Третину свого дня ми проводимо за роботою, тому при пошуку нової вакансії ми враховуємо не тільки матеріальну винагороду та офіційне працевлаштування. Кажучи відверто, ці складові взагалі не є основними факторами для співробітника, що приймає пропозицію від нової компанії. Все частіше спеціалісти шукають собі роботу у команді, з якою мають спільні цінності, де відчувається підтримка та турбота керівника, там де вони будуть мати впевненість у майбутньому та можливість професійного зростання. Але як серед тисяч компаній обрати саме ту, яка повністю підходить під власні запити та за якими факторами можна визначити успішну діяльність керівництва. Розбираємося разом.
Перевірка ІТ-роботодавця: 8 ознак гарної компанії
1. Керівництво компанії складається з гарних аналітиків та стратегів
Ці люди бачать на кілька кроків вперед, впроваджують інноваційні ідеї, сприяють розвитку та розширенню власного бізнесу. Якщо компанія має великі плани на своє майбутнє і ділиться ними зі своїми співробітниками — це гарний знак. Проаналізуйте сайт компанії: її шлях зростання, клієнтів, проекти, якими вона займається. Якщо у вільному доступі є звіти, не оминайте увагою і їх. Знайдіть на LinkedIn профілі керівників: почитайте про що вони пишуть, чи збігається ваше бачення з їхнім.
2. Можливість гнучкого робочого графіку
ІТ-індустрія швидко адаптувалася до віддаленої роботи, тому можливість працювати у нестандартні робочі часи вже навіть не вважається бонусом при працевлаштуванні. Це стабільна умова, якою працівник може користуватись за своєю потребою. Вільний графік дозволяє працювати із будь-якої точки світу, мати час на спілкування із сім’єю, подорожувати, та відвідувати важливі події. Та попри безліч переваг, він потребує від фахівців навичок високої самоорганізації.
Хороший рекрутер в процесі проходження співбесіди в ІТ пояснить Middle-спеціалісту умови гнучкої роботи. Ще до того, як ви долучитесь до виконання своїх обов’язків, вам повинні розповісти про щоденні чи щотижневі графіки, озвучити необхідну кількість відпрацьованих годин та інші вимоги компанії.
3. Відмінна комунікація
Від якості комунікативних процесів у команді залежить дуже багато. Якщо всі у колективі звикли спілкуватися просто та відкрито, швидко розв’язувати питання і не доводити їх до конфліктів, не боятися висловлювати критику й адекватно її сприймати — це ознаки здорової атмосфери і по цьому пункту перевірку ІТ-роботодавець пройшов. Зрозуміти це ви також зможете під час співбесіди. Жодне питання з вашої сторони не повинно ігноруватись чи замовчуватись рекрутером або безпосереднім керівником.
4. Фінансова мотивація
Окрім оговореної матеріальної винагороди, гарна компанія буде пропонувати й інші види заохочень. Мова йде про премії чи бонуси у разі якщо співробітник перевищує очікування. Надання фінансової допомоги: чи то медичне страхування, чи то грошові подарунки на особливі події — все це таки надає відчуття впевненості та стабільності. А прозора система нарахування та підвищення заробітної плати, яку вам озвучують на співбесіді — ще один бал на користь компанії при вашій перевірці ІТ-роботодавця.
5. Сприяння професійному зростанню
Який Middle-спеціаліст не мріє стати Senior? Мудрі керівники створюють в компанії середовище, яке буде заохочувати та мотивувати фахівців підвищувати свою кваліфікацію. Вони діляться із командою місією, планами та цілями, адже це спонукає працівників лишатись ефективними та цілеспрямованими. Лідер компанії повинен створювати такі ситуації, в яких співробітники зможуть самостійно приймати важливі рішення, розв’язувати складні завдання.
Гарний керівник завжди бачить сильні сторони спеціаліста, а також розуміє, які навички йому слід вдосконалити та підказує найліпші шляхи розвитку. Особисті офлайн чи онлайн бесіди з безпосереднім керівником відділу з отриманням зворотнього зв’язку щодо виконання ваших обов’язків та планів розвитку — ще одна ознака здорового та зацікавленого підходу до команди.
Робота в ІТ — це постійне тренування особистісних та професійних навичок. Якщо ви розумієте, що в компанії у вас не буде складних та цікавих проектів, а керівник ніяк не коментує можливість кар’єрного зростання — перевірку ІТ-роботодавець не пройшов.
6. Компанія відкрита до ідей та пропозицій
Сприйняття ідей та думок від робітників — ознака гарного менеджменту. Хороші керівники приймають та поважають конструктивні думки, якими б різноманітними вони не були. Наслідуючи цей приклад, так поводять себе й інші члени команди: кожна пропозиція у такому колективі буде вислухана та проаналізована. Відносини, побудовані на довірі, приречені на успіх. Така відкритість підвищує моральний дух та сприяє зростанню компанії.
7. Підтримка та менторство
У гарній компанії Middle-спеціаліст в будь-який момент може попросити підтримки у старших колег. У дружньому колективі відсутня зверхність. Більш кваліфіковані фахівці радо діляться своїми знаннями та досвідом, розуміючи, що тільки плідна співпраця призводить проекти до успіху. Якщо проходячи співбесіду в ІТ-компанії, ви розумієте, що в ній заохочується командна робота — ставте плюсик менеджменту.
8. Чесність
Ще один фактор успішної компанії — це чесні відносини зі своїми працівниками, а також майбутніми кандидатами. Найпростіший спосіб це виявити — співвіднести текст вакансії в ІТ-компанії з реальною інформацією від рекрутера на співбесіді. Якщо вже на цьому етапі ви помітили невідповідності — не гайте свого часу. Відповідальний керівник не дозволить використовувати оманливі заходи задля залучення нових співробітників у команду.
Які існують методи перевірки ІТ-роботодавця?
Перший: офіційний сайт. Якщо на ньому розповідається лише про діяльність та напрямки роботи, варто замислитись, чи не замало інформації публікує компанія. Крім цих пунктів у вільному доступі мають бути навчальні програми, кар’єрні можливості, фотографії та адреси офісів, описання нематеріальних бонусів для співробітників тощо.
Другий: дізнайтеся думку робітників та колишніх робітників. Подібні відгуки можна знайти на сайтах DOU.UA, LinkedIn. Інформація про іноземні компанії є на платформі Glassdoor.
Третій: безпосередньо інтерв’ю. Під час співбесіди ви можете поставити будь-які питання. Аналізуйте не тільки що говорить роботодавець, але і як він це говорить. Чи є в його тоні бентежність, занепокоєність, зневага або роздратування.
Будьте пильні при виборі нової роботи і ви обов’язково станете частиною команди вашої мрії!