Сучасні технології розвиваються швидкими темпами, нові тенденції впливають не тільки на розвиток суспільства, але й на різноманітні галузі. З кожним роком робота в ІТ індустрії прогресує і трансформується: деякі професії зникають, та на зміну їм приходять інші. Це змушує ІТ-фахівців завжди тримати руку на пульсі: вдосконалюватись, досліджувати новини індустрії та займатись самоосвітою. Технологічна сфера розширюється та потребує нових фахівців, то ж ми зібрали підбірку актуальних вакансій в ІТ для Middle та Senior-спеціалістів у 2023 році.
Які вакансії в ІТ будуть популярні в майбутньому?
1. Product Manager (PM)
Фахівець, який відповідає за запуск нових продуктів і розвиток існуючих. Він працює і з бізнесом, і з маркетингом, і з технологіями, вдало координує роботу усіх департаментів, задіяних у розробці продукту. Якщо в компанії немає Product Manager – є висока ймовірність, що діяльність працівників не буде синхронізуватись між собою і виникне хаос.
Оскільки спеціаліст на цій посаді працює в точці перетину технологій, UX та бізнесу, він повинен мати досвід хоч в одній із них та базові знання в інших.
Ось деякі з навичок, які стануть у пригоді PM:
• аналітичні здібності для дослідження потреб користувача, ринку конкурента тощо;
• глибоке розуміння життєвого циклу продукту;
• знання інструментів для керування проектами (наприклад, Asana, Pivotal Tracker, JIRA);
• вміння бачити загальну картину (helicopter view);
• володіння часом та пріорітизація завдань.
2. DevOps Engineer
Брак кваліфікованих Senior та Middle-спеціалістів у цьому напрямку спостерігається зараз і поки що прогнозується й надалі, тому роботи в ІТ для цих фахівців вистачає. DevOps Engineer долучається до всіх етапів життєвого циклу продукту, працюючи разом з тестувальниками, розробниками, системними адміністраторами та співробітниками інших відділів над оптимізацією процесу розробки, підтримки та оновлення застосунку. Обов’язки інженера можуть відрізнятись в залежності від компанії та особливостей продукту.
Серед основних hard-skills можна виділити:
• досвід адміністрування систем на базі Linux;
• вміння працювати з інструментами планування та управління проектами;
• досвід роботи зі сховищами коду;
• розуміння та робота з інструментами моніторингу;
• досвід роботи з базами даних, наприклад MySQL, PostgreSQL;
• вміння працювати з різними інструментами для підтримання ІТ-інфраструктури.
3. Big Data Engineer
Кожного дня суспільство генерує гігантську кількість інформації. Щоб обробити таку об’ємну купу даних та винести з неї необхідну користь – необхідні фахівці по роботі з великими даними. Результати їх роботи застосовуються в різноманітних галузях: туризм, фінанси та банківська справа, роздрібна торгівля, безпека, телекомунікація тощо. Будь-який продукт чи проект, що вимагає обробки великих обсягів даних, не зможе обійтися без Big Data Engineer.
Поріг входу в цю професію достатньо високий, але саме це знижує рівень конкуренції: компанії шукають справжніх професіоналів своєї справи.
В залежності від специфіки роботи в ІТ, інженер Big Data має володіти такими навичками:
• володіння будь-якою мовою програмування: базове знання алгоритмів та використання їх для реальних завдань;
• досвід роботи з різноманітними базами даних;
• сильні аналітичні здібності;
• впевнені знання SQL;
• відмінні знання англійської мови.
4. Software Architect
Архітектор програмного забезпечення – це спеціаліст, який приймає рішення щодо вигляду нового продукту чи проекту з огляду на вимоги замовника. Його головна мета – забезпечити розв’язання задач бізнесу за допомогою технологій. Обов’язки для цієї вакансії в ІТ компанії зазвичай складаються з оптимізації процесу розробки, вибору інструментів, платформи, контролю за написанням коду, безпосереднього спілкування з клієнтами тощо.
Оскільки Software Architect – це скоріше черговий крок кар’єрними сходинками, а не повноцінна зміна спеціалізації, то до вмінь Senior-спеціаліста додаються лише сильні аналітичні навички, розуміння архітектури програмного забезпечення та володіння однією із мов програмування.
5. Blockchain Developer
Blockchain – це інноваційна технологія збереження та безпечної передачі інформації, яка активно розвивається і буде актуальною ще багато років. Багато організацій запроваджують технологію для збереження та захисту фінансових даних, забезпечення прав власності, виконання юридичних обов’язків та ін. Завдяки розвитку та поширенню у різних галузях на фахівців з Blockchain є великий попит.
Основним обов’язком спеціаліста є вивчення технологічних потреб компанії і згідно з ними:
• розробка протоколів для децентралізованого обміну;
• проектування та запровадження мережевої архітектури;
• розробка та моніторинг дотримання певних правил для роботи технології;
• інтеграція рішень з іншим програмним забезпеченням.
Серед hard-skills, які містяться у вимогах вакансій в ІТ для Blockchain Developer можна зустріти не тільки обов’язковий досвід у розробці, але й досвід керування базами даних та комп’ютерними мережами, знання концепцій UX/UI дизайну, а також базові знання економічної галузі.
6. Security Engineer
Висококласний фахівець з доволі широким колом обов’язків, який розуміє увесь спектр розробки програмного забезпечення. Від його вмінь залежить безпека, якість, стабільність та репутація продукту компанії, адже за приблизними даними кожні 39 секунд у світі відбувається хакерська атака. Він проводить аудити з кібербезпеки, моделює загрози різного ступеню критичності, підтримує безпеку життєвого циклу програмного забезпечення.
Подібні вакансії в ІТ компаніях вимагають від спеціаліста бути не менш як Чаком Норрісом у сфері кібербезпеки:
• знати різні мови програмування та різні інструменти розробки, бази даних та операційні системи;
• володіти технологіями віртуалізації і контейнеризації;
• володіти технологіями безперервної інтеграції та розгортання;
• розуміння усіх міжнародних стандартів безпеки і методологій тестування.
Якщо в цей мінливий час ви замислюєтесь над зміною роботи в ІТ компанії, зверніть увагу на перераховані вище професії. Можливо, серед них ви знайдете щось, що зацікавить вас та надихне на нові звершення та досягнення. Хочемо нагадати, що наразі Computools у пошуках кваліфікованих Middle та Senior-спеціалістів за різними напрямками. Наші актуальні вакансії ви можете подивитись за посиланням.