6 Помилок, яких слід уникати на випробувальному терміні в IT-компанії

Які дії ІТ-фахівця можуть негативно вплинути на випробувальний термін в ІТ-компанії.

В перші тижні на новій роботі працівники зіштовхуються з виром різної інформації: відбувається знайомство з командою, організаційними моментами та власними обов’язками. Період, коли компанія пізнає вас, як спеціаліста, а ви порівнюєте свої очікування від робочого процесу з реальністю, має назву “випробувальний термін”. 

Зазвичай, майже кожна вакансія в ІТ передбачає випробувальний термін. Триває він від одного до трьох місяців (залежно від кадрової політики компанії). Цього часу вдосталь, аби оцінити навички та здібності кандидата, його продуктивність та вміння адаптуватись до нової корпоративної культури. В цей період ви, можливо, будете відчувати надмірну увагу безпосереднього керівника, який буде аналізувати ваші дії. Це може додати хвилювання, яке відобразиться на якості виконання обов’язків та призведе до помилок.

Команда з відділу рекрутингу Computools підготувала для вас поради, які допоможуть пройти випробувальний термін в ІТ-компанії з найменшим стресом, та зібрала поширені помилки, яких краще уникати.

Випробувальний термін в ІТ-компанії: помилки, які завадять його пройти

1. Проблеми з командною роботою

Якщо ваша посада передбачає тісну взаємодію з іншими членами команди, то нездатність співпрацювати може виявитися проблемою. Надмірна конкуренція та відстоювання власних інтересів всупереч спільним цілям, ймовірніше, призведе до конфліктів.

Негативно впливає на колективну роботу також відсутність довіри, схильність до неаргументованої критики, відмова від відповідальності за прийняті рішення. Неспроможність однієї людини адаптуватися до командних процесів може стати причиною зниження загальної продуктивності та підвищення рівня незадоволеності інших працівників.

2. Невміння сприймати зворотний зв’язок

Зворотний зв’язок під час випробувального терміну в ІТ-компанії — це зовсім не про знецінювання вмінь кандидата. Висловлюючи свої побажання керівник не має мети образити чи, наприклад, знизити самооцінку. Навіть якщо вам не подобаються певні коментарі, не варто їх ігнорувати. 

Senior та Midlle-спеціалістам може бути складніше сприймати конструктивну критику, оскільки це фахівці з великим досвідом. Проте пам’ятайте, що пояснення певних вимог – це лише допомога в адаптації до нових процесів компанії.

Це стосується і зауважень від інших членів команди. Адекватна реакція на зворотний зв’язок — це показник професіоналізму фахівця, його вміння ефективно співпрацювати з колегами. Будьте відкриті та готові до обговорень.

3. Відпустка під час випробувального терміну

Намагайтеся не брати відпустку в перші тижні роботи в ІТ-компанії, якщо тільки ви не узгоджували це під час заключного інтерв’ю. Ймовірніше, на співбесіді у вас запитували, коли ви можете взятися до виконання своїх обов’язків, і це дуже вдалий момент, аби розповісти керівництву про заплановану відпустку чи поїздку. Таким чином ви проявите лояльність та повагу до своїх колег, які змінили свої робочі плани, аби виконувати обов’язки вашого ментора.

Звичайно, якщо вимушена відсутність пов’язана зі здоров’ям чи родинними справами, адекватний менеджмент компанії поставиться до цієї ситуації з розумінням.

4. Пошук іншої роботи в ІТ сфері або сумісництво з попередньою

Випробувальний термін — це період, коли ви демонструєте свою зацікавленість та мотивацію. Якщо ж, наприклад, замість поглиблення у нові обов’язки Middle-спеціаліста, ви продовжуєте активно шукати роботу, або взагалі не звільнилися з попередньої, у колег та керівництва можуть постати питання щодо вашої задоволеності поточною пропозицією. 

Погодимося, що процес пошуку може лишитися непомітним, але листування з рекрутерами та проходження інтерв’ю під час основної роботи, значно знизить вашу продуктивність та ефективність. Через це ви не зможете розкрити свої навички на 100%.

5. Неефективне керування часом

Багато фахівців мають проблеми з тайм-менеджментом і під час випробувального терміну в ІТ-компанії будуть звертати увагу на те, як кандидат справляється з дедлайнами. Несвоєчасне виконання обов’язків, затримки в проєктах, проблеми з розставленням задач за пріоритетністю — все це може бути й наслідками стресу та хвилювання. Якщо ви поясните керівництву через що припустилися тієї чи іншої помилки, то, ймовірніше, знайдете компроміс. Проте, якщо недисциплінованість — стабільна частина вашого життя, то вона може призвести до конфліктів з новим колективом.

6. Пліткування на робочому місці або за спинами колег 

Поширення пліток — одна з тих помилок на випробувальному терміні, яка одразу викриває ваш непрофесіоналізм. Ви можете бути неймовірним Senior-спеціалістом, кваліфікованим фахівцем у своїй галузі, але пліткування закриє для вас двері у компанії, що дотримуються моральних та етичних цінностей.

Плітки шкодять відносинам з колегами, порушують довіру та повагу, тож намагайтеся уникати таких ситуацій, коли у діалозі обговорюють іншу людину. 

Випробувальний термін в ІТ-компанії може бути достатньо стресовою подією, складним випробуванням для вашого психічного та фізичного здоров’я. Відчуття виснаження та тривоги — зовсім не той стан, який дозволить розкрити перед колегами свої найкращі сторони.

Дуже важливо піклуватися про себе, підтримувати свій рівень енергії та позитивний настрій. 

Ось кілька рекомендацій, які дозволять мінімізувати помилки на випробувальному терміні, що можуть виникнути через поганий психоемоційний стан:

• Висипайтеся. Якщо між попереднім та новим місцем роботи в ІТ-компанії пройшов великий термін, ви могли відвикнути від тривалої розумової праці, яка, до речі, виснажує не менше, ніж фізична. Через це вам знадобиться більше часу для відновлення сил, тож відпочинок може стати більш тривалим. Не ігноруйте потреби організму.

• Слідкуйте за свої харчуванням. Для підтримання високого рівня розумової діяльності, організму необхідні поживні речовини. Не ігноруйте обід лише для того, щоб показати свою продуктивність керівництву. 

• Спокійніше ставтеся до дрібних невдач. Усі ми робимо помилки, це природно. Замість того, щоб зосереджуватися на своїх провалах, робіть висновки та рухайтеся далі. Пам’ятайте, що компанія вірить у вас, тож і ви будьте впевнені у власних силах.

До речі, якщо ви Middle чи Senior-спеціаліст і хочете приєднатися до компанії успішних, амбітних та цілеспрямованих фахівців і разом рухати ІТ-сферу до нових звершень, то запрошуємо вас стати частиною Computools. Відправляйте резюме на пошту hr@computools.com і ми зв’яжемося із вами, як тільки знайдемо гарну пропозицію. 

Стеж за оновленнями! Підпишись зараз, щоб отримувати найсвіжіші новини прямо на твою поштову скриньку

Приєднуйся до Computools

заповни форму або напиши нам на пошту hr@computools.com і ми підберемо для тебе цікаву пропозицію

    Ім'я*

    Електронна пошта/телефон*

    Позиція*

    Резюме (в форматі: .doc, docx, .pdf або .rtf)*

    Надіслати резюме →

    Дізнавайся першим
    про актуальні
    вакансії та події
    Telegram →