Як зрозуміти, що ви працюєте на своєму місці?

Роботодавця, який буде ідеальним для кожного - не існує. Проте кожний спроможний знайти таку роботу в ІТ компанії, яка буде надихати та приносити задоволення.

Якщо у вас виникають запитання на кшталт “Чи дійсно це моє покликання? Чи отримую я задоволення від того, що роблю? Можливо варто знайти щось інше?” — не поспішайте звільнятись та шукати якісь вакансії в ІТ-сфері, або кардинально змінювати професійну галузь. Спричинити появу подібних сумнівів може перевтома та емоційне вигорання на роботі. Спробуйте проаналізувати ваш стан, що ви відчуваєте, коли думаєте про свої робочі задачі, колектив в ІТ компанії, керівника? 

Більшість людей, які змінюють роботу, роблять це через незадовільну заробітну плату та нестачу професійного розвитку у компанії. Близько 35% вважають, що на це рішення впливає атмосфера в колективі та відсутність інтересу до роботи. Якщо думки стосовно звільнення не пов’язані з цими причинами, скоріш за все ваш пригнічений стан — тимчасовий. То ж як зрозуміти, що ви працюєте на своєму місці.

7 ознак того, що робота в ІТ компанії вам підходить

1. Ви прокачуєте свої навички, а не просто робите те, що вмієте

Кожна компанія має свої процеси, а кожна посада — певні обов’язки. Їх розуміння та запам’ятовування зазвичай триває стільки ж, скільки й період адаптації. У цей проміжок часу працівник активно вчиться та поглиблюється в особливості роботи. Та це не означає, що далі ваші задачі повинні стати рутинними. Робота повинна підштовхувати вас до розвитку своїх навичок.

10000 годин — саме стільки на думку шведського психолога Андерса Ерікссона необхідно витратити часу на самоосвіту, аби стати майстром своєї справи. Якщо ви відчуваєте натхнення навчатись та прагнете вміти більше, аніж ваші посадові обов’язки — це гарний знак. Наснага до перевершення самого себе можлива тільки тоді, коли вам дійсно до вподоби справа, якою ви займаєтесь. 

2. Ви не хочете засиджуватись на одному місці і ваша робота в ІТ компанії передбачає кар’єрне зростання

Якщо ви досягли максимальних успіхів у своєму проекті чи на своїй посаді й хочете розширити коло своїх обов’язків, компанія має це підтримувати. Тим, для кого кар’єра та професійне зростання мають важливе значення, варто поцікавитись можливістю підвищення ще на етапі співбесіди. Адже, яким би амбітним не був працівник, він не дочекається кар’єрного розвитку, якщо посада цього не передбачає.

Компанія, яка хоче, щоб працівники залишались в колективі надовго, приділяє багато уваги для створення умов довготривалої співпраці: складається план розвитку спеціаліста, періодично проводиться оцінка кваліфікації, запроваджується система мотивації, вилка зарплат регулярно переглядається.

3. Вам вдається дотримуватись балансу між роботою та особистим життям

Робота в ІТ компанії, частіше за все, не має жорсткого графіка з 8 до 17.00 чи з 9 до 18.00 і фахівці мають можливість самостійно планувати свій робочий день. Проте слід впевнитись, що розв’язання проектних задач не заважає вашому особистому життю. Особливо, якщо ви в захваті від своєї роботи! Адже коли людина займається улюбленою справою, час плине занадто швидко і закінчення робочого дня може настати зовсім непомітно. Проте роботодавець повинен поважати особистий час спеціаліста, допомагати підтримувати “work-life balance” та навмисно не створювати умови надмірної завантаженості.

Якщо у вас немає проблем із тайм-менеджментом, щоденний перелік задач не змушує працювати наднормово і ви не розв’язуєте робочі питання у неробочий час — це ознаки гарної компанії.

4. Компанія заохочує ваш професійний розвиток і інвестує в нього

Основна цінність ІТ компаній — це люди. Яскравим прикладом лояльності та піклування про співробітників є інвестування в їх освіту. Гарний керівник завжди буде сприяти розвитку професійних навичок фахівців, адже розуміє, що робота в ІТ — це постійна актуалізація знань. Якщо ви підвищуєте свою кваліфікацію протягом усього перебування в компанії: маєте доступ до курсів, лекцій, вебінарів тощо — це означає, що керівництво зацікавлене у збереженні команди кваліфікованих спеціалістів.

5. Ви працюєте у дружній та привітній команді

Дуже рідко нам вдається працювати повністю відокремлено від колег. Так чи інакше, робота в ІТ компанії потребує взаємодії з іншими членами команди. Надважливо, щоб ця комунікація не викликала у вас негативних емоцій.

Результати дослідження американського Інституту булінгу на роботі виявили, що приблизно кожен п’ятий працівник мав справу з токсичною робочою атмосферою. До її ознак відносять:

• проблеми з комунікацією на різних рівнях;

суцільний негатив у колективі та надмірне перебільшення масштабу проблем;

• невідповідності між політикою управління/посадовими інструкціями та реальністю;

• низький рівень емоційного здоров’я у команді.

Хоч атмосфера у колективі в ІТ компанії багато в чому залежить від робочих звичок та особистих якостей ваших колег, є багато факторів, на які керівництво може вплинути, щоб забезпечити гарні відносини. Якщо ваша команда сформована з людей, яким небайдужі загальнолюдські моральні цінності та етичні принципи, якщо вам приємно спілкуватись із колегами — це добрий знак.

6. Корпоративна культура збігається з вашими поглядами

Кожна компанія має певний перелік своїх принципів та правил, які формують стосунки між співробітниками, впливають на загальний моральний дух та довіру і повагу у колективі. Якщо ви розділяєте погляди та встановлені норми, то ​​вам буде легко працювати в такій команді. Прояви корпоративної культури можна побачити вже на етапі співбесіди на роботу в ІТ компанії, а після випробувального терміну ви вже точно складете остаточне враження. 

7. Ви бачите здорове відношення до критики

Ще одна ознака гарної компанії — адекватна реакція на критику на будь-яких рівнях: між керівниками відділів, в процесі роботи над одним проектом, між безпосередніми колегами. Усі розмови, навіть не дуже приємні, мають доброзичливий тон. Якщо ви бачите, що проблеми озвучені вами, або кимось із колег, не ігноруються, а поступово вирішуються — це знак того, що компанія цінує думку своїх співробітників і прислухається до неї.

Коли робота в ІТ компанії приносить і моральне, і матеріальне задоволення, коли ви знаходитесь у зоні комфорту та бачите перспективи зростання, коли ваші відносини із колегами та керівництвом чіткі і прозорі — то це справді говорить про те, що ви працюєте на своєму місці. 

Якщо ж ви ще не знайшли тієї самої роботи мрії, перегляньте ряд наших вакансій для ІТ-фахівців різних напрямків. Долучайтесь до нашої команди і давайте разом змінювати світ технологій на краще.

Стеж за оновленнями! Підпишись зараз, щоб отримувати найсвіжіші новини прямо на твою поштову скриньку

Приєднуйся до Computools

заповни форму або напиши нам на пошту hr@computools.com і ми підберемо для тебе цікаву пропозицію

  Ім'я*

  Електронна пошта/телефон*

  Позиція*

  Резюме (в форматі: .doc, docx, .pdf або .rtf)*

  Надіслати резюме →

  Дізнавайся першим
  про актуальні
  вакансії та події
  Telegram →