Правильний вибір місця роботи має велике значення не тільки для професійного розвитку, а й для комфортного життя та особистого щастя людини. Спеціалісти, котрим подобається їхня робота в ІТ-компанії, здатні отримувати більше задоволення від своєї діяльності та менше стресу від токсичного керівництва, вдало балансують між робочим та особистим життям, а також використовують більше можливостей для навчання та самовдосконалення.
Саме тому, перш ніж приймати job offers від компаній, варто ретельно проаналізувати особисті, культурні та професійні вподобання та пріоритети. Особливо, якщо вибір постає між кількома вакансіями в ІТ, і з першого погляду ви не можете визначитися, кому надати перевагу.
У цій статті команда Computools ділиться порадами та рекомендаціями, як обрати найкращого роботодавця.
Деталі важливі: як обрати з кількох Job Offers в ІТ
Поміркуйте над тим, які аспекти мають значення саме для вас та впливають на прийняття остаточного рішення. Зважте їх. Проаналізуйте переваги кожної компанії з огляду на власні цінності.
Наприклад, хтось може сприймати можливість віддаленої роботи в ІТ, як значний бонус, а комусь важливіше приємне спілкування з колегами в офісі.
1. Work-life balance
У кожного ІТ-спеціаліста своє визначення балансу між роботою та особистим життям. Подумайте, як кожна посада впливатиме на ваш вільний час, потреби та вимоги. Одним фахівцям важливий гнучкий графік, іншим – чітко визначені робочі години; хтось буде радіти необхідності працювати в офісі кілька днів на тиждень, а для когось – це зовсім незручно, адже необхідно витрачати багато часу на дорогу.
Ці моменти можуть суттєво позначитися на вашому повсякденному житті, тож їх варто враховувати.
2. Професійна перспектива
Відсутність кар’єрного зростання для багатьох людей може стати причиною зміни поточного місця роботи. Тож, якщо для вас важливо розвиватися всередині компанії, слід обирати посаду із врахуванням ваших довгострокових кар’єрних амбіцій.
Кожне рішення, яке ви приймаєте саме зараз, вплине на ваше майбутнє у перспективі. Подумайте, наскільки вдалі запропоновані Job offers в ІТ з огляду розвитку вашої кар’єри, який з варіантів має більший потенціал?
Спробуйте дати собі відповідь на кілька запитань:
• Яка робота відповідає моїм кар’єрним цілям?
• У якій компанії я буду мати більше можливостей для зростання?
• На якій посаді я буду отримувати більше викликів для розвитку?
• Де я зможу здобувати нові навички?
3. Особливості культури
Під час співбесіди рекрутери часто розповідають про корпоративну культуру. Використайте цю можливість, аби зрозуміти, чи підходить вам ця компанія.
Якщо ви працювали у токсичному середовищі, то уявляєте, як можна втомитися від роботи в ІТ, навіть коли ви у захваті від своєї справи. Через погані відносини у колективі легко втратити ентузіазм та вигоріти.
Ви будете проводити багато часу у спілкуванні з колегами, можливо, мати з ними спільне дозвілля. Вкрай важливо поділяти з ними однакові цінності, адже це допоможе отримувати задоволення від кожного дня роботи.
4. Аналіз минулої роботи
Згадайте, чому ви звільнилися з попередньої посади та подумайте, чи дозволить якась з пропозицій реалізувати те, що не вдалося у минулому? Можливо, вам не вистачало професійного розвитку або ж хотілося більш відкритого спілкування з командою та керівником, підтримки від них.
Перехід у нову компанію – це крок вперед чи ходіння по колу? Проаналізуйте, який з роботодавців повністю закриває ваші потреби, аби через певний час знов не розпочати пошук роботи в ІТ.
5. Особиста продуктивність
Подумайте про умови, в яких ви відчуваєте себе ефективним, здатним швидко приймати плідні рішення. Вам подобається працювати у невеликій команді чи у корпорації? Деякі фахівці почувають себе комфортно, коли розповідають свої думки великій аудиторії, а комусь простіше ділитися ідеями під час індивідуальних бесід 1 на 1.
Подумайте про ваші уподобання у спілкуванні. Якщо ви любите комунікувати з іншими членами команди й отримуєте від цього заряд енергії, робота в офісі великої компанії буде вабити вас більше, ніж колектив з 20 людей.
Усі ці фактори слід зважувати, коли ви розглядаєте кілька Job offers в ІТ одночасно.
6. Інтерв’ю
Процес комунікації під час співбесіди дає можливість зрозуміти, як відбувається спілкування всередині компанії. Після хорошого інтерв’ю у вас має скластися певна картина щодо корпоративної культури.
Оцініть ясність та прозорість висловлювань інтерв’юєрів. Як ваші майбутні колеги реагують на необхідність давати додаткові пояснення? Ви маєте зрозуміти, як у команді ставляться до ідей та ініціативи, як висловлюють критику, чи дослухаються до думки один одного.
7. Фінансова мотивація
Матеріальна винагорода дійсно є важливим аспектом на будь-якій посаді. Проте, вона не має бути єдиним фактором, за яким треба обирати між кількома цікавими Job offers в ІТ.
Якщо ви хочете прийняти неупереджене рішення, зосередьтеся на інших деталях, які важливі для вас та вашої кар’єри.
Багато з них ми перерахували вище, але ще можна звернути увагу на:
• рівень відповідності робочих обов’язків та ваших навичок;
• можливості співпрацювати з висококваліфікованими колегами та отримувати менторство від них;
• роботу над цікавими, інноваційними або визначними проєктами;
• різноманітність технологій, з якими ви зможете працювати;
• методи підвищення soft та hard skills всередині компанії.
Питання фінансів можна розглянути наприкінці усієї аналітики, після інших висновків.
Про важливе наприкінці
Звісно, роботодавці розуміють, що кандидат може не погодитися на пропозицію одразу й одночасно може розглядати кілька job offers. Проте, ми рекомендуємо підтримувати відкрите спілкування з рекрутерами.
Дізнайтеся про терміни відповіді на пропозицію і якщо цього часу замало, аби прийняти обґрунтоване рішення, спробуйте домовитися про іншу дату. Така поведінка кандидата свідчить про професіоналізм та елементарну ввічливість.
Хочемо нагадати, що Computools шукає командних гравців: творчих та амбітних Middle й Senior-спеціалістів різних напрямків. Якщо ви хочете приєднатися до нашої компанії, заповніть цю форму.