Щирі розмови, визнання гарних результатів роботи та просто привітання з особистими святами чи компліменти – це відмінний спосіб, аби продемонструвати колегам свою доброту та підтримку.
Якщо ж ви займаєте керівну посаду, вкрай важливо висловлювати своїй команді вдячність за зусилля, які вона докладає для реалізації проєктів.
Цінність подяки для співробітників, як додаткової мотивації розглядалася у багатьох дослідженнях. За результатами одного з них було визначено, що звичайна подяка від авторитетного колеги підвищує продуктивність спеціаліста на 50%.
Для багатьох ІТ-фахівців робота – це не тільки про фінансову винагороду. Кожна людина хоче розуміти, що вона є важливою частиною команди, її внески сприяють успішному досягненню цілей, а колеги прислухаються до її думок та пропозицій.
Відсутність проявів різноманітних мов вдячності в ІТ-компанії може призвести до погіршення атмосфери у колективі, як то:
• Зниження мотивації. Коли члени вашої команди не відчувають вдячності, вони можуть втратити інтерес до роботи, з меншою ініціативою залучатися до нових процесів, довше виконувати поставлені задачі.
• Поява незадоволеності. Довга відсутність позитивних оцінок може викликати невдоволеність власною роботою в ІТ-компанії. Якщо людина завжди виконує свої обов’язки на високому рівні, але не отримує відгуків від керівника, ймовірніше це призведе до стресу, непорозумінь та втрати ентузіазму.
• Збільшення плинності кадрів, втрата талановитих фахівців. Коли працівники не розуміють своєї цінності, вони можуть почати шукати вакансії в ІТ-компаніях, де їх внесок буде оцінюватися не тільки розміром матеріальної винагороди.
• Виникнення проблем з командною роботою. Співробітники, які не отримують достатньо уваги та підтримки від компанії можуть втрачати бажання спілкуватися з колегами, ділитися новими ідеями, витрачати час на допомогу комусь тощо.
Якою може бути мова вдячності в ІТ-компанії: 4 приклади, як донести колезі про його цінність
1. Визнання під час роботи над проєктом
Своєчасна вдячність може вплинути на мотивацію та підвищити інтерес до виконання завдань на високому рівні. Подумайте про різницю, коли ви хвалите колегу в процесі чи офіційно висловлюєте подяку через один-два місяці після успішної реалізації проєкту.
Якщо ви бачите старанні зусилля колег, які прагнуть вкластися у встановлені терміни – вони заслуговують на позитивну оцінку своїх дій.
2. Підтримка особистих цілей та досягнень
Ви проводите поряд з колегами щонайменше як 40 годин на тиждень, і не всі розмови в ці моменти точаться лише навколо проєктів та задач. Навіть якщо ви тільки-но змінили роботу в ІТ і влаштувалися у нову компанію, через певний час ви все одно дізнаєтеся про особисті справи, цілі та інтереси інших членів команди.
Підтримка та зацікавленість не завжди має бути пов’язана тільки з робочими процесами.
Можна проявляти увагу і до особистого життя, як то:
• важливі події (весілля, народження дитини, переїзд в інше місто/країну);
• робота над власними досягненнями, захопленнями чи творчими проєктами (запуск YouTube-каналу, участь у марафоні тощо);
• волонтерська чи благодійна діяльність.
3. Заохочення співпраці та командної роботи
Коли ми думаємо про відзнаку та вдячність, то розглядаємо це в контексті зворотного зв’язку для однієї людини. Проте, здатність до вдалої співпраці – це одна з важливих навичок для побудови успішної кар’єри в ІТ.
Якщо ви об’єднали в роботу над новим проєктом незнайомих до того часу спеціалістів, і вони продемонстрували гарні результати у взаємодії, швидко навчилися допомагати один одному – це привід для того, щоб висловити своє захоплення.
Акцентування уваги на успішній командній роботі – ще один спосіб наголосити на цінностях, які важливі для компанії.
4. Підтримка ідей та ініціатив
Ідеї та пропозиції можуть відкривати свіжі погляди на звичні процеси. Якщо співробітник розуміє, що компанія цінує його думку, втілює його поради та рекомендації, він отримує більше мотивації для подальшого професійного розвитку в ІТ.
Висловлюйте вдячність за те, що ваш колега проявляє активність. Ставте додаткові запитання, які дозволять глибше зрозуміти запропоновану концепцію, проявляйте зацікавленість.
Дотримуйтеся обіцянок щодо реалізації ідей та за необхідності пропонуйте свою допомогу в цьому.
Якою може бути мова вдячності в ІТ: думка фахівців Computools
Існує багато способів та варіантів, за допомогою яких можна визнавати значні успіхи колег у компанії. Своїм баченням щодо культури визнання поділилися керівники департаментів та спеціалісти з відділу People Management.
Head of Legal: “Я вважаю, що важливо залучити колег в процесах прийняття рішень, це дозволяє демонструвати їх вагомість у компанії. Також варто відзначати їх успіхи та досягнення, обов’язково запитувати зворотний зв’язок – це дозволяє розвивати навички комунікації та вміння сміливо висловлювати власну думку”.
Chief People Management Officer: “Якщо ви дійсно хочете, щоб ваші колеги розуміли свою цінність, варто запитувати їх думку з приводу тих чи інших процесів, радитися та обов’язково дослуховуватися до їх рекомендацій. Має бути постійна підтримка й не тільки в роботі, турбота та розуміння, що коїться в житті колег”.
Спеціалістка з відділу People Management: “Також одна з мов вдячності в ІТ-компаніях – це організація дозвілля. Наразі це створення різноманітних чатів за інтересами, бесід для обговорення фільмів та книжок, спільні зустрічі задля онлайн-ігор – ці заходи дозволяють побудувати позитивні взаємини у командах. Вважаю, що здорова атмосфера у колективі – дуже важлива, тож ми піклуємося про те, аби підтримувати її на високому рівні.
Ще один приклад демонстрації цінності співробітника – це готовність керівника надавати зворотний зв’язок, як позитивний, так і підказки щодо виправлення помилок. Коли керівник лояльно ставиться до прохань своїх підлеглих, намагається допомогти навіть в складних особистих життєвих ситуаціях.”
Висловлення вдячності та підтримки колективу – одна з обов’язкових складових корпоративної культури Computools. Завдяки цьому ми будуємо позитивне та дружнє середовище й швидше досягаємо поставлених цілей.
Якщо ви шукаєте роботу в ІТ та поділяєте наші цінності, відправляйте резюме на пошту: hr@computools.com. Ми зв’яжемося із вами, щойно з’явиться відповідна пропозиція.
Приєднуйтеся до амбітної команди ІТ-спеціалістів і змінюймо світ разом!