Із системного адміністратора в Angular Tech Lead. Досвід одного з членів команди Computools

З чого почати шлях в ІТ, щоб стати Angular Tech Lead? Особистий досвід та рекомендації від спеціаліста компанії.

Коли ми тільки починаємо будувати свою кар’єру, ми інколи орієнтуємося на особистий досвід людей, які вже мають певні професійні успіхи. То ж для тих, хто хоче пов’язати своє життя з Front-end розробкою, ми публікуємо інтерв’ю з Володимиром — Angular Tech Lead, в якому ми розпитали його про його досвід, складнощі і шлях до посади.

Розкажи, як та коли ти прийняв рішення пов’язати своє життя з ІТ-сферою, що вплинуло на це бажання та чому саме технологія Angular?

Мій шлях в ІТ почався у студентські роки: тоді я цікавився усім, що пов’язано зі сферою технологій, було взагалі цікаво, як працює комп’ютер і як можна “змусити його робити те, що я хочу”. Можу сказати, що спочатку це було хобі, яке згодом перетворилося на професію. 

Свою роботу в ІТ я починав з посади системного адміністратора і паралельно вивчав технологію Angular. Напрямок веб-розробки вирішив обирати через те, що веб застосунки почали витісняти десктопні, я бачив в цьому перспективу, адже веб-технології розвивались і розвиваються. У 2017 році Angular був найскладнішим фреймворком, через це серед вакансій в ІТ відчувався брак спеціалістів. За нього мало хто хотів братись, але це був такий собі виклик до самого себе.

Проте не дивлячись на це, складнощів з вивченням фреймворку у мене не виникало, хоч і доводилось поєднувати навчання з обов’язками системного адміністратора.

Шлях до Angular Tech Lead у Computools

Розкажи про те, з чого ти починав, якими були твої обов’язки в компанії?

Коли я потрапив у Computools, то в нашому відділі на той час було три людини і я виконував стандартні задачі розробника (написання коду, комунікація з клієнтами та командою тощо). Через певний час відділ почав розширюватись і тоді мені запропонували проводити інтерв’ю з кандидатами. 

Пізніше у Computools ми запустили програму стажування для студентів та випускників вищих навчальних закладів, яка була націлена на популяризацію ІТ-сфери серед молоді. В той самий час я отримав підвищення до координатора й почав займатися менторством над нашими стажерами. Це був ще один етап мого професійного зростання, який потребував багато підготовки та віддачі. Адже одна справа, коли ти спілкуєшся з  Senior-спеціалістами і ви маєте приблизно той самий рівень знань, і зовсім інакше, маю на увазі — простіше, слід пояснювати процеси своєму Trainee. 

Ще через деякий час роботи в Computools я отримав підвищення до посади Angular Tech Lead і коло моїх обов’язків змістилося до організаційних питань з координаторами.

Чи були у тебе якісь виклики на шляху до посади?

Одним із викликів, над яким довелось попрацювати, було поєднання роботи на проекті і виконання обов’язків Technology Lead, довелося доволі серйозно зайнятися тайм-менеджментом. І зараз можу сказати, що розвинуті навички керування власним часом — запорука продуктивної роботи в ІТ.

Що допомогло тобі в цьому?

Літературу з цієї теми я не читав, тому порадити не можу. Просто складав плани на тиждень/місяць з подробицями що і як має бути виконано і суворо їх дотримувався. Хоча дієвим можу назвати одне правило: швидко — це так само як і повільно, але без перерв. 

Чи можеш ти дати кілька порад для тих, хто мріє стати Angular Tech Lead? Які знання та навички знадобляться Middle-спеціалісту, який планує кар’єрне зростання?

Technology Lead у Computools, та й думаю у будь-якій іншій компанії — це посада, яка окрім технічних знань вимагає ще й організаційних здібностей. Треба навчитися мотивувати людей, підбадьорювати у складних ситуаціях і взагалі знаходити підхід до людей. Також треба обов’язково виділяти час на самоосвіту, технології змінюються доволі швидко, треба йти “у ногу з часом”. 

Молодим спеціалістам, які тільки-но потрапили в ІТ-сферу, я порадив би прочитати наступні книги: 

• Адітья Бхаргава “Грокаємо алгоритми”

• Роберт Мартін “Чистий код”

Взагалі робота фреймворків дуже схожа, і перш ніж обирати для вивчення, наприклад, технологію Angular, я б радив більш глибоко вивчити JavaScript та TypeScript, з хорошими знаннями мови програмування будь-який фреймворк дається легше.

Які в тебе плани, орієнтири, погляди на майбутнє?

Наразі моя посада — це така собі “стеля” по кар’єрному росту. Я планую освоїти ще одну мову програмування, або ж якийсь Back-end фреймворк, просто для себе (щоб покращити розуміння роботи веб застосунків).

Стеж за оновленнями! Підпишись зараз, щоб отримувати найсвіжіші новини прямо на твою поштову скриньку

Приєднуйся до Computools

заповни форму або напиши нам на пошту hr@computools.com і ми підберемо для тебе цікаву пропозицію

    Ім'я*

    Електронна пошта/телефон*

    Позиція*

    Резюме (в форматі: .doc, docx, .pdf або .rtf)*

    Надіслати резюме →

    Дізнавайся першим
    про актуальні
    вакансії та події
    Telegram →