Чому в IT вакансіях компанії не завжди вказують зарплату чи рейт?

Фахівці з відділу рекрутингу Computools розповідають про те, чому роботодавці ІТ-сфери не завжди вказують зарплату чи рейт у вакансіях. Поради та рекомендації для кандидата, як дізнатися фінансову мотивацію.

Цього року на порталі DOU.UA було опубліковано 49 тисяч пропозицій роботи в ІТ. Це велика кількість оголошень. У багатьох з них не вказувалася інформація про зарплату, хоч саме фінансова мотивація є одним з головних факторів, який визначає: відгукнеться кандидат на конкретну вакансію в ІТ або ні. 

Політика роботодавців щодо оприлюднення зарплат завжди викликала багато запитань у претендентів на посади.

Слова на кшталт “конкурентоспроможна” чи “залежить від досвіду” не дають жодної конкретики, на відміну від фактичних цифр.

Опис вакансії зазвичай складається із загальної інформації, майбутніх обов’язків та очікувань щодо знань й досвіду кандидата.

Проте компанії мають багато підстав не афішувати дані про зарплату до моменту особистої розмови з ІТ-фахівцем.

У цій статті Computools докладно пояснить ці причини, адже кожен з кандидатів має знати, як вести перемовини про рейт у таких ситуаціях.

6 факторів, через які в ІТ вакансіях не завжди вказують зарплату

Відсутність інформації про зарплату в ІТ практично завжди має обґрунтовані передумови. Ось кілька прикладів, чому компанії обирають цей шлях.

1. Заробітна плата залежить не тільки від посади

У разі, коли роботодавець шукає фахівця у вузькій чи новій для компанії галузі, встановити окреслену фінансову мотивацію може бути складно.

У цій ситуації він намагатиметься під час співбесіди в ІТ з’ясувати очікувану суму у кандидата. Попит на вузьких фахівців дає претендентам можливість озвучувати свої побажання та очікувати на гнучкі умови.

2. Роботодавець має певний діапазон на позицію, який залежить від рівня знань

Зазвичай, зарплатні умови обговорюються на етапі індивідуального спілкування з кандидатом. Це допомагає оцінити навички спеціаліста, їх релевантність для компанії та конкретного проєкту. Подібна практика дозволяє уникнути хибних очікувань з обох сторін.

3. Роботодавець шукає кандидатів, яким важливі цінності компанії

Якщо при розміщенні вакансії вказується заробітна плата вища за середньостатистичну, на оголошення можуть реагувати кандидати без релевантного досвіду, які вмотивовані лише фінансовою винагородою.

Перегляд резюме та спілкування з цими претендентами може розтягнути процес рекрутингу на тривалий час.

За статистикою, 71% фахівців готові змінити роботу на менш оплачувану для того, щоб працювати у компанії, цінності та культуру якої вони розділяють.

Це свідчить про те, що висока винагорода не завжди може утримати цінного співробітника, якщо він не відчуває себе частиною важливої місії. 

4. У компанії діє політика нерозголошення заробітних плат

Деякі ІТ-компанії не вказують рейт у вакансіях, а лишають цю інформацію для особистого обговорення з потенційним кандидатом.

Ця практика ґрунтується на умовах збереження конфіденційності, які закріплюються перед початком співпраці з новими клієнтами. 

Обмеження на загальне розголошення зарплат може бути затверджено у контрактах з замовниками чи партнерами, а збереження відносин — важливий аспект у бізнесі.

5. Різні умови проєктів

Проєкти в ІТ, навіть у межах однієї компанії, можуть бути різними. Відповідно, умови співпраці, необхідні навички та рівень оплати — можуть змінюватися. Через це може бути складно визначити фіксований рейт, адже він може залежати від специфіки конкретного проєкту.

6. Гнучкість у встановленні пакета компенсацій

Винагорода за роботу в ІТ-компанії може складатися з різноманітних бонусів, пільг, акцій та можливостей для особистого розвитку, які залежать від прагнень співробітника.

