Підхід Computools: Як саме IT-компанії шукають працівників?

Розповідаємо про те, як стратегії компанії з пошуку працівників в ІТ можуть бути корисними для кандидатів. Ділимося ресурсами, на яких варто проявляти активність та розміщати своє резюме.

За результатами опитування, проведеного платформою DOU.UA наприкінці 2023 року, 66% ІТ-фахівців вважали, що знайти роботу достатньо важко.

Ринок праці лишається конкурентним, а кількість ІТ вакансій зараз значно менша, ніж попит. Наприклад, за даними Forbes у 2023 році на 10 000 вакансій було подано 327 000 відгуків. 

Ми хочемо спростити кандидатам процес пошуку роботи, тож попросили команду рекрутерів Computools розповісти, як ми шукаємо нових співробітників.  

Для того, щоб знаходити талановитих фахівців, компанія застосовує різноманітні методи, зокрема активний пошук на популярних платформах та персональні рекомендації від наших працівників.

Звертайтеся за допомогою до знайомих, якщо вони працюють у компанії вашої мрії. Поясніть, чому вам цікава ця позиція та попросіть їх порекомендувати вас.

Які інструменти для пошуку працівників в ІТ використовує Computools?

Розуміння методів рекрутингу, якими користуються компанії, допоможе вам краще зорієнтуватися у вимогах ринку та швидше отримати запрошення на співбесіду.

1. Розпочнемо з першого та найефективнішого, на наш погляд, інструменту — це платформа LinkedIn. 

Щохвилини 7 людей отримують пропозиції співпраці від рекрутерів на LinkedIn. Це користувачі, які правильно заповнили свій профіль, активно демонструють власну експертність, беруть участь в обговореннях, 

Роль соціальних мереж (особливо професійних) у побудові власного іміджу та експертності дійсно значна. Ми рекомендуємо використовувати їх для того, щоб ділитися своїми навичками та новими досягненнями, знаннями, ідеями.

Ви можете налагоджувати професійні звʼязки з потенційними роботодавцями чи колегами по галузі, проявляти свою зацікавленість до їх діяльності. 

Адже саме так працює нетворкінг: іноді звичайне спілкування може завершитися запрошенням на співбесіду в ІТ компанію.

LinkedIn дає кандидатам потужний інструмент для пошуку роботи в ІТ та дозволяє фільтрувати результати за локацією, досвідом, навичками та іншими критеріями.

Ви також можете налаштувати персоналізовані сповіщення про нові вакансії, що відповідають вашим запитам. 

Більше про створення ефективного LinkedIn-профілю ви можете дізнатися безпосередньо на платформі. 

2. Якщо ви зацікавлені у співпраці з українськими ІТ-компаніями, варто звернути увагу на спільноту DOU.

DOU.UA – це один з найпопулярніших ресурсів, яким користуються айтівці не тільки для пошуку роботи, а й для обговорення актуальних питань, професійного розвитку та обміну досвідом.

Що ж треба знати про те, як рекрутери використовують DOU? Для пошуку потрібного спеціаліста ми переглядаємо профілі фахівців, можемо звертати увагу на коментарі, обговорення та інші прояви активності. 

Тим, хто не знаходиться в активному пошуку та ще не розсилає резюме в ІТ компанії, проте планує змінювати компанію, ми рекомендуємо заповнити профіль на сайті.

Додайте ключові навички, технології, проєкти, з якими працювали. Розкажіть трохи про себе, лишіть посилання на портфоліо або CV.

3. Наступні дві платформи — це Work.ua та Robota.ua.

Вони спеціалізуються не тільки на ІТ вакансіях, проте це не впливає на їхню популярність, як серед рекрутерів, так і серед кандидатів.

Коли ви розміщуєте резюме на цих ресурсах, то потенційно збільшуєте коло можливих роботодавців, адже безліч організацій у різних галузях мають ІТ-відділи. 

Якщо ви, наприклад, шукаєте роботу дизайнером, аналітиком чи системним адміністратором й це не обовʼязково має бути посада в ІТ-компанії, ваші шанси примножуються.

4. Ще один інструмент для відбору кандидатів в ІТ — це рекомендації від співробітників компанії. 

Цей метод може пришвидшувати процес найму, оскільки рекомендації зазвичай дають за умови позитивного досвіду співпраці з кандидатом. 

Колеги можуть надати обʼєктивну оцінку навичок фахівця, розповісти про його досвід та особисті якості. До того ж працівник компанії зможе оцінити наскільки комфортно людині буде працювати у команді, чи схожі у них цінності, стиль роботи, культура тощо.

Хочете, щоб вас рекомендували друзі та знайомі? Розповідайте їм, що ви любите робити, у чому маєте експертність та до яких пропозицій відкриті.

Діліться своїми успіхами та досягненнями у соцмережах, щоб люди мали уявлення, яку користь ви зможете принести команді.

Звертайтеся за допомогою до знайомих, якщо вони працюють у компанії вашої мрії. Поясніть, чому вам цікава ця позиція та попросіть їх порекомендувати вас.

5. Наступний метод, яким користуються рекрутери — це перегляд резюме, які надсилають через форму зворотного звʼязку на сайті компанії.

Звісно, ми не говоримо про таких гігантів, як Google чи Meta, де ваше CV має більше шансів загубитися, аніж потрапити на очі потрібному працівнику.

Коли кандидат відправляє резюме таким чином, він демонструє зацікавленість у співпраці саме з цією компанією.

Це збільшує ймовірність, що рекрутер прочитає його, обробить, надасть зворотний звʼязок  та обовʼязково додасть у пул очікування, якщо відповідна вакансія зараз відсутня.

6. Для пошуку працівників в ІТ використовуються й такі спеціалізовані ресурси, як Behance, GitHub й StackOverflow.

На цих платформах є можливість обʼєктивніше оцінити дизайнерів та розробників. Зрозуміти технічні навички, побачити креативність, стиль роботи та її якість, подивитися на рівень експертності кандидата.

Зокрема, на цих сайтах можна знайти талановитих фахівців, які не розміщують резюме на популярних ресурсах. 

Для кандидатів, які хочуть привертати увагу рекрутерів — маємо кілька порад:

• Регулярно оновлюйте профіль, слідкуйте, щоб там були вказані усі актуальні навички.

• Використовуйте правильні ключові слова, які повʼязані з вашою спеціалізацією та діяльністю.

• Беріть активну участь у цікавих вам обговореннях.

• Додайте контактні дані.

Ваша активність на цих ресурсах також може підвищити шанси на отримання цікавої пропозиції. 

Висновок

Пошук працівників в ІТ вимагає використання різноманітних інструментів. Щоб знаходити найкращих фахівців наша компанія застосовує різні методи, зокрема й описані у цій статті. 

Для спеціалістів, що активно шукають роботу, важливо розуміти, як рекрутери здійснюють пошук та які критерії оцінки кандидата використовують. Впевнені, що ця інформація буде корисною й для вас.

Хочемо нагадати, що наша компанія розширюється, тож ви вже зараз можете заповнити цю форму та отримати від нашого рекрутера цікаву пропозицію співпраці. 

Стеж за оновленнями! Підпишись зараз, щоб отримувати найсвіжіші новини прямо на твою поштову скриньку

Приєднуйся до Computools

заповни форму або напиши нам на пошту hr@computools.com і ми підберемо для тебе цікаву пропозицію

    Ім'я*

    Електронна пошта/телефон*

    Позиція*

    Резюме (в форматі: .doc, docx, .pdf або .rtf)*

    Надіслати резюме →

    Дізнавайся першим
    про актуальні
    вакансії та події
    Telegram →