8 кроків, щоб швидко стати “своїм” у колективі IT-компанії

Як побудувати дружні відносини у колективі в ІТ компанії, якщо ти новий працівник?

Спілкування – невід’ємна умова існування будь-якої людини. Саме в процесі діалогів між кількома особами відбувається емоційна та інтелектуальна взаємодія, формуються спільні настрої та погляди, згуртованість та взаєморозуміння. Ці фактори є важливою складовою здорових відносин у колективі та ефективної командної роботи в ІТ компаніях. 

Але дружнім взаємовідносинам з колегами завжди передує знайомство, перше враження та бажання стати “своїм” у команді. Екстраверти, зазвичай, не бачать у цьому проблем: знайомства у таких людей проходять швидко, а розмови зав’язуються невимушено.

На загальних зустрічах виникає думка, що ця людина працює в компанії вже дуже давно – так легко й сміливо вона висловлює свої ідеї. Інтроверти ж потребують більше часу, аби відкритися суспільству, адже вони рідко бувають активними ораторами та частіше слухають, аніж говорять.

Яким би чудовим та дружнім не був новий колектив в ІТ компанії, але якщо ви важко сходитеся з незнайомими людьми, то можете певний період відчувати себе незручно і це нормально.

Ось кілька причин, що можуть провокувати такий стан:

1. Самотність. 

Ваша нова команда може складатися з гарних колег, але ви просто сумуєте за друзями й однодумцями з попередньої роботи в ІТ-компанії. Ці почуття ностальгії можуть блокувати хороші емоції на новому місці. Пам’ятайте ці спогади, але намагайтеся відкриватися й теперішньому.

2. Розгубленість.

Вам потрібно вивчити корпоративну культуру, робочі процеси, зрозуміти прийнятний стиль спілкування у компанії – на все це потрібен час. Через спроби одночасно виконувати усі задачі, ви можете почувати себе некомфортно. Сповільніться.

3. Тривожність.

Це відчуття може бути пов’язане з невідомими очікуваннями. Одні й ті самі вакансії в ІТ, але в різних компаніях, ймовірніше, матимуть різні вимоги, тому вам потрібно переналаштуватися на нові обов’язки та процеси.

Спілкування з колегами та встановлення соціальних зв’язків допомагають новим співробітникам відчувати себе впевненіше. Тож ми у Computools зібрали кілька порад, які допоможуть вам бути “своїм” в ІТ компанії.

Як знайти спільну мову з колективом ІТ компанії, якщо ви – новачок?

Щоб полегшити перехід з однієї роботи на іншу, дотримуйтеся цих простих рекомендацій.

1. Знайомтеся.

Переконайтеся, що ви знайомитеся з усіма, кого зустрічаєте: чи очікуєте ви ліфт, або ж знаходитеся разом у кухні, біля кавомашини чи у кімнаті для перемовин перед зустріччю з клієнтом. Використовуйте цей час, аби дізнатися ім’я колеги, в якому відділі він або вона працює та трохи розповісти про себе. 

Спеціалістам, що працюють віддалено, одразу познайомитися з усім колективом в ІТ важче, адже вони не мають такої переваги, як живі зустрічі. Якщо у вас дистанційна робота, ймовірніше, компанія вже створила загальний чат, де представляє команді нових співробітників. Не ігноруйте привітальні слова у свою адресу, та напишіть коротку відповідь.

Хочете першим завести з кимось розмову? Не варто придумувати надто серйозні теми, просто покажіть вашу зацікавленість співрозмовником. Запитати можна про те, як команда проводить дозвілля, або про традиції відзначання дня народження та інших свят, дізнатися про улюблені жанри фільмів та попросити рекомендації тощо.

2. Запам’ятовуйте імена та використовуйте їх у подальших розмовах.

Дейл Карнегі вважав, що найсолодше слово, яке чує людина – це власне ім’я. Вивчайте (або записуйте) імена колег та використовуйте їх. Це збільшить шанс справити гарне враження.

3. Будуйте взаємовідносини з першого дня роботи в ІТ.

Окрім знайомства зі своїми обов’язками та корпоративною культурою, у перший день на новій посаді варто познайомитися і з колегами. Наприклад, якщо вони йдуть разом обідати та запрошують вас, погоджуйтеся. Так ви продемонструєте, що зацікавлені у спілкуванні з ними.

Теж саме стосується й віддаленого формату роботи: хтось запропонував випити каву у Zoom та познайомитися ближче? Приймайте пропозицію.

4. Приєднайтеся до чату за інтересами або створіть його.

Якщо ви працюєте в компанії, де вже є тематичні групи, наприклад для любителів футболу, фільмів, книжок тощо – приєднуйтеся до тієї, яка збігається із вашими інтересами. У Computools, наприклад, створені групи, в яких спілкуються та проводять дозвілля поціновувачі комп’ютерних ігор, літератури, кіно, активного відпочинку тощо. Існують чати для власників домашніх улюбленців та бесіди, де можна поговорити на будь-які теми. 

Ви захоплюєтеся приготуванням їжі або розумієтеся на сучасному мистецтві, створіть канал та діліться цим з іншими.

5. Пропонуйте допомогу.

Є час на менторство нового Junior-спеціаліста? Скажіть про це, навіть якщо ця задача не входила до ваших посадових обов’язків. Цей пункт не про те, що треба набирати собі понаднормових завдань, а про те, що не варто боятися пропонувати допомогу, якщо вам того хочеться. 

6. Вітайтеся.

Кожного дня говорити своїм колегам “доброго ранку” і “до зустрічі” – це найпростіший прояв дружнього та ввічливого ставлення. Те саме стосується і спілкування у чатах: не варто переходити до прохань без привітання. Якщо вам треба звернутися до колеги, з яким ви ще не були представлені один одному, розпочніть розмову зі знайомства.

7. Будьте собою.

Не має сенсу створювати певний образ, аби влитися в колектив. Рано чи пізно ваше внутрішнє “я” все одно проявиться, і тоді у колег можуть з’явитися питання щодо вашої щирості. Кожна людина – особистість, яка має щось особливе, за що її цінують та поважають. Не треба ділитися усіма подробицями свого життя, але й вигадувати історії, аби зацікавити команду – теж не дуже вдала ідея.

8. Скажіть кілька загальних слів усій команді.

Не тільки ви хвилюєтеся у перший день роботи, ваш новий колектив в ІТ компанії також може нервувати. Вони звикли працювати у звичному знайомому колі, а тепер до них приєднується ІТ-спеціаліст, якого вони не знають і не розуміють, що це за людина.

Тож, продемонструйте уважність до них та скажіть невеличку промову. Її необов’язково робити тривалою та урочистою. Кілька слів про те, що ви хвилюєтеся, але дуже раді приєднатися до такої чудової команди та сподіваєтеся на плідну співпрацю – будуть доречними.

Бути новеньким – складно, але це “звання” не закріплюється за вами назавжди. Якщо ви докладете трохи зусиль, то точно зможете побудувати гарні відносини з колективом в ІТ компанії. 

Якщо ви хочете приєднатися до дружньої, амбітної команди та працювати з цікавими проєