Із Node.js розробника в Node.js Tech Lead. Досвід одного з членів команди Computools

Розповідь фахівця Computools про свій шлях до посади Node.js Tech Lead. Поради для тих, хто хоче крокувати кар’єрними сходами.

Майже 6 років назад Андрій прийшов до Computools на позицію Junior Node.js розробник, а сьогодні він — досвідчений Tech Lead, який керує своєю командою та допомагає своїм колегам розвивати їх навички й експертність. Про його досвід, шлях та виклики ми й поговоримо далі, адже реальні приклади та історії дійсно мотивують та змушують нас не зупинятися й рухатися назустріч новим звершенням. 

Шлях до Node.js Tech Lead у Computools

Все почалось ще з 9-го класу, коли я думав над тим, в який коледж поступати. До школи прийшли студенти із Запорізького Національного Університету (ЗНУ) і принесли буклети з різними спеціальностями, однією з них і була “Розробка програмного забезпечення”. Саме тоді я вирішив спробувати, оскільки зацікавився цим напрямом. 

На початку навчання я деякий час не був впевнений, чи зв’яжу я своє життя зі сферою інформаційних технологій, та згодом зрозумів, що мені все ж хочеться спробувати попрацювати за фахом і я таки буду шукати цікаві мені вакансії в ІТ.

Ближче до завершення коледжу від заступника декана кафедри надійшла пропозиція щодо стажування в одній із ІТ-компаній. Я погодився, але не пройшов його до кінця, бо мене не зацікавили умови, які нам тоді озвучили. Після цього я вирішив викласти CV на кілька сервісів для пошуку роботи, де й отримав пропозицію від Computools.

Чи маєш ти профільну освіту, або ж ти всьому навчався самостійно?

Після завершення коледжу, я продовжив навчання у ЗНУ за спеціальністю “Програмна інженерія”. Думаю, що особливих знань з технології Node.js я там не отримав, але засвоїв основи програмування, розуміння якоїсь бази.

Практично всьому навчався сам, та мене дуже підтримував мій друг і за сумісністю одногрупник, який дуже допоміг мені й під час першого стажування, за що я йому неймовірно вдячний. До речі, зараз він також працює на позиції Node.js Tech Lead у нашій компанії.

Як ти обирав Node.js, чому саме ця технологія?

Як я й казав раніше, мій шлях в ІТ, не враховуючи навчання в університеті, почався зі стажування в ІТ-компанії. Я був стажером на позиції Full Stack: Angular + Node.js і після цього вирішив додати ці технології у CV, оскільки я вже мав невеликий досвід і знав, як з ними працювати.

З чого ти починав у Computools, що входило у твої обов’язки?

Оскільки на цю роботу в ІТ компанії я потрапив фактично без досвіду, про що завчасно попередив, то перший місяць моєї був свого роду стажуванням. Мені доручили перший проект та дали у підмогу більш досвідченого Senior-спеціаліста, в якого я навчався та набирався необхідних знань, паралельно виконуючи задачі по проекту. Згодом Backend на проекті повністю перейшов до мого кола обов’язків й далі я вже працював самостійно.

Як з різними посадами змінювались твої обов’язки?

Я не скажу, що вони сильно змінювались. Навіть працюючи у Computools розробником, я намагався допомагати тим, кому це необхідно та брав участь в оцінюванні задач. Коли став координатором, почав проводити співбесіди з новими розробниками.

На позиції Node.js Tech Lead мої обов’язки значно виросли, оскільки тепер, на відміну від посади розробника, я мав команду. Я почав займатися розвитком колег, допомагав на проектах, якщо в цьому була необхідність, проводив зустрічі 1 на 1. Тепер після співбесіди з кандидатами, я робив оцінку їх навиків та брав участь в обговоренні щодо подальшої співпраці з ними.

Чи були у твоїй роботі виклики? З якими складнощами ти зіштовхувався?

Мабуть, найскладнішим викликом для мене стало розуміння, що я тепер не просто Node.js розробник, а в мене є команда, за яку треба нести відповідальність. Також складним був процес побудови відносин команди до мене, як до Tech Lead.

Мені хотілося зберегти ту дружню й невимушену атмосферу у команді, але й дати своїм колегам впевненість, що вони можуть звертатися до мене за допомогою, порадою, або ж для вирішення складної ситуації на проекті.

Про поради, знання та навички майбутнім Node.js Tech Lead

Готуйтесь до того, що вам буде необхідно прокачувати навички менеджменту, оскільки на цій позиції стає менше розробки, але більше управління командою. У вас буде більше відповідальності і більше обов’язків і ви повинні мати мотивацію і бажання, щоб це вирішувати.

Пам’ятайте, що до вас за рекомендаціями будуть звертатися Senior- та Middle-спеціалісти, тому вам не варто забувати й про підтримку своїх технологічних навичок. Ваша команда буде очікувати, що зможе отримати від вас допомогу майже з будь-якого робочого питання. 

Рекомендації для тих, хто тільки починає вивчати технологію Node.js

Під час вивчення важливо зберігати баланс між читанням теорії та підкріпленням її практикою. Зробіть свій pet-проект та додавайте в нього щось нове, після того, як вивчите шматок теорії. Так ви і створюєте портфоліо для співбесід, і закріплюєте теоретичні знання практикою. Також не варто забувати й про вивчення баз даних (SQL, NoSQL), базовий DevOps (Docker). З книг можу порекомендувати кілька:

• Алан Бьюлі “Вивчаємо SQL”

• Кайл Сімпсон “You Don’t Know JS”

І найголовніше: шукаючи роботу в ІТ — не бійтеся проходити співбесіди, навіть якщо ви отримаєте відмову — ви дізнаєтеся про свої слабкі навички та зможете прокачати їх до наступного інтерв’ю.

Про плани, орієнтири, погляди на майбутнє

Точно планую розвиватися й надалі: підтягнути Frontend, щоб мати компетенцію й там, розширити свої знання з DevOps, більше розвивати навички менеджменту. Стати Head of Node.js і, можливо, незабаром створити свій продукт.

Стеж за оновленнями! Підпишись зараз, щоб отримувати найсвіжіші новини прямо на твою поштову скриньку

Приєднуйся до Computools

заповни форму або напиши нам на пошту hr@computools.com і ми підберемо для тебе цікаву пропозицію

  Ім'я*

  Електронна пошта/телефон*

  Позиція*

  Резюме (в форматі: .doc, docx, .pdf або .rtf)*

  Надіслати резюме →

  Дізнавайся першим
  про актуальні
  вакансії та події
  Telegram →