Конкретизувати увесь перелік переваг однією цифрою у тексті вакансії доволі складно. 

Багатьом кандидатам незручно ставити фінансові питання рекрутеру на співбесіді. Проте, це ваша можливість продемонструвати свої унікальні здібності та чесно пояснити, чому ви розраховуєте на вищу оплату.

Що робити, якщо зацікавила вакансія, у якій не зазначено зарплату?

Перш за все, варто пам’ятати, що роботодавці, зазвичай, мають вагомі причини для того, щоб не розкривати рейт до моменту особистого спілкування.

Проте це жодним чином не впливає на справедливий процес рекрутингу відносно усіх кандидатів. 

Ймовірність того, що ця практика зникне, невелика. Таким чином, шукачі роботи мають пристосовуватися до цієї реальності.

І ось кілька порад, що підкажуть, як діяти, коли в ІТ вакансіях не завжди вказують зарплату:

1. Подумайте про свій справжній інтерес до роботи

Звісно, фінансова мотивація — це важливий фактор під час пошуку роботи в ІТ, проте він не має бути рушійним чи навіть єдиним.

Відсутність інформації про зарплату навпаки може допомогти визначитися, чи дійсно вам цікава посада, про яку йдеться.

Чи дійсно вам імпонує компанія й ви б виконували цю роботу незалежно від розміру винагороди? Спробуйте відповісти собі на це запитання.

2. Дізнайтеся, що пропонує компанія

Ви можете озвучити свої очікування рекрутеру, який передасть інформацію hiring-менеджеру. Завдяки цьому простому діалогу ви зможете зрозуміти, чи вкладаються ваші побажання у бюджет вакансії. 

3. Чітко визначте свої потреби

Коли ви отримаєте обґрунтовані припущення щодо заробітної плати, і розумієте, що вони нижче ваших очікувань, вам потрібно буде прийняти рішення — чи відповідає ця сума вашим фінансовим потребам.

Тут доцільно повернутися до першого пункту й знов запитати себе “Чи дійсно я досі захоплююсь цією роботою? Чи у компанії переваги, які перекривають цю невідповідність”?

У цей момент приймається важливе рішення щодо вашого майбутнього.

4. Підготуйтеся до перемовин

Багатьом кандидатам незручно ставити фінансові питання рекрутеру на співбесіді. Проте, це ваша можливість продемонструвати свої унікальні здібності та чесно пояснити, чому ви розраховуєте на вищу оплату.

Якщо у вас є досягнення з минулої роботи, розкажіть про них. Коли ви підіб’єте підсумки своїх здобутків, то зрозумієте, у чому ваша цінність, як працівника.

Поняття рейт в ІТ — мінливе: погодинна ставка для ІТ-спеціаліста час від часу переглядається, а отже, є висока ймовірність через певний термін отримувати зарплату, до якої ви прагнете.

Попри те, що в ІТ вакансіях не завжди вказують зарплату, це не має викликати складнощів у кандидатів.

Відсутність зазначеної фінансової мотивації може бути обумовлена не тільки бажанням роботодавців створити для майбутніх працівників гнучкі умови, а й потребою зберегти конфіденційність або врахувати специфіку проєктів. 

Нагадуємо, що Computools розширюється. Ми пропонуємо співпрацю Middle- та Senior-спеціалістам різних напрямків.

Якщо ви прагнете розвиватися та вдосконалюватися в оточенні однодумців, заповнюйте форму та очікуйте повідомлення від нашого рекрутера.

Стеж за оновленнями! Підпишись зараз, щоб отримувати найсвіжіші новини прямо на твою поштову скриньку

Приєднуйся до Computools

заповни форму або напиши нам на пошту hr@computools.com і ми підберемо для тебе цікаву пропозицію

    Ім'я*

    Електронна пошта/телефон*

    Позиція*

    Резюме (в форматі: .doc, docx, .pdf або .rtf)*

    Надіслати резюме →

    Дізнавайся першим
    про актуальні
    вакансії та події
    Telegram →