5 мобільних застосунків для підвищення особистої ефективності IT-фахівця

Поради та рекомендації з використання корисних мобільних застосунків для ІТ-фахівця.

Щодо продуктивності та ефективності ІТ-фахівців ведуться доволі цікаві дискусії. Багато хто вірить, що чим більше людина встигає зробити задач, тим успішнішою вона буде. Однак більше — не означає краще.

Саме в цьому різниця між продуктивністю та ефективністю, яку ми й пропонуємо дослідити разом з Computools та розглянути, яка ж навичка буде більш корисною для роботи в ІТ-компанії.

Продуктивність — це обсяг роботи, яку виконує людина за певний проміжок часу. Ефективність — це здатність отримати бажаний результат з найменшими витратами часу.

В той час як сенс продуктивності полягає у кількості завершених задач, ефективність відповідає за якість та правильність їх виконання.

Ефективна людина заздалегідь обере найкоротший маршрут, аби дістатися на велосипеді із точки А у точку Б, а продуктивна людина буде намагатися швидше крутити педалі. 

Коли працівники розуміють, що вони роблять і як пришвидшити ці процеси, вони стають цінними членами команди. Розвинута навичка ефективності може стати ключем до цікавих вам вакансій в ІТ, адже саме у цій галузі важливе вміння раціонально витрачати ресурси. 

Є багато способів підвищити власну ефективність. Один з таких — використання технологій та відповідних інструментів. Про це ми й поговоримо детальніше. 

Продуктивність — це обсяг роботи, яку виконує людина за певний проміжок часу. Ефективність — це здатність отримати бажаний результат з найменшими витратами часу.

Популярні мобільні застосунки для підвищення особистої ефективності

Смартфони вже давно стали невіддільною частиною сучасного digital-суспільства. Хтось використовує їх лише для повсякденних справ, ігор та соціальних мереж, а хтось — намагається перетворити мобільний телефон на помічника з тайм-менеджменту, який вміло організовує та зберігає інформацію, стежить за дотриманням дедлайнів та підвищує концентрацію.

Пропонуємо вам перелік мобільних додатків, які можуть покращити вашу ефективність. Усі вони мають платну та безкоштовну версію застосунку, тож ви зможете обрати для себе оптимальний варіант.

1. Todoist

Планувальник справ та задач, який допоможе розсортувати особисті та робочі обов’язки, зосереджуватися на дійсно важливих речах та пам’ятати про найменші дрібниці. 

Для чого може бути корисним:

• Для швидкого розподілу завдань: встановлення пріоритетів для власних задач, аби найважливіші з них були виконані у першу чергу.

• Для аналізу ефективності: отримання статистики про виконані завдання та час, який знадобився для цього, щоб ви могли оцінити власні навички.

• Для організації виконання задач, які періодично повторюються, завдяки спеціальній функції планування. 

• Для спільної роботи над проектами: можливість ділитися задачами або призначати їх іншим колегам.

• Для полегшення комунікації у команді: інтеграція з популярними інструментами, як то Chrome, Slack, Trello тощо допомагає автоматизувати робочий процес та спростити його.

2. Evernote

Один з найпопулярніших сервісів для збереження та синхронізації текстових записів, електронних листів.

Якщо ви полюбляєте усе фіксувати, але постійно шукаєте свої блокноти — заведіть один у смартфоні.

Для яких процесів може бути корисним:

• Для зберігання фрагментів коду, його прикладів або будь-яких інших записів: посилання на корисні ресурси, ідеї, будь-яку інформацію, що стосується ваших проєктів. 

• Для створення окремих нотаток під різні теми/задачі та їх легкого об’єднання.

• Для швидкого пошуку необхідної інформації навіть у PDF-файлах чи рукописних нотатках завдяки потужній системі та доданим тегам у нотатках.

• Для створення власних програм із використанням розширеного інструментарію API.

• Для доступу до збереженої інформації у будь-який момент завдяки мобільній версії застосунку для Android та iOS.

3. Trello

Цей інструмент візуалізації допомагає керувати проєктами й може стати незамінним помічником для Project-менеджера.

Для яких процесів може бути корисним:

• Для керування задачами: призначення робочих задач, встановлення дедлайнів та відстеження їх виконання, створення “дошки” для зручної організації завдань на проєктах.

• Для спільної роботи: обговорення процесів, відстежування змін і внесення коментарів.

• Для відстеження прогресу: контроль всіх етапів розробки проєкту від ідеї до запуску.

• Для вдосконалення проєкту чи продукту: Trello зручно використовувати для відстеження помилок та призначення виконавців для їх виправлення.

4. Forest

Додаток, який допоможе позбутися залежності від смартфона, навчить керувати власним часом та покращить концентрацію.

Ідея цього мобільного застосунку для підвищення особистої ефективності надзвичайно природна та екологічна: користувач може “виростити цілий ліс” на екрані у той час, поки не користується телефоном.

Для яких процесів може бути корисним:

• Для блокування інтернет-ресурсів: обмежуйте час використання соціальних мереж та перегляду різноманітних сайтів за допомогою таймеру від 10 до 120 хвилин.

Під час роботи ви можете користуватися лише ресурсами з “білого списку”, як то Google чи Вікіпедія, або власноруч додати до переліку необхідні посилання.

• Для концентрації над задачами за допомогою техніки “Pomodoro”.

• Для інтерактивного обмеження часу, який ви проводите у смартфоні.

• Для аналітики власної ефективності: програма надає статистику щодо часу, проведеного у режимі роботи. Ви можете використовувати ці дані для того, щоб вдосконалювати свої звички та планувати робочий час.

5. MindMap

Застосунок для створення ментальних карт, який допомагає об’єднати ваші ідеї та робочі процеси у єдину зрозумілу картину. Корисний інструмент для проведення мозкових штурмів та пошуку взаємозв’язків.

Для яких процесів може бути корисним:

• Для спрощення процесів project-менеджменту: планування завдань, розподілення ресурсів, створення графіків тощо.

• Для проведення мозкових штурмів у командах: обговорення складних питань та генерації ідей, дослідження зв’язків між різними аспектами одного питання.

• Для командної роботи: спільний доступ до проєктів, голосування, коментарі та спілкування у чаті дозволяють одразу вирішувати запитання, які виникають.

Існує безкоштовна версія застосунку, а також можливість увімкнути професійний акаунт та налаштувати резервне копіювання, приєднати власний домен та розширювати кількість учасників команди.

Веб та мобільні застосунки для підвищення особистої ефективності можуть суттєво покращити та полегшити вашу роботу в ІТ-компанії.

Ось декілька причин, чому варто їх використовувати:

1. Автоматизація рутинних завдань: автоматизуйте нагадування про щотижневі справи у вашому розкладі й звільніться від думок, що ви можете чогось не встигнути.

2. Оптимізація часу: використовуйте функції спільного доступу до проєктів та не витрачайте час на те, щоб інформувати колег про зміни чи коментарі. Комунікуйте у режимі реального часу.

3. Збереження інформації: зберігайте важливі документи та файли в одному місці та майте швидкий доступ до них.

Мобільні застосунки для ІТ-фахівця відкривають широке коло можливостей для покращення власної ефективності та спрощення робочих обов’язків.

Інвестування свого часу у вивчення та вибір одного або кількох з перерахованих вище інструментів може зробити ваше життя більш організованим.

До речі, якщо ви знаходитеся у пошуку роботи в ІТ, пропонуємо вам приєднатися до Computools – компанії, яка створює найкращі рішення для найкращого бізнесу.

Ми запрошуємо у нашу команду Middle- та Senior-фахівців різних напрямків. Заповнюйте форму та очікуйте відповідь із цікавою пропозицією.

Стеж за оновленнями! Підпишись зараз, щоб отримувати найсвіжіші новини прямо на твою поштову скриньку

Приєднуйся до Computools

заповни форму або напиши нам на пошту hr@computools.com і ми підберемо для тебе цікаву пропозицію

  Ім'я*

  Електронна пошта/телефон*

  Позиція*

  Резюме (в форматі: .doc, docx, .pdf або .rtf)*

  Надіслати резюме →

  Дізнавайся першим
  про актуальні
  вакансії та події
  Telegram →