Командний гравець в IT: хто він та як працює в команді?

Як бути успішним командним гравцем в ІТ: 8 навичок, які слід опанувати.

Здатність співпрацювати з іншими людьми — важливе вміння практично для кожного фахівця. У вимогах багатьох вакансій в ІТ можна побачити рядок “бажані навички командної роботи”. Саме вдала взаємодія колективу є запорукою успіху у бізнесі, масштабних проєктах, великих досягненнях та відкриттях.

Коли співробітники працюють як налагоджений механізм, кожен розуміє свої обов’язки та докладає зусиль для їх найкращої реалізації — результати виходять неперевершеними.

Робота в команді — це не тільки про виконання своїх задач. Перш за все, це про взаємодопомогу, повагу, співпрацю, доповнення один одного та спільне досягнення цілей. У цій публікації ми розкажемо про навички, які на думку Computools слід розвивати спеціалісту, аби стати цінним командним гравцем в ІТ компанії.

Продуктивна робота в команді, яка вона?

Дати визначення успішній командній роботі достатньо просто — це взаємодія між колегами, які розуміють, що ефективна спільна діяльність призводить до приголомшливої реалізації.

Проте, це зовсім не означає, що усі повинні однаково мислити, не допускати суперечок та швидко знаходити компроміс. Пасивний нейтралітет — це зовсім не рушійна сила прогресу, а, скоріш, навпаки.

Middle та Senior-спеціалісти, які вміють працювати в команді, завжди лишаються конструктивними, проявляють повагу до інших та викликають повагу до себе, висловлюють критику, але не доводять її до конфлікту.

Які переваги можуть отримати ІТ-спеціалісти від роботи в команді?

По-перше, це джерело мотивації та енергії. Коли колеги по роботі в ІТ-компанії об’єднуються для створення спільного проєкту чи продукту, вони можуть бачити, як кожен з фахівців виконує свої обов’язки, розв’язує складні питання та не пасує перед труднощами.

Успішне оточення мотивує: навіть коли ви зіштовхуєтеся з проблемами, то бачите, що це не привід здаватися.

По-друге, це покращує навички вирішення конфліктів. Для того, щоб налагодити роботу в команді, необхідно спілкуватись чесно, відкрито та прозоро. Неможливо через емоційні суперечки об’єднати різні точки зору та сприяти досягненню загальних цілей. Для цього потрібен консенсус, якого можна дійти лише завдяки конструктивним обговоренням.

Це, до речі, дуже корисна практика для Junior-спеціалістів, яка дозволяє навчитись взаємодіяти з колективом.

По-третє, це сприяє підвищенню кваліфікації кожного окремого спеціаліста. Коли ви працюєте пліч-о-пліч з колегами, у вас з’являється можливість навчатися у них, переймати їх досвід. У результаті, ваша кваліфікація та кар’єрна фаховість зростає.

Як виглядає успішний командний гравець в ІТ компанії?

1. Він є добрим та уважним співрозмовником. Розвинені комунікативні навички вкрай важливі для вашого професійного розвитку. Фахівець, який працює в команді, вміє слухати та чути інших, чітко висловлювати ідеї та пропозиції, приймати та надавати зворотний зв’язок. 

2. Не стає осторонь проблем. Труднощі виникають завжди, й проєкт чи продукт вашої команди не є виключенням. Разом долати перешкоди значно легше, тож якщо вас запрошують до обговорення, знайдіть час та візьміть участь у мозковому штурмі.

3. Розуміє свою відповідальність. Відсторонені процеси, які не мають відношення до інших колег — це не про роботу в ІТ-компанії. Спеціалісти у командах, чи то маркетинг, чи то тестування, чи то розробка — зав’язані один з одним. Дії чи бездіяльність так або інакше впливають на роботу іншого. Тож слід бути відповідальним за свої помилки, брати посильне навантаження та поважати дедлайни ваших колег.

4. Має оптимістичний настрій. Оптимізм — це ще одна важлива якість командного гравця. Позитивний погляд на події не означає, що фахівець дивиться на усе через рожеві окуляри. Він не впадає у крайнощі, почуття безнадійності йому не знайоме.

Замість того, щоб концентруватися на негативних емоціях, він буде шукати шляхи для швидшого виходу із неприємної ситуації та буде заряджати своєю впевненістю інших колег.

5. Ділиться своїм досвідом. Знайшли корисну інформацію, яка буде в пригоді Middle-спеціалісту? Поділіться з колегою. Працювали раніше над схожим проєктом? Розкажіть команді те, що ви вже знаєте. Командний гравець розуміє, що чим більше людей діляться своїми знаннями та вміннями, тим кращими будуть результати. 

6. Вміє визнавати свої помилки. Фахівець із розвиненим вмінням працювати в ІТ-команді вчасно відмовиться від ідеї, якщо зрозуміє, що вона не працює. Не буде доводити свою правоту, а спокійно визнає, що обрав невірний шлях.

Подібне розуміння та прийняття дозволяє іншим членам команди не боятися висловлювати власні думки. При цьому, він проаналізує процеси, які призвели до негативного результату, та продовжить рухатися вперед до поставленої цілі. 

7. Ставиться з повагою до інших. Для побудови міцних та здорових відносин із колегами дуже важлива повага. Незалежно від того, наскільки полярними є ваші пропозиції, як по-різному ви виконуєте свою роботу, кожен із членів команди заслуговує на добре ставлення. Це свідчить про вашу професійність.

8. Розвиває в собі гнучкість та вміння адаптуватися до змін. Сфера інформаційних технологій дуже мінлива, тож навичка швидко перемикатися між завданнями, пристосовуватися до процесів та займати нові ролі — дуже важлива для командного гравця в ІТ.

Як покращити свої навички командоорієнтованості в ІТ-компанії?

Кваліфікований фахівець завжди матиме багато можливостей та перспектив. Знайдіть час, аби оцінити, на якому рівні знаходяться ваші навички роботи в команді, та що саме потребує покращення. 

Якщо ви бачите гарні приклади командної роботи у компанії, в якій працюєте, проаналізуйте, що саме викликало у вас захоплення. Слідкуйте за тим, як ви взаємодієте з колегами, та намагайтеся змінювати своє ставлення на краще: пропонувати допомогу, брати ініціативу, бути добрим співрозмовником тощо.

Шукаєте роботу в ІТ сфері та бажаєте стати частиною успішної команди? Відправляйте своє резюме на пошту hr@computools.com і спеціалісти з відділу рекрутингу зв’яжуться з вами, як тільки у Computools з’явиться цікава пропозиція.

Стеж за оновленнями! Підпишись зараз, щоб отримувати найсвіжіші новини прямо на твою поштову скриньку

Приєднуйся до Computools

заповни форму або напиши нам на пошту hr@computools.com і ми підберемо для тебе цікаву пропозицію

    Ім'я*

    Електронна пошта/телефон*

    Позиція*

    Резюме (в форматі: .doc, docx, .pdf або .rtf)*

    Надіслати резюме →

    Дізнавайся першим
    про актуальні
    вакансії та події
    Telegram →