Надіслати резюме →

6 найбільш актуальних вакансій у сфері ІТ в 2023 році

Які вакансії в ІТ вважаються професіями майбутнього?

Сучасні технології розвиваються швидкими темпами, нові тенденції впливають не тільки на розвиток суспільства, але й на різноманітні галузі. З кожним роком робота в ІТ індустрії прогресує і трансформується: деякі професії зникають, та на зміну їм приходять інші. Це змушує ІТ-фахівців завжди тримати руку на пульсі: вдосконалюватись, досліджувати новини індустрії та займатись самоосвітою. Технологічна сфера розширюється та потребує нових фахівців, то ж ми зібрали підбірку актуальних вакансій в ІТ для Middle та Senior-спеціалістів у 2023 році.

Які вакансії в ІТ будуть популярні в майбутньому?

1. Product Manager (PM)

Фахівець, який відповідає за запуск нових продуктів і розвиток існуючих. Він працює і з бізнесом, і з маркетингом, і з технологіями, вдало координує роботу усіх департаментів, задіяних у розробці продукту. Якщо в компанії немає Product Manager – є висока ймовірність, що діяльність працівників не буде синхронізуватись між собою і виникне хаос.

Оскільки спеціаліст на цій посаді працює в точці перетину технологій, UX та бізнесу, він повинен мати досвід хоч в одній із них та базові знання в інших.

Ось деякі з навичок, які стануть у пригоді PM:

• аналітичні здібності для дослідження потреб користувача, ринку конкурента тощо;

• глибоке розуміння життєвого циклу продукту;

• знання інструментів для керування проектами (наприклад, Asana, Pivotal Tracker, JIRA);

• вміння бачити загальну картину (helicopter view);

• володіння часом та пріорітизація завдань.

2. DevOps Engineer

Брак кваліфікованих Senior та Middle-спеціалістів у цьому напрямку спостерігається зараз і поки що прогнозується й надалі, тому роботи в ІТ для цих фахівців вистачає. DevOps Engineer долучається до всіх етапів життєвого циклу продукту, працюючи разом з тестувальниками, розробниками, системними адміністраторами та співробітниками інших відділів над оптимізацією процесу розробки, підтримки та оновлення застосунку. Обов’язки інженера можуть відрізнятись в залежності від компанії та особливостей продукту.

Серед основних hard-skills можна виділити:

• досвід адміністрування систем на базі Linux;

• вміння працювати з інструментами планування та управління проектами;

• досвід роботи зі сховищами коду;

• розуміння та робота з інструментами моніторингу;

• досвід роботи з базами даних, наприклад MySQL, PostgreSQL;

• вміння працювати з різними інструментами для підтримання ІТ-інфраструктури.

3. Big Data Engineer

Кожного дня суспільство генерує гігантську кількість інформації. Щоб обробити таку об’ємну купу даних та винести з неї необхідну користь – необхідні фахівці по роботі з великими даними. Результати їх роботи застосовуються в різноманітних галузях: туризм, фінанси та банківська справа, роздрібна торгівля, безпека, телекомунікація тощо. Будь-який продукт чи проект, що вимагає обробки великих обсягів даних, не зможе обійтися без Big Data Engineer.

Поріг входу в цю професію достатньо високий, але саме це знижує рівень конкуренції: компанії шукають справжніх професіоналів своєї справи.

В залежності від специфіки роботи в ІТ, інженер Big Data має володіти такими навичками:

• володіння будь-якою мовою програмування: базове знання алгоритмів та використання їх для реальних завдань;

• досвід роботи з різноманітними базами даних;

• сильні аналітичні здібності;

• впевнені знання SQL;

• відмінні знання англійської мови.

4. Software Architect

Архітектор програмного забезпечення – це спеціаліст, який приймає рішення щодо вигляду нового продукту чи проекту з огляду на вимоги замовника. Його головна мета – забезпечити розв’язання задач бізнесу за допомогою технологій. Обов’язки для цієї вакансії в ІТ компанії зазвичай складаються з оптимізації процесу розробки, вибору інструментів, платформи, контролю за написанням коду, безпосереднього спілкування з клієнтами тощо.

Оскільки Software Architect – це скоріше черговий крок кар’єрними сходинками, а не повноцінна зміна спеціалізації, то до вмінь Senior-спеціаліста додаються лише сильні аналітичні навички, розуміння архітектури програмного забезпечення та володіння однією із мов програмування.

5. Blockchain Developer 

Blockchain – це інноваційна технологія збереження та безпечної передачі інформації, яка активно розвивається і буде актуальною ще багато років. Багато організацій запроваджують технологію для збереження та захисту фінансових даних, забезпечення прав власності, виконання юридичних обов’язків та ін. Завдяки розвитку та поширенню у різних галузях на фахівців з Blockchain є великий попит.

Основним обов’язком спеціаліста є вивчення технологічних потреб компанії і згідно з ними:

• розробка протоколів для децентралізованого обміну;

• проектування та запровадження мережевої архітектури;

• розробка та моніторинг дотримання певних правил для роботи технології;

• інтеграція рішень з іншим програмним забезпеченням.

Серед hard-skills, які містяться у вимогах вакансій в ІТ для Blockchain Developer можна зустріти не тільки обов’язковий досвід у розробці, але й досвід керування базами даних та комп’ютерними мережами, знання концепцій UX/UI дизайну, а також базові знання економічної галузі.

6. Security Engineer

Висококласний фахівець з доволі широким колом обов’язків, який розуміє увесь спектр розробки програмного забезпечення. Від його вмінь залежить безпека, якість, стабільність та репутація продукту компанії, адже за приблизними даними кожні 39 секунд у світі відбувається хакерська атака. Він проводить аудити з кібербезпеки, моделює загрози різного ступеню критичності, підтримує безпеку життєвого циклу програмного забезпечення.

Подібні вакансії в ІТ компаніях вимагають від спеціаліста бути не менш як Чаком Норрісом у сфері кібербезпеки:

• знати різні мови програмування та різні інструменти розробки, бази даних та операційні системи;

• володіти технологіями віртуалізації і контейнеризації;

• володіти технологіями безперервної інтеграції та розгортання;

• розуміння усіх міжнародних стандартів безпеки і методологій тестування.

Якщо в цей мінливий час ви замислюєтесь над зміною роботи в ІТ компанії, зверніть увагу на перераховані вище професії. Можливо, серед них ви знайдете щось, що зацікавить вас та надихне на нові звершення та досягнення. Хочемо нагадати, що наразі Computools у пошуках кваліфікованих Middle та Senior-спеціалістів за різними напрямками. Наші актуальні вакансії ви можете подивитись за посиланням.

Стеж за оновленнями! Підпишись зараз, щоб отримувати найсвіжіші новини прямо на твою поштову скриньку

Приєднуйся до Computools

заповни форму або напиши нам на пошту hr@computools.com і ми підберемо для тебе цікаву пропозицію

  Ім'я*

  Електронна пошта/телефон*

  Позиція*

  Резюме (в форматі: .doc, docx, .pdf або .rtf)*

  Надіслати резюме →

  Дізнавайся першим
  про актуальні
  вакансії та події
  Telegram →