5 причин відмовитися від пропозиції роботи в ІТ

На які фактори та умови варто звертати увагу перед тим, як прийняти рішення щодо роботи в ІТ?

Тривалість процесу пошуку нової роботи — непередбачувана. Спеціаліст може знайти вакансію в ІТ, яка буде відповідати його вимогам одразу, а може й витратити на це багато часу. Якщо цей шлях був тривалим та складним, то після запрошення на співбесіду, ви можете відчути певне полегшення, адже поставлена мета з пошуку роботи в ІТ майже досягнута. 

В одній з попередніх статей ми писали, що інтерв’ю — це не іспит, а діалог між роботодавцем та фахівцем, можливість придивитися один до одного та зрозуміти, чи є та сама синергія у поглядах і цінностях. Та окрім позитивних якостей компанії на співбесіді можуть розкритися і її негативні сторони, моменти, на які варто звернути увагу та ще раз подумати, чи дійсно ви хочете працювати у цьому колективі.

Робота в ІТ-компанії, яку ви обрали, може здаватися гарною в теорії та характеристиках рекрутерів, а насправді — не мати нічого спільного з вашим уявленням про ідеальне робоче середовище. Якщо ви готуєтеся до інтерв’ю, зверніть увагу на ситуації, які говорять про те, що до компанії треба пильніше придивитися.

5 ознак поганої компанії для роботи в ІТ

1. Інформації про компанію мало, або вона тільки негативна

Як потенційний кандидат ви, звісно, шукаєте інформацію про майбутнього роботодавця. Зазвичай, це робиться задля того, щоб показати інтерв’юеру свою зацікавленість. Проте ІТ-фахівці можуть використовувати знайдені дані й для того, щоб зрозуміти, чи дійсно обрана компанія така, якою себе демонструє.

Зокрема, дізнатися справжні відгуки про роботу, перевірити, чи популярна вона у своїй галузі, якою діяльністю займалася останні роки.

Один поганий відгук не має впливати на ваше рішення щодо прийняття чи відхилення пропозиції. Якщо ж кількість негативних коментарів на різних ресурсах, до яких ви маєте довіру, значно перевищує число позитивних, є ймовірність, що вони правдиві.

Запитання, на які ви можете спробувати знайти відповіді:

• Чи є інформація про компанію в Інтернеті?

• Чи була компанія помічена у суперечках або неприємних ситуаціях?

Потребують уваги й акценти на тому, що організація заснована 10-20-30 років тому, натомість у галузевих виданнях про неї немає жодної згадки. Відсутність впізнанності та напрацьованого імені за такий значний термін існування викликає сумнівну довіру.

2. Ви не змогли знайти спільну мову з інтерв’юером або іншими членами команди під час співбесіди

Рекрутинг кандидата може бути тривалим заходом і складатися з кількох етапів. Що ж дає інтерв’ю, окрім перевірки знань та навичок спеціаліста? Знайомство з майбутніми колегами по роботі в ІТ або керівником та розуміння очікувань: в процесі спілкування можна дізнатися про свої безпосередні обов’язки, скласти уявлення про командні цілі, подивитися на стиль керування колективом.

Computools ставиться до цього серйозно, оскільки ми прагнемо створювати команду з найкращих та найталановитіших фахівців, з якими ми поділяємо спільні цінності.

Під час співбесіди є можливість виявити сумісність або ж навпаки — повну відсутність взаєморозуміння. Ви можете встановити, чи підходить керівник вашим очікуванням, чи збігаються ваші погляди. Це може стати вирішальним фактором у прийнятті рішення.

Якщо ви відчуваєте себе незручно чи напружено, виникає враження, що ви розмовляєте різними мовами, маєте полярні цілі та уявлення про стиль роботи — це привід замислитися, чи дійсно ця пропозиція роботи в ІТ вартує вашої уваги.

3. Ви не отримуєте чітких відповідей на свої запитання

Щойно ви потрапляєте на співбесіду, активуйте увагу та дослуховуйтеся до того, що вам кажуть і спостерігайте за тим, як себе поводить інтерв’юер та його колеги. Якщо кожен з цієї групи ставить вам запитання, при цьому ви не розумієте хто ця людина і які обов’язки вона виконує в компанії, перепитайте та уточніть цю інформацію. 

Не соромтеся цікавитися усім, що для вас важливо. Наприклад, запитайте про культуру у компанії: як відбувається комунікація між керівниками та підлеглими, як керівник реагує на ідеї та пропозиції від співробітників, яких змін може зазнавати ваша кар’єра в ІТ-компанії.

Якщо інтерв’юер ухиляється від запитань, можливо, йому є що приховувати. Оскільки співбесіда — це мініпрезентація того, що вас очікує під час роботи, ви можете обговорювати як цікаві аспекти, так і неприємні, але потенційно можливі ситуації.

Ознаки токсичності одразу проявляться, якщо ви будете ставити правильні запитання.

4. Компанія готова прийняти вас без співбесіди або ж після дуже короткого інтерв’ю

Якщо потенційний роботодавець пропонує вам посаду з першого ж повідомлення на LinkedIn, ймовірніше він не дуже піклується про склад своєї команди, якість роботи, яку вона виконує, та навряд планує масштабний розвиток ІТ-компанії.

Зазвичай, рекрутинговому процесу приділяють багато уваги, проводять співбесіди, аби оцінити навички, досвід, мотивацію та схожі культурні цінності. 

Відсутність співбесіди також може свідчити про те, що роботодавець не аналізував ваші технологічні вміння та soft skills і може перекласти обов’язки, які зовсім не відповідають вашій посаді. 

У деяких випадках швидкий найм є частиною шахрайської схеми. Шахраї можуть використовувати привабливі вакансії в ІТ з нереальною фінансовою мотивацією для того, щоб привернути увагу та заволодіти особистими даними кандидатів або грошима.

Обов’язково перевіряйте пропозиції від незнайомих компаній, які викликають у вас підозри.

5. Роботодавець погано відгукується про минулих співробітників

Дійсно значний негативний фактор, коли на співбесіді або ж під час попереднього спілкування, ви чуєте погані слова про спеціалістів, які раніше працювали у цій компанії.

Якщо керівник відкрито висловлює негативне ставлення, а Middle-спеціаліст критикує Junior-фахівця, в якого був ментором, це може свідчити про не дуже сприятливу атмосферу у колективі та відсутність корпоративної етики.

Усе це в майбутньому стане частиною й ваших робочих буднів, тож подумайте, чи дійсно ви цього хочете.

Замість висновку

Використовуйте інтерв’ю та усі інші комунікації з можливо майбутніми колегами, як перевірку. Окрім того, щоб постійно перейматися з приводу співбесіди, приділіть час роздумам: чи дійсно ви хочете прийняти пропозицію роботи в ІТ від обраної компанії.

Якщо ви зіштовхнетеся з вищезгаданими ситуаціями, або ж з агресією чи непрофесійністю зі сторони роботодавця, відчуєте до нього недовіру, не поспішайте долучатися до цієї команди.

Хочете дізнатися, якою може бути робота в ІТ-компанії зі здоровою корпоративною культурою? Приєднуйтеся до Computools.

Ми шукаємо Middle та Senior-спеціалістів за різними напрямками. Відправляйте резюме на пошту: hr@computools.com і ми зв’яжемося з вами, щойно з’явиться посада, яка підходить під ваш досвід та навички.

Стеж за оновленнями! Підпишись зараз, щоб отримувати найсвіжіші новини прямо на твою поштову скриньку

Приєднуйся до Computools

заповни форму або напиши нам на пошту hr@computools.com і ми підберемо для тебе цікаву пропозицію

    Ім'я*

    Електронна пошта/телефон*

    Позиція*

    Резюме (в форматі: .doc, docx, .pdf або .rtf)*

    Надіслати резюме →

    Дізнавайся першим
    про актуальні
    вакансії та події
    Telegram →