6 неочевидних причин для IT-спеціаліста піти у відпустку

Чому відпустка в ІТ - це важлива частина балансу між роботою та особистим життям.

Коли ваш комп’ютер починає надто довго “думати”, перш ніж зреагувати на ваші дії, коли вимикається посеред виконання задачі – ви перезавантажуєте його, або ж чистите оперативну пам’ять. А що ви робите, коли концентрація та продуктивність падає у вас? Як перезавантажуєте себе?

Здебільшого ми продовжуємо розв’язувати робочі питання, виконувати домовленості, проводити зустрічі з клієнтами та обговорення з колегами, намагаючись підсилити свою ефективність кавою, аби дочекатися вихідних. 

Певна перерва потрібна кожному, незалежно від того, чи є ви ІТ-спеціалістом з великим досвідом, чи тільки нещодавно перейшли на нову вакансію в ІТ компанію та сповнені ідей та ентузіазму. Відпустка зовсім не обов’язково має бути пов’язана з поїздкою чи організацією відпочинку на морі або закордоном.

Ви можете перезавантажитися тиждень-два для вирішення особистих справ, проведення часу з близькими чи зосередження на навчанні. Відновити психологічний стан, передивляючись новий сезон улюбленого серіалу на Netflix, чому б і ні?

Computools зібрала 6 ситуацій, які можуть стати причинами вашого запланованого чи спонтанного відпочинку від роботи. І ось вони.

6 випадків, коли варто піти у відпустку в ІТ

1. Необхідність покращення фізичного здоров’я

Якщо ви тривалий час відчуваєте негативні емоції, втому та стрес – це може призвести до проблем зі здоров’ям. Не варто недооцінювати вплив емоційного стану на фізичний.

Ігноруючи необхідність відпочинку, ви підвищуєте ризики розвитку різноманітних хвороб:

• стрес підіймає рівень кортизолу, який впливає на кількість цукру в крові та збільшує артеріальний тиск і може призвести до серцево-судинних захворювань;

• знижується імунітет й підвищується схильність до вірусних та інфекційних хвороб.

ІТ-фахівець, який постійно працює та ігнорує своє погане самопочуття має великі шанси піти на лікарняний, а не у відпустку.

2. Бажання покращити свої професійні навички

Постійне робоче навантаження, відповідальність перед іншими командами, необхідність підвищувати свої знання з технологій, цікавитися тенденціями та самовдосконалюватися – це, звісно, внесок у розвиток ваших soft та hard skills. Та коли робота над підвищенням власної кваліфікації повністю поглинає особисте життя – це може стати проблемою.

Відпустка в ІТ для того, щоб розвинути нові навички та отримати цікаві знання? Гарна ідея! 

У вас з’явиться вільний час для відвідування курсів чи онлайн-навчання. Знайомства з однодумцями розширять кругозір та позитивно вплинуть на особистий розвиток. Як результат, ви повернетеся до роботи не тільки з гарними емоціями, які точно вплинуть на взаємини з колегами, а й відкриєте для себе можливості для кар’єрного зростання. 

3. Запобігання емоційному вигоранню

Працівники, які регулярно знаходять час на відпочинок, менш схильні до емоційного вигорання, що робить їх позитивнішими та більш творчими, в порівнянні з колегами по роботі в ІТ, які нехтують відпустками та постійно перепрацьовують. Ви маєте задовольнити свої першочергові фізичні, психологічні та емоційні потреби, перш ніж брати на себе відповідальність за виконання робочих задач. 

Зробивши перерву, ви вийдете з повсякденного ритму, позбудетеся на деякий час навантаження, зможете відновити енергію та підзарядитися позитивними емоціями. 

4. Налагодження відносин у сім’ї

Згадайте, коли ви останній раз добре проводили час зі своєю сім’єю. Чи відволікалися ви в цей момент на робочі чати, чи роздумували над питаннями, які стосуються проекту? Скільки раз ви обідали за ноутбуком? Усе це показники того, що робота входить в особисте життя. Особливо, помітити стирання робочих та особистих кордонів можуть ІТ-спеціалісти, які працюють віддалено

Вмійте знайти баланс між сім’єю та роботою, приділяйте достатньо часу близьким, і ви побачите, що це позитивно позначиться на вашій продуктивності.

5. Підвищення розумової мотивації

Для того, щоб мати ясний розум та демонструвати ефективні результати, необхідно піклуватися про себе. Якщо ваша робота потребує постійної концентрації та уважності, не варто ігнорувати необхідність відпустки в ІТ, особливо, коли ви припускаєтеся помилок та відчуваєте розчарування після цього. 

Щоб покращити свій стан, можна зайнятися фізичною активністю: для тих, хто більшу частину дня проводить за комп’ютером, фізичні вправи мають навіть не рекомендаційний, а обов’язковий характер. Крім того, регулярний спорт дає нашому тілу і мозку час перезарядитися. Ви точно помічали, що після активного відпочинку думки в голові стають яснішими та більш структурованими.

Задати інший вектор розумовій діяльності допоможе й хобі. Використовуйте час відпустки в ІТ компанії на те, щоб знайти речі, які роблять вас щасливим. 

6. Покращення якості сну

Безсонні ночі, проведені за роботою, не є нормою. Ймовірніше, це наслідок невірно спланованого робочого навантаження та відсутності навичок з тайм-менеджменту.

Якщо ви не можете вирватися з цього замкненого кола, спробуйте зробити короткий відпочинок, який: 

• по-перше, дасть можливість налагодити сон та поповнити його нестачу;

• по-друге, дозволить повернутися до роботи зі свіжими силами та ідеями по організації власних задач.

Замість висновку

Бажання професійно розвиватися та прагнути до успішної кар’єри – це природно. І, працюючи в ІТ, як і в будь-якій іншій сфері, ви також можете відчувати напруження через жорсткі дедлайни, навантаження, з яким, здається, неможливо впоратися.

Не варто ігнорувати ці відчуття і свою втому. Звертайтеся до керівництва, якщо потребуєте відпочинку. Здоровий менеджмент компанії завжди піде назустріч колегам. 

Ви працюєте у сфері ІТ та шукаєте цікаву віддалену роботу в дружній атмосфері? Станьте частиною Computools – компанії, яка турбується про психологічне та емоційне здоров’я своїх працівників й підтримує баланс між роботою та особистим життям.

Наразі ми розширюємо наші команди та шукаємо спеціалістів за різними напрямками. Якщо ви хочете приєднатися до нас, відправляйте резюме на hr@computools.com і ми зв’яжемося з вами, як тільки підберемо відповідну пропозицію.

Стеж за оновленнями! Підпишись зараз, щоб отримувати найсвіжіші новини прямо на твою поштову скриньку

Приєднуйся до Computools

заповни форму або напиши нам на пошту hr@computools.com і ми підберемо для тебе цікаву пропозицію

    Ім'я*

    Електронна пошта/телефон*

    Позиція*

    Резюме (в форматі: .doc, docx, .pdf або .rtf)*

    Надіслати резюме →

    Дізнавайся першим
    про актуальні
    вакансії та події
    Telegram →