Люди з інвалідністю на ринку праці в ІТ: 5 важливих моментів

Які перспективи пропонує ринок праці в ІТ для людей з інвалідністю.

Один мільярд людей у світі мають ту чи іншу форму інвалідності, з цієї кількості 2,6 мільйона людей живуть в Україні і половина з них – працездатного віку. Проте скористуватись своїм законним правом на працю можуть не всі, адже на шляху до кар’єри постають транспортні, інфраструктурні, психологічні та комунікаційні бар’єри. Тобто на успішне працевлаштування людей з інвалідністю впливають певні фактори, які не завжди залежать від тієї самої людини, що шукає роботу.

Сфера інформаційних технологій одна із небагатьох індустрій, яка не проводить межу між фізичними особливостями організму людини та її професіоналізмом, в першу чергу звертаючи увагу на особистість, її сильні навички, досвід та жагу до нових знань. Завдяки своїй гнучкості ІТ-компанії пропонують своїм працівникам зручний графік роботи (часто віддалений), перспективи професійного розвитку та кар’єрне зростання. То ж чому б не розглянути вакансії в ІТ з точки зору адаптованості для людей з фізичними, сенсорними чи ментальними порушеннями.

Які переваги має робота в ІТ для людей з інвалідністю

1. Можливість працювати будь-де та будь-коли

Віддалена форма роботи практикувалась в ІТ-компаніях ще задовго до COVID-19. Коли у 2019 році більшість компаній та підприємств з інших галузей зіткнулися з проблемами налаштування дистанційної роботи, айтівці лише внесли деякі корективи в організацію робочого процесу. 

Наразі, система співпраці Computools повноцінно функціонує в онлайн-форматі: розгляд резюме, співбесіда, оформлення на роботу (включаючи увесь необхідний бюрократичний процес), знайомство з колегами, затвердження лікарняного/відпустки та розв’язання будь-яких робочих питань. Ми шукаємо талановитих фахівців по всьому світі і тому для нас було надважливо розробити зручний процес найму та адаптації для обох сторін: і роботодавця, і майбутнього співробітника. 

Оскільки робота в ІТ передбачає постійне знаходження за комп’ютером чи ноутбуком, облаштування зручного особистого простору є не примхою, а необхідністю для якісного виконання завдань. Саме тому, ми намагалося допомогти усім нашим колегам, незалежно від місця їх перебування та закрити потреби у необхідній техніці та меблях.

Крім цього, дистанційна форма роботи має ще кілька переваг:

• Гнучкий графік у власному ритмі. Ви не прив’язані до робочих годин і можете виконувати свої задачі, наприклад, в кілька етапів: вранці і ввечері.

• Більше можливостей для зосередження. Кожен з нас налаштовується на роботу по-різному. Хтось концентрується лише у повній тиші, комусь для цього необхідний гарячий чай чи кава, інший полюбляє слухати музику, а декому важливо, щоб у приміщенні завжди було свіже повітря. То ж працюючи вдома, ви можете створювати для себе необхідні умови для плідної роботи.

2. Різноманіття вибору серед нетехнічних вакансій в ІТ

Існує хибна думка, що в технологічній сфері працюють виключно розробники з математичним складом розуму. Це не так. В одній із публікацій ми якраз розповідали про професії, які не потребують технічної бази. Галузь має дужу частку допоміжних процесів та не може повноцінно функціонувати зі спеціалістами лише одного профілю. Як і будь-який інший бізнес, ринок праці в ІТ багатошаровий: він потребує фінансистів, бухгалтерів, фахівців правової сфери, працівників у відділ HR. Існує попит на маркетологів та PR-менеджерів, SMM-ників, копірайтерів, контент-менеджерів, дизайнерів, технічних авторів, Product-менеджерів, SEO-спеціалістів та лінкбілдерів. Перелік цих посад не є вичерпним і залежить від розміру та спеціалізації компанії.

Якщо ви ознайомилися з усіма нетехнічними професіями і не можете визначитись, яку роботу в ІТ обрати, спробуйте зробити SWOT-аналіз своєї особистості. З його допомогою ви виявите свої сильні та слабкі сторони, зовнішні обставини: можливості, які для вас існують, і труднощі, з якими ви можете зіштовхнутися.

3. Кар’єрне зростання

Одна із особливостей роботи в ІТ-сфері – це швидке сходження кар’єрними сходинками, оскільки ефективність працівника вимірюється не роками, проведеними на одній посаді, а його активністю у робочому процесі та запропонованими рішеннями.

Щоб впевнено рухатися від Junior в бік Middle-спеціаліста звичайно знадобиться наполегливість, ініціативність, жага до знань, поступовий розвиток своїх hard та soft skills, адекватне сприйняття критики і, можливо, допомога старших колег. Computools завжди сприяє бажанню наших працівників зростати та ставати справжнім професіоналом своєї справи. Ми підтримуємо наших колег та створюємо сприятливі для цього умови.

4. Необмежені перспективи професійного зростання

Амбітність до кар’єрного зростання притаманна не кожній людині і це зрозуміло. Нове коло обов’язків може спричиняти переживання та стрес і дехто намагається цього уникати. Проте, навіть у межах однієї посади, маючи кваліфікацію Senior-спеціаліста, у вас будуть необмежені можливості для професійного розвитку, адже ІТ-сфера постійно змінюється: з’являються нові тенденції, відкриття та технології.

Щоб підвищувати кваліфікацію наших працівників, ми організовуємо внутрішні та зовнішні лекції, на яких усі бажаючі можуть виступати із доповідями. Для кожного зі співробітників розробляється індивідуальний план особистого розвитку. Кожен відділ має онлайн-базу із навчальними матеріалами, а для можливості самоосвіти відкриті доступи для навчальних онлайн-платформ і курси англійської мови. Завдяки цьому підходу ми реалізуємо один із принципів Computools – “Сьогодні я краще, ніж учора”. 

5. Дружній колектив однодумців

Ще одна із переваг роботи в ІТ – це відкритість та дружелюбність колег. Зазвичай, в таких компаніях працюють люди, які дотримуються моральних та етичних цінностей, не мають стереотипів, щодо статі, віку, раси, поважають особистість за її досягнення та принципи. У колективі Computools панує здорова атмосфера: ми не витрачаємо енергію на негативні відносини, а зосереджуємось на можливостях необхідних для розвитку себе та своєї кар’єри. Наші колеги довіряють та поважають один одного, спокійно висловлюють свою думку та цінують думки інших і проявляють до них інтерес. Усе це робить нашу команду більш згуртованою та зосередженою на досягненні спільних цілей.

Якщо ви розділяєте наші принципи та підхід, ми запрошуємо вас стати частиною нашої команди. З переліком актуальних вакансій ви можете ознайомитись тут, або надсилайте резюме на адресу hr@computools.com і ми зможемо підібрати для вас цікаві пропозиції.

Стеж за оновленнями! Підпишись зараз, щоб отримувати найсвіжіші новини прямо на твою поштову скриньку

Приєднуйся до Computools

заповни форму або напиши нам на пошту hr@computools.com і ми підберемо для тебе цікаву пропозицію

  Ім'я*

  Електронна пошта/телефон*

  Позиція*

  Резюме (в форматі: .doc, docx, .pdf або .rtf)*

  Надіслати резюме →

  Дізнавайся першим
  про актуальні
  вакансії та події
  Telegram →