Як відповідати на запитання на співбесіді в ІТ: “Які ваші хобі та інтереси?”

Як розповісти про себе у відповідь на запитання “Які ваші хобі та інтереси?”. Дієві поради та рекомендації.

Розмови про особисті захоплення — один з чудових методів, який допомагає рекрутерам скласти уявлення про кандидата. Підготуватися до інтерв’ю в ІТ так, аби справити враження — не дуже складно. Але ось що краще розкриває вас, як особистість — це щирі відповіді на запитання “Які ваші хобі та інтереси?” й розповіді про те, чим вам подобається займатися поза роботою.

У більшості випадків такі питання на співбесіді в ІТ інтерв’юєри використовують, як криголам, який дозволяє зламати льодяну стіну напруженості між кількома незнайомими людьми. Коли кандидат починає розповідати про звичні для нього, буденні справи, він відчуває себе спокійніше та швидше відкривається для подальшої розмови.

Ми у Computools вважаємо, що це запитання здатне не тільки знизити рівень стресу, який може виникнути на інтерв’ю, а й принести значно більше цінності: допомогти вивчити вподобання та прагнення ІТ-спеціаліста.

Ми прибираємо поняття “кандидат-рекрутер” та намагаємося побачити особистість, її мету, сильні сторони характеру, здібності й навички, та зрозуміти, у якому середовищі таланти цієї людини можуть засяяти ще яскравіше. 

Як реагувати на запитання “Які ваші хобі та інтереси?”

1. По-перше, не уникайте відповіді.

Ймовірніше, коли ви скажете, що у вас немає захоплень, ваш співрозмовник ставитиме схожі запитання на кшталт:

• Чим ви займаєтеся у вільний час?

• Що вас цікавить поза роботою в ІТ?

• Які справи ви робите із задоволенням?

Майже впевнені, що у вашому житті є щось, чим ви займаєтеся часто або з захопленням, навіть якщо ви не вважаєте це за хобі. Інтереси не обов’язково мають бути пов’язані із відвідуванням гуртків чи курсів. Це може бути читання, спорт, подорожі країною, велопрогулянки або приготування їжі. 

Хобі — це не завжди активна діяльність. Можливо, ви захоплюєтеся автомобілями й передивилися усі випуски Top Gear, або ж цікавитеся мистецтвом й не оминаєте жодних музеїв. 

Якщо зараз ви, наприклад, зосереджені на пошуку вакансій в ІТ й не маєте стільки вільного часу, ви можете розповісти про те, чим займалися раніше, або про те, чим сподіваєтеся зайнятися у майбутньому.

2. По-друге, зберігайте спокій.

Дехто може дивуватися питанням на співбесіді в ІТ, які стосуються не тільки роботи. Проте, такі теми не повинні вас бентежити, адже це звична складова майже будь-якого інтерв’ю. Якщо вам потрібно зосередитися та подумати, зробіть паузу і дайте відповідь, як і на будь-яке інше запитання.

3. По-третє, спробуйте пояснити, чому ви це любите.

В процесі розповіді ви можете додати, які емоції викликає у вас та чи інша діяльність, та чому вам подобається присвячувати час саме цій справі. Наприклад, якщо ви полюбляєте риболовлю, то можете додати, що перебування на природі вас заспокоює та надихає.

Можливо, ви займаєтеся командними видами спорту і після тренувань виходите зарядженим та веселим. Якщо ви додасте трохи емоцій, то майбутній роботодавець зможе краще вас зрозуміти.

4. По-четверте, будьте чесними.

Зазвичай, після прийняття на роботу в ІТ-компанію нових співробітників, інформація про їхні захоплення та інтереси передається у відділ (чи окремому менеджеру), який займається організацією привітань, корпоративних свят та дозвілля. Це цінне джерело ідей для вибору подарунків на визначні дати та створення дружнього сприятливого оточення, де кожен працівник відчуває себе важливою частиною команди.

Не дивуйтеся, коли ви отримаєте запрошення на командну гру у футбол або ж вам відправлять посилання на онлайн-клуб поціновувачів французького кіно, якщо саме про ці вподобання ви говорили на інтерв’ю.

Якщо на запитання “Які ваші хобі та інтереси?” ви говорите, що любите грати у шахи, хоч насправді не уявляєте як це робити й просто сказали це, аби виглядати розумнішим — ви потрапили у незручне становище. Рекрутер може поставити кілька додаткових питань або ж випадково мати таке ж саме хобі. Неправдиві факти про себе ніколи ще не приносили користі на співбесіді.

Про які soft skills може розказати ваше хобі?

Можливо ви не замислювалися, але захоплення можуть розвивати у людини певні м’які навички, які можуть бути цінними у роботі. Тож подібні питання на співбесіді в ІТ допомагають рекрутеру виявити ті якості, про які ви не сказали.

Так, наприклад, види спорту, які передбачають взаємодію з іншими людьми, покращують вашу здатність до командної роботи. Це і вміння ефективно спілкуватися та взаємодіяти з іншими фахівцями, і підтримувати один одного, і  розуміти власну роль та обов’язки, і швидко приймати важливі рішення.

Якщо ви очолюєте гурток чи організовуєте дозвілля для певної групи людей, це свідчить про розвинені лідерські навички: вміння підтримувати інших, вирішення конфліктних ситуацій, створення сприятливого середовища, здатність доносити свої ідеї та приймати обґрунтовані рішення.

Коли ви активно зосереджуєтеся на одному захопленні та маєте в ньому успіхи, то, ймовірно, вмієте активно працювати й над вдосконаленням інших вмінь. Це — наполегливість та прагнення до саморозвитку. Ваша готовність та здатність покращувати свої навички у конкретному хобі свідчить про наполегливість, відданість та бажання досягти високого рівня майстерності, що важливо не тільки для роботи в ІТ, а й у будь-якій іншій сфері життя.

Якщо ви маєте кілька хобі, то це сприяє багатосторонньому розвитку. Така людина постійно навчається чомусь, дізнається нову інформацію, може концентруватися на різних речах. Фахівці, що прагнуть вчитися — легше адаптуються до нових умов, є більш конкурентоспроможними й це відкриває ширші можливості в особистому та кар’єрному зростанні.

Як бачите, таке просте запитання “Які ваші хобі та інтереси?” насправді дозволяє дізнатися про людину значно більше і розкрити її з іншої сторони.

До речі, якщо ви зараз знаходитеся у пошуку роботи в ІТ, то нагадуємо, що компанія Computools розширюється і запрошує Middle та Senior-спеціалістів різних напрямків заповнити цю форму та стати частиною нашої команди.

Стеж за оновленнями! Підпишись зараз, щоб отримувати найсвіжіші новини прямо на твою поштову скриньку

Приєднуйся до Computools

заповни форму або напиши нам на пошту hr@computools.com і ми підберемо для тебе цікаву пропозицію

  Ім'я*

  Електронна пошта/телефон*

  Позиція*

  Резюме (в форматі: .doc, docx, .pdf або .rtf)*

  Надіслати резюме →

  Дізнавайся першим
  про актуальні
  вакансії та події
  Telegram →