, як-то: компенсація за навчання, менторство, допомога у догляді за дітьми, покриття абонементів у спортзал чи на інші заняття, медичне страхування, гнучкий робочий графік або інші бонуси, які вам потрібні.

Коли доречно просити підвищення зарплати в ІТ?

Немає сталих правил щодо того, як часто ви можете це робити. Проте є фактори, які збільшують ймовірність того, що ви це отримаєте.

Правильно обраний час для перемовин має значення. Це, наприклад, може бути зміна проєкту або збільшення кількості обовʼязків.

Перш ніж звʼязуватися з вашим People Manager, дайте собі відповідь на кілька запитань: “Коли мені в останній раз підвищували зарплату?”, “Чому я вважаю, що це слід зробити саме зараз?”, “Чи впливала моя робота в ІТ-компанії на покращення показників чи дохід?”.

Фрази, які не слід казати під час розмови

“Я не отримував/ла підвищення протягом (кількість) років, тому вже настав час.”

“Я знаю, що (імʼя колеги) заробляє більше ніж я, то ж і мені потрібне підвищення.”

“Я працюю в компанії (кількість) років, тому очікую на підвищення.”

“Інша компанія звернулася до мене з вигіднішим офером.”

“Якщо я не отримаю підвищення, я звільняюся.”

Ці фрази можуть звучати як претензії чи вимоги, створити напругу та знизити довіру до вас зі сторони керівника.

Замість них, варто концентруватися на власних досягненнях та внесках у розвиток компанії. 

Що робити у разі невдалих перемовин про підвищення зарплати в ІТ?

Ви провели дослідження, підготували факти, розпочали розмову впевнено та спокійно, та діалог пішов не за планом. Не варто засмучуватися. Ця ситуація у жодному разі не зруйнує вашу карʼєру. 

Використовуйте невдалий досвід комунікації в ІТ-компанії, як можливість переоцінити вашу роль у команді. Можливо, вам потрібно більше зосередитися на професійному вдосконаленні, аби отримати те, чого ви бажаєте. 

Не варто зациклюватися на минулому — продовжуйте рухатися вперед. Не бійтеся запитати у керівника, що ви можете зробити, аби перетворити “ні” на “так”.

Якщо можливо, попросіть скласти індивідуальний план розвитку, щоб розуміти дії для досягнення бажаного рівня винагороди. Залишайтеся професіоналом та зберігайте повагу, навіть якщо вам складно погодитися з цим рішенням.

Якщо ви шукаєте компанію, яка допомагає своїм співробітникам досягати бажаного рівня доходу завдяки розвиненій культурі зворотного звʼязку, заповнюйте цю форму.

Наші спеціалісти якнайшвидше розглянуть ваше резюме та запропонують вакансії в ІТ-компанії, які відповідають вашому досвіду та навичкам.

Стеж за оновленнями! Підпишись зараз, щоб отримувати найсвіжіші новини прямо на твою поштову скриньку

Приєднуйся до Computools

заповни форму або напиши нам на пошту hr@computools.com і ми підберемо для тебе цікаву пропозицію

    Ім'я*

    Електронна пошта/телефон*

    Позиція*

    Резюме (в форматі: .doc, docx, .pdf або .rtf)*

    Надіслати резюме →

    Дізнавайся першим
    про актуальні
    вакансії та події
    Telegram →