Повернутися на колишню роботу в IT: чому, коли, як?

Повернення до колишньої роботи в ІТ — це не крок назад, а усвідомлений вибір. Computools ділиться своїм баченням, чому такі повернення можуть бути вдалими й дає поради тим, хто розмірковує над цим кроком.

У більшості людей карʼєрний шлях не буде мати вигляд прямої лінії. Як і у житті, ми часом можемо зробити крок праворуч чи ліворуч, змінити напрям, спробувати щось нове, або повернутися назад. Вагатися та обирати між ролями, або навіть галузями — це природно. 

Проте, рішення повернутися до ІТ компанії, з якої пішли, до людей, з якими спільно створювали цікаві проєкти, може даватися складно та викликати багато запитань, як-от:

“Чи це не буде виглядати дивно?”

“А що скажуть ті, хто залишився?”

“Хіба хтось взагалі повертається на попереднє місце?”

Ці сумніви знайомі багатьом. І якщо ви коли-небудь розмірковували над поверненням до колишньої роботи в ІТ, знайте, що ви не одні. Повернення до попереднього роботодавця у сучасному світі не є ознакою слабкості чи кроком назад.

Це свідомий вибір дорослої людини, яка розуміє себе краще, ніж раніше. Вибір, який вимагає зрілості, сміливості та чесності з собою.

У цій статті ми хочемо розповісти про термін “співробітник-бумеранг”, поділитися ставленням Computools до фахівців, які хочуть повернутися до співпраці з нами, а також дати кілька порад тим, хто розмірковує над цим питанням.

Ми очікуємо, щоб фахівці, які повертаються, були готові підтвердити свою експертність не спогадами про досягнення, а діями. Ми цінуємо, коли люди не намагаються “повернути все, як було”, а готові вибудовувати щось нове. Саме тоді повернення стає не кроком назад, а зваженим і професійним продовженням шляху.

Чому повернення до колишніх ІТ компаній стало тенденцією серед співробітників?

У рекрутингу людей, які повертаються на попереднє місце роботи, називають бумерангами — по аналогії з предметом, який описує дугу та повертається у точку запуску. Це не нова концепція, а природне явище, яке ще раз доводить цінність людських відносин.

Якщо ви колись були частиною команди, а потім у вас зʼявилася причина для звільнення, але ви залишили про себе гарне враження — компанія завжди буде відкрита до розмови про співпрацю.

Адже причин для повернення до попередніх умов роботи може бути багато, й вам може бути їх достатньо для того, щоб не шукати нові ІТ вакансії, а обрати знайоме та зрозуміле середовище.

Ось кілька з них:

• Нова посада не виправдала очікувань. Атмосфера, цінності чи процеси можуть не збігатися з вашими уявленнями або принципами.

• Ви переоцінили своє ставлення до стабільності. Те, що раніше здавалося звичним набуває нової цінності та знижує можливість виникнення стресових ситуацій.

• Ви вже знайомі з процесами, командою, культурою компанії. Це дозволяє зменшити період адаптації та швидше включитися у роботу.

• Ви розумієте, що несете більше цінності. Інший досвід дає нові ідеї, підходи та бачення, які допоможуть вам у роботі.

5 чесних запитань для тих, хто хоче повернутися на попереднє місце роботи в ІТ

1. Чому я хочу повернутися?

Ностальгія, зручність, страх нового або справжній інтерес до цієї компанії сьогодні? Важливо розрізнити, чи це емоційний імпульс, чи обдумане бажання.

Рішення про повернення на попереднє місце роботи в ІТ засноване на ностальгії, може бути недовготривалим. А от усвідомлений інтерес —це гарна основа для нового етапу.

2. Чого я навчився(лась) за час, поки мене не було?

Які навички мені вдалося розвинути? Чим можу доповнити команду тепер? Відверта оцінка власних вмінь допоможе побачити, який внесок ви можете зробити зараз і чи він доцільним у компанії зараз.

3. Яка моя мета?

Якщо я шукаю розвиток, то як це співвідноситься саме з цією компанією? Ваші поточні цілі мають збігатися з тим, що ІТ компанія може запропонувати саме зараз. Інакше повернення швидко розчарує. Чесна відповідь допоможе уникнути непотрібних очікувань.

4. Чи готовий(а) я до нових умов?

Якщо у колишній ІТ компанії змінилося керівництво, проєкти, формат роботи, то чи зможу я швидко адаптуватися або це буде для мене новим стресом?

Важливо розуміти, що компанія за час вашої відсутності розвивалася та змінювалася, а не стояла на місці. Ви маєте бути гнучким та поважати зміни — це зробить ваше повернення комфортним.

5. Чи готовий(а) я повернути довіру?

Чи зможу я прийняти те, що інші спостерігатимуть за мною уважніше та не сприймати це як осуд? Природно, що колеги по роботі в ІТ компанії захочуть побачити, як ви себе проявите після повернення.

Подумайте, чи зможете ви ставитися до цього не як до випробування, а як до частини налагодження відносин.

Ваше головне завдання у перші тижні: не доводити щось словами, а показати свої наміри діями. Відкритість, готовність чути інших та бути корисним — усе це допоможе вам відновити спілкування з колегами та зробити його ще кращим.

Ставлення Computools до ІТ-спеціалістів, які повертаються

Ми розуміємо, що карʼєра — це динамічний шлях. І якщо ви колись пішли з особистих чи професійних причин, ми це поважаємо. До того ж ми віримо у зрілість рішень. І повернення — одне з них. Виважене, обдумане, свідоме. 

Проте, повернення на колишню роботу в ІТ має сенс тоді, коли:

• у вас є щире бажання знову бути частиною команди, а не просто потреба у стабільності;

• ви усвідомлюєте, що компанія могла змінитися й готові прийняти ці зміни;

• ваша мотивація — це рух вперед, а не втеча від чогось.

Ми очікуємо, щоб фахівці, які повертаються, були готові підтвердити свою експертність не спогадами про досягнення, а діями. Ми цінуємо, коли люди не намагаються “повернути все, як було”, а готові вибудовувати щось нове. Саме тоді повернення стає не кроком назад, а зваженим і професійним продовженням шляху.

Ми відкриті для співпраці: переглядайте актуальні ІТ вакансії, або заповнюйте форму, щоб фахівці з відділу рекрутингу змогли звʼязатися з вами якнайшвидше. 

Стеж за оновленнями! Підпишись зараз, щоб отримувати найсвіжіші новини прямо на твою поштову скриньку

Приєднуйся до Computools

заповни форму або напиши нам на пошту hr@computools.com і ми підберемо для тебе цікаву пропозицію

    Ім'я*

    Електронна пошта/телефон*

    Позиція*

    Резюме (в форматі: .doc, docx, .pdf або .rtf)*

    Надіслати резюме →

    Дізнавайся першим
    про актуальні
    вакансії та події
    Telegram →