Одна з цінностей Computools, якої неухильно дотримуються усі члени нашої великої команди — щодня робити щось для свого професійного зростання, аби вже завтра бути кращим, ніж сьогодні.
З-поміж усіх методів навчання найдоступнішим та зручним є читання.
Бібліотеки наших фахівців вже давно не обмежуються лише ІТ-книгами з програмування, вони налічують багато літератури про командну роботу, управління проєктами, психологію спілкування з клієнтами тощо.
У цій статті ми зібрали перелік з 8 книг про карʼєрний розвиток, які допоможуть вам досягти цілей.
Незалежно від того, чи ви шукаєте можливості для зростання у своїй компанії, або ж хочете змінити спеціалізацію та переглядаєте різноманітні ІТ вакансії, ви знайдете у них відповіді на свої запитання.
ТОП ІТ-книг, які допоможуть прискорити ваш карʼєрний розвиток
Коли ви відчуваєте, що трохи застрягли, не розумієте, куди рухатися далі — гарна література може дати вам певну порцію мотивації та підзарядити енергією.
Одна книга навряд виведе вас до найвищої карʼєрної сходинки, але вона може наштовхнути на певні думки або вплинути на рішення стосовно роботи в ІТ-компанії.
Можливо, у цей момент вам потрібний свіжий погляд чи натхнення. Можливо, ви шукаєте покроковий план та практичні поради. Можливо, автор напише на сторінках книги слова, які стануть для вас вирішальними.
Тож, пропонуємо перейти до рейтингу “Топ ІТ-книг від Computools”.
1. “Переговори з дельфінами”
Максим Роменський
“Переді мною була зграя дельфінів. Дуже розумних, що витончено володіють логікою, спілкуються незрозумілою мовою, люблять гратися, але абсолютно не здатних зосередитися на чомусь такому, що їх не цікавить.”, – саме так сприймає розробників автор та протягом книги пояснює, чому він так вважає.
Ця книга буде корисною для тих, хто регулярно спілкується з ІТ-відділами чи окремими розробниками.
Якщо ви Team Leader чи Project Manager, який час від часу має проблеми у перемовинах з компаніями, членами команди чи клієнтами — ви знайдете безліч рекомендацій щодо співпраці з людьми з ІТ-індустрії.
Як зацікавити та мотивувати співрозмовника? Чому деякі фахівці поводяться дивно на співбесідах? Як говорити з цінним співробітником, який вчиняє непорядно? Як налагодити співпрацю між командами?
Це лише маленький перелік запитань, на які відповідає автор, аналізуючи реальні ситуації зі свого життя.
Книга ще раз нагадує про користь “Helicopter View” під час комунікації з людьми. Дивіться на процеси більш масштабно.
Не забувайте, що у співпраці важливий не тільки продукт, послуги чи умови, які ви пропонуєте, а й розуміння, з ким саме ви співпрацюєте: що це за людина, як її національна ментальність, вік чи посада можуть впливати на її рішення.
2. “Pivot: The Only Move That Matters is Your Next One”
Jenny Blake
Карʼєра — це вже не звична драбина, сходами якої, крок за кроком ви можете рухатися до своєї мети. Це думка Дженні Блейк — авторки книги, бізнес-консультантки та у минулому менеджерки програми з розвитку карʼєри у Google.
За її спостереженнями на рішення людини про зміну роботи все менше впливають такі фактори, як вік, сімейний стан, матеріальне становище та досвід.
Незалежно від того, чи досягли ви певного плато у своїй роботі, чи розглядаєте нову посаду у своїй компанії, чи думаєте про відкриття власного бізнесу, чи хочете кардинально змінити сфери діяльності — ваш успіх залежить від здатності спланувати свій наступний крок.
Ця рекомендація у топі ІТ-книг для тих, хто хоче покращити свої сильні сторони, знайти нові можливості та визначити навички для розвитку, навчитися визначати свої наступні кроки та ризикувати з розумом.
Якщо ви керівник, то знайдете у книзі корисні поради для якісної комунікації з командами, дізнаєтеся, як розкривати таланти співробітників та допомагати їм у професійній реалізації.
3. “Herding Cats: A Primer for Programmers Who Lead Programmers”
J. Hank Rainwater
Автор книги — програміст з багаторічним досвідом, який зміг прокачати свої навички та зайняти керівну посаду. Проте його метою було стати не керівником, а лідером, наставником.
Якщо у нашій попередній рекомендації розробників порівнювали з дельфінами, то у цій книзі — з котами.
Автор вважає, що людям цієї професії не можливо віддати наказ “сидіти” чи “дати лапу”. Як і коти, вони полюбляють працювати наодинці та виконувати задачі так, як їм до вподоби.
Ми додали це видання у топ ІТ-книг — для розробників, що придивляються до лідерської посади у компанії.
Вам стане у пригоді авторська класифікація котів: “Іграшковий майстер”, “Невіглас”, “Архітектор”, “Мінімаліст”.
Коли ви дізнаєтеся більше про ці та інші породи, то легко зможете виокремити їх у своїй команді або знайти серед них себе.
Автор наголошує, що жоден з цих типажів не є ідеальним, але кожен має свої характерні риси. Задача ж лідера — знайти індивідуальний підхід та зрозуміти, як правильно координувати їхні дії.
4. “The Culture Map. Decoding How People Think, Lead, and Get Things Done Across Cultures”
Erin Meyer
Британець подумав: “Це якась дурня.”
Британець сказав: “Оригінально.”
Нідерландець почув: “Мені подобається твоя ідея!”
Ця жартівлива ситуація найяскравіше передає міжкультурну плутанину. Іноді такі непорозуміння можуть завершуватися сміхом, а іноді — розірванням угоди.
Галузь ІТ має, можливо, найбільшу кількість міжкультурних комунікацій, тож ця книга – must have для тих, хто хоче побудувати злагоджену роботу з іноземцями.
На реальних історіях авторка розповідає про японську культуру ухвалення рішень, німецький підхід до планування та особливості негативних відгуків від бразильців.
Ви зрозумієте, як по-різному люди з різних куточків світу дивляться на задачі й проблеми та зможете розробити стратегії, що покращать співпрацю, як на професійному, так і на особистому рівні.
Авторка книги жила на трьох континентах, аналізувала культуру місцевого населення та зібрала в одній книзі безліч порад, щоб ви не плуталися у тонкощах й контекстах спілкування.
5. “The Long Game: How to Be a Long-Term Thinker in a Short-Term World”
Dorie Clark
Кожен з нас має однакову кількість часу на добу. 24 години даються усім, проте хтось використовує їх ефективно та потужно, а хтось випускає дорогоцінний час, ніби пісок крізь пальці.
Сьогодення потребує від нас спритності та адаптації, обставини змінюються чи не щодня.
Для того, щоб не витрачати час на ситуації, які не будуть мати для вас значення вже через рік, потрібно вчитися довгостроковому плануванню.
Ця книга — збірка чудових порад, що допоможуть вам досягти успіху. Вона вчить йти маленькими кроками та помічати незначні перемоги, приймати думку, що людина не може бути ідеальною у всьому.
“Довга гра” – це не типова історія про успіх за одну ніч. Ви дізнаєтеся про конкретні кроки довгострокового планування, які робила авторка та інші відомі люди.
Аналізуючи їхні історії, ви отримаєте ідеї, які зможете адаптувати до своєї ситуації.
6. “Drive: The Surprising Truth about what Motivates Us”
Daniel H. Pink
Теми, що повʼязані з мотивацією, популярні у будь-якій сфері: чи то професійне зростання, чи то особистий успіх. Кожен з нас хоче осягнути секрети цієї навички та використовувати її на 100%.
Проте, жодна теорія не гарантує миттєвого результату, саме тому дослідники тестують різноманітні методи, пишуть нову й нову літературу.
2015 року автор цієї книги отримав звання одного з 10 кращих бізнес-мислителів світу, тож це видання має шанси стати книжковим бестселером всіх часів.
У першій частині ви знайдете пояснення, чому деякі відомі теорії вже застарілі та на думку автора — не працюють.
У другій — Деніел Пінк пропонує оновлену концепцію мотивації.
Третя ж частина — найцікавіша, це збірка практичних порад для тих, хто хоче віднайти мотивацію у собі, запровадити зміни у команді чи мотивувати своїх співробітників.
7. “What Got You Here Won’t Get You There: Best for finding career success”
Marshall Goldsmith
Автор книги, консультант найкращих топменеджерів США, досліджує, що означає бути успішним.
Основна думка книги знаходиться у назві: кроки, які ви робите зараз, не обовʼязково приведуть вас до успіху у майбутньому.
Методи, які використовуєте зараз, не обовʼязково дозволять вам перейти на наступний рівень, а у деяких ситуаціях — навіть загальмують ваше просування.
Автор наводить приклад, що позиція “досягти мети за будь-яку ціну”, можливо, допоможе вам отримати першу керівну посаду.
Проте, якщо ви захочете далі підійматися карʼєрними сходами, вам доведеться діяти інакше.
У цій книзі ви знайдете перелік навичок, які заважають досягати успіху та речей, про які важливо памʼятати. Є багато історій від людей, коучем яких був Маршалл Голдсміт.
Деякі принципи подаються з різних боків та описуються різними прикладами, аби якнайбільше людей змогли засвоїти ці уроки.
8. “How Will You Measure Your Life?”
Clayton M. Christensen
“Чи я роблю те, що дійсно важливе для мене? Як рухатися за своєю стратегією, а не бути залежним від обставин?”.
Мало хто з нас зосереджується на своїй меті так, що за жодних обставин не забуває про неї. Але ця книга стане путівником для тих, хто загубився та шукає дорогу.
Вона вчить звертати увагу, на що ви витрачаєте ресурси, замислюватися над етичністю наших щоденних вчинків та розповідає, як “комплекс відмінника” може нашкодити особистому життю.
Через бізнес-ідеї автор розкриває перед читачами безліч можливостей для досягнення власних цілей та бажань, зокрема у професійній сфері.
І наостанок
Книги — це потужний інструмент для особистого розвитку. На відміну від курсів та онлайн-навчань, які дають нам інформацію, книги наштовхують нас на саморефлексію, вчать робити висновки та доходити до суті самостійно.
Якщо вам складно розпочати читати, не обовʼязково обирати книги з передових технологій в ІТ-галузі, почніть з легкої літератури, яка написана простою мовою без термінів та складних визначень.
Інвестуйте свій час у читання, адже це допомагає формувати цінності та принципи й відкриває для вас нові горизонти у карʼєрному розвитку.
І якщо ви саме зараз шукаєте роботу в ІТ-компанії, пропонуємо приєднатися до Computools. Вас очікують цікаві проєкти, дружня команда, можливості для професійного зростання та різноманітні активності для дозвілля, зокрема — книжковий клуб.
Заповнюйте цю форму та станьте частиною нашої компанії.