Поради для Middle спеціаліста, як домовитись про зарплату на співбесіді

Що варто знати Middle спеціалісту, аби вдало домовлятися про зарплату на новій посаді?

Питання зарплатних очікувань є дещо стресовим, як для кандидатів, так і для рекрутерів. І перші, і другі не поспішають озвучувати рівень компенсації, маючи на те свої причини. Проблема із визначенням вартості власних вмінь притаманна більше Junior-спеціалістам: через маленький досвід, відмінність зарплатної вилки у різних компаніях, невизначеність обов’язкових навичок для цього рівня. Складнощі з обговоренням рівня зарплати іноді мають і Middle спеціалісти, а от Senior вже більш впевнено оцінюють власний професіоналізм. Саме про те, як спеціалісту середнього рівня обговорювати зарплату на співбесіді, ми й поговоримо далі.

Як домовлятися про зарплату, якщо у вакансії не вказаний її рівень?

Пропозиції в яких чітко вказаний рівень фінансової компенсації, здатні, на думку кандидатів, істотно зекономити час на пошук. Але попри це, рекрутери не завжди вказують цю інформацію. Портал DOU.UA зробив на цю тему невеличке опитування, та з’ясував у ІТ-фахівців, хто першим повинен підіймати питання про зарплату. Виявилося, що деяким спеціалістам це взагалі не принципово, а інші вважають, що ініціативу має брати той, хто є більш зацікавленою стороною. Тобто, якщо рекрутер першим пише у LinkedIn кандидату, то саме він повинен озвучувати пропозицію; якщо ж спеціаліст розсилає CV, то в ньому слід вказувати і зарплатні очікування.

Насправді причин, чому деякі вакансії в ІТ не містять чіткого розміру заробітної плати, кілька:

• Дані навмисне відсутні у відкритому доступі через конкуренцію на ринку.

• Бюджет формується на основі побажань кандидата. Компанія відкрита до будь-яких пропозицій Middle спеціаліста і після оцінки його технологічних навичок та фахового рівня готова запропонувати йому гідний offer.

• Компанія-замовник не вказує рекрутеру зарплатну вилку, бо не орієнтується на українському ІТ-ринку.

• Зарплата в ІТ часто не розголошується через NDA.

• Компанія намагається зрозуміти середні загальні очікування кандидатів і навіть якщо має певний бюджет, готова його збільшувати, якщо виявиться, що він зараз “не в ринку”. Якщо в цій ситуації написати вилку і вона буде нижчою за реальні зарплати — є ризик, що кваліфіковані кандидати “пройдуть” повз таку вакансію.

• Щоб співробітники, які вже працюють, не порівнювали себе із новими працівниками. Часто буває, що Middle спеціалісти в одній компанії мають різну кваліфікацію, і це – логічно призводить до різної фінансової компенсації.

3 поради Middle спеціалісту, як домовлятися про зарплату на співбесіді

1. Проаналізуйте зарплати Middle фахівців. Якщо зараз ви у пошуку роботи, скористайтесь ресурсами Djinni та DOU, щоб зрозуміти актуальну ринкову вартість вашої спеціалізації. Портал DOU кожні пів року проводить масштабне зарплатне опитування, в якому беруть участь фахівці із різних закуточків ІТ-сфери. Ось тут, наприклад, найсвіжіші літні дані по розробниках. Крім дослідження, ви можете використовувати вашу поточну зарплату як відправну точку, особливо, якщо вона вас влаштовувала і ви не претендуєте на вищу посаду в іншій компанії. На рівень зарплати впливають і будь-які зміни у вартості життя, якщо нова вакансія веде за собою переїзд до іншого міста. 

2. Будьте гнучкими та озвучте певний діапазон. 

Якщо рекрутер питає вас про зарплатні очікування на самому початку співбесіди, не варто вказувати конкретну цифру. Проаналізувавши ринок вакансій, вам буде легко назвати діапазон, в якому буде комфортно працювати. При його формуванні можна орієнтуватись на дві суми:

• найнижча, мінімальна, яка вас влаштовує;

• найвища, ідеальна, яка закриває усі ваші потреби.

Це демонструє вашу зацікавленість та готовність до співпраці, а також дає можливість домовлятися про зарплату та корегувати цифри так, щоб обидві сторони перемовин були задоволені. 

3. Спитайте першими. Якщо ви ще не знаєте, які обов’язки будуть очікувати вас на новій посаді, а рекрутер вже ставить питання про зарплату, попросіть його розповісти про вакансію, задачі, напрямки роботи в ІТ компанії. Спитайте, який діапазон фінансової компенсації передбачено для цієї посади. Розпитуючи про усі подробиці, ви показуєте, що вашим пріоритетом є не зарплата, а пошук гідного місця роботи.

Якщо озвучені цифри — є нижньою ланкою вашого діапазону, не бійтесь повідомити про це роботодавцю і зауважте, що все одно хотіли б продовжити обговорення. Коли компанія зацікавлена кандидатом, то вона буде домовлятися про зарплату на вигідних для нього умовах.

На якому етапі інтерв’ю Middle спеціаліст може озвучити бажану зарплату в ІТ?

Коли рекрутер озвучує розмір заробітної плати, який задовольняє кандидата, процес найму продовжується. Учасники переходять на наступний етап, в якому фахівець дізнається ще більше інформації про компанію і демонструє свою кваліфікацію. Саме на цьому етапі доцільно називати конкретну суму, яка вас влаштовує. Як її сформувати?

• враховуйте всі нюанси, про які ви дізнались в процесі співбесід;

• чи додались до ваших обов’язків процеси, які не були вказані у вакансії на початку;

• чи відповідає повний обсяг ваших задач на робочому місці, вашим першочерговим очікуванням.

Навіть на цьому етапі, після спілкування з безпосереднім керівником, можливо домовлятися про зарплату, яка буде вищою від попереднього діапазону. Це буде справедливо, якщо реальне робоче навантаження відрізняється від того, що ви раніше обговорювали із рекрутером.

І наостанок:

1. Ніколи не знижуйте свої зарплатні очікування через страх не отримати пропозицію. Робота отримана таким чином дуже скоро набридне і перестане приносити задоволення – це легко призводить до емоційного вигорання.

2. Будьте коректні та ввічливі, навіть якщо отримали надзвичайно низьку фінансову пропозицію. Не обривайте діалог із рекрутером, а запитайте чи є місце для подальшого обговорення.

3. Не бійтеся теми грошей, спілкуйтеся на рівних із компанією. Вчіться домовлятися про зарплату на співбесіді, не даючи скромності чи невпевненості знижувати вашу фінансову самооцінку.

Стеж за оновленнями! Підпишись зараз, щоб отримувати найсвіжіші новини прямо на твою поштову скриньку

Приєднуйся до Computools

заповни форму або напиши нам на пошту hr@computools.com і ми підберемо для тебе цікаву пропозицію

    Ім'я*

    Електронна пошта/телефон*

    Позиція*

    Резюме (в форматі: .doc, docx, .pdf або .rtf)*

    Надіслати резюме →

    Дізнавайся першим
    про актуальні
    вакансії та події
    Telegram →