Соцпакет в IT-компанії: “плюшки”, бонуси, поширені питання

Гнучкий графік роботи, оплачувана відпустка, корпоративне навчання та інші переваги. З чого можуть складатися соцпакети в ІТ-компанії?

Майже щороку ми спостерігаємо, як змінюються очікування працівників щодо майбутніх роботодавців. Конкурентоспроможна зарплата не завжди стає вирішальним фактором при виборі роботи в ІТ-компанії.

Комплексний підхід та орієнтація на співробітника — ось що справді важливо при розробці стратегії нематеріальних переваг.

У цій статті ми розповідаємо про те, що таке “плюшки в ІТ”, з чого вони можуть складатися, як кандидату дізнатися про них на етапі співбесіди та пояснюємо навіщо роботодавці використовують цей тип заохочень.

Що таке соцпакет в ІТ та яким він може бути сьогодні?

Соціальний пакет — це певні послуги, бонуси чи компенсації, які працівник отримує поза обумовленою зарплатою.

При плануванні загального комплексу заохочень компаніям важливо створити конкурентну перевагу для своєї організації. Для цього слід охопити інтереси своїх працівників або ж потенціальних кандидатів, адже вони мають різноманітні потреби та очікування. 

Наприклад, міленіали та покоління Z у пошуку вакансій в ІТ звертатимуть увагу на компанії, які дбають про добробут та здорову атмосферу у колективі.

Про це заявила компанія Gallup із посиланням на своє опитування. Це стимулює роботодавців, які орієнтуються на цю аудиторію, розвивати корпоративну культуру та виходити за межі звичайного зосередження на зарплаті та преміях.

Деякі компанії, що мають великий відсоток віддалених працівників, розробляють соціальні пакети відповідно до їх географічного становища: обирають бонуси, які будуть актуальні саме для тої країни чи міста, де живе ІТ-спеціаліст.

Соцпакет в ІТ може залежати як від різноманітних факторів (локація, розмір компанії та галузь, у якій вона працює), так і від політики конкретної організації.

Проте, його складові можна умовно поділити на 4 сфери, потреби у яких він може закривати:

1. Переваги на робочому місці

Хоч велика частина ІТ-спільноти знайома з дистанційною співпрацею ще й до COVID-19, проте можливість формувати власний графік та умови роботи стала важливою саме у період пандемічного карантину. 

Роботодавці з гнучкістю ставляться до цих запитань та можуть пропонувати віддалений чи гібридний формат роботи, вільний графік чи часткову зайнятість.

Працівникам надається можливість працювати у той час, коли вони почувають себе найбільш продуктивними. Ще один важливий фактор — можливість піти у відпустку в ІТ, або ж на лікарняний, взяти sick days чи sabbatical. 

Лідери, які розуміють та підтримують необхідність інтеграції роботи в особисте життя (а не навпаки) отримують більше можливостей для залучення та утримання талановитих працівників.

2. Піклування про добробут, фізичне та ментальне здоровʼя команди

Фізичне та ментальне здоровʼя працівників — є важливим фактором успіху усієї компанії. Все більше роботодавців розуміють це та виходять за межі стандартних пропозицій з корпоративного медичного обслуговування.

Для створення позитивного та здорового робочого середовища можуть застосовуватися такі ініціативи, як: 

• медичне страхування;

• різноманітні оздоровчі абонементи та спеціальні програми;

• психологічна підтримка;

• облаштування робочого місця та забезпечення необхідною технікою;

• допомога по догляду за дитиною (оплата послуг няні чи дитячі кімнати в офісах компаній).

3. Особистий та професійний розвиток

Якщо фахівці, для яких важливе карʼєрне зростання, не бачать у компанії перспектив розвитку з позиції Middle до Senior, то вони або звільняться, або швидко дійдуть до вигорання. 

4. Роботодавці можуть інвестувати у розвиток своїх працівників різними способами

• Компенсація за курси вивчення іноземних мов.

• One-on-One Meetings: це потужний інструмент для професійного зростання. Під час таких зустрічей керівник допомагає сформувати карʼєрні цілі, скласти індивідуальний план розвитку та визначити сфери для навчання.

• Можливість менторства: процес передачі власних знань іншим фахівцям потребує глибокого розуміння теми та вміння систематизувати інформацію.

Це гарний виклик для спеціалістів, які хочуть розвинути лідерські якості, навчитися мотивувати інших.

• Доступ до корпоративного навчання: річні підписки чи оплата курсів та тренінгів дозволяє працівникам поглиблювати знання у своїй професійній галузі.

• Виділення часу для роботи в ІТ-компанії над власним проєктом: можливість попрацювати над власними ідеями, спробувати нові технології, інструменти та підходи дозволяє розширити технічні навички.

Ймовірно, найвідомішою компанією, яка запровадила такий бонус, є Google. До речі, багато цікавих продуктів, зокрема Google Maps та Gmail, зʼявилися після такої ініціативи.

Коли під час співбесіди інтервʼюєр торкається переваг роботи — це гарний сигнал до того, щоб поставити запитання, які вас цікавлять.

Для чого роботодавцям необхідний соцпакет в ІТ?

Бонуси для працівників важливі компаніям з кількох причин, як то:

1. Залучення та утримання талантів. Компанії намагаються бути конкурентоспроможними, аби співпрацювати з талановитими спеціалістами та отримати їхню лояльність.

2. Підвищення позитивного настрою працівників. Співробітники, які відчувають власну цінність, будуть більш задоволеними та залученими у роботу.

3. Покращення самопочуття та здоровʼя. Додаткова відпустка, гнучкий графік роботи та можливість у будь-який момент взяти лікарняний в ІТ-компанії допомагають співробітникам запобігти виснаженню.

4. Сприяння формуванню корпоративної культури. Соцпакет в ІТ — це чудовий спосіб виразити основні цінності компанії, адже його можна зробити більш адаптованим та персоналізованим.

Як запитати на співбесіді про соцпакет в ІТ-компанії?

Коли під час співбесіди інтервʼюєр торкається переваг роботи — це гарний сигнал до того, щоб поставити запитання, які вас цікавлять.

Якщо ж цієї інформації недостатньо для розуміння бонусів в ІТ-компанії, спробуйте поговорити зі співрозмовником на більш загальні теми:

• “Як би ви описали культуру компанії?” – це дасть уявлення про освітні процеси, ставлення до гнучкого робочого графіку та ментального здоровʼя працівників.

• “Як виглядає загальний соцпакет?” – дозволить зрозуміти особливості страхування, лікарняних, відпусток тощо.

До речі, якщо ви шукаєте вакансії в ІТ з гарним соцпакетом, заповнюйте цю форму та отримайте можливість долучитися до команди амбітних та цілеспрямованих фахівців Computools. Змінюймо світ ІТ разом!

Стеж за оновленнями! Підпишись зараз, щоб отримувати найсвіжіші новини прямо на твою поштову скриньку

Приєднуйся до Computools

заповни форму або напиши нам на пошту hr@computools.com і ми підберемо для тебе цікаву пропозицію

    Ім'я*

    Електронна пошта/телефон*

    Позиція*

    Резюме (в форматі: .doc, docx, .pdf або .rtf)*

    Надіслати резюме →

    Дізнавайся першим
    про актуальні
    вакансії та події
    Telegram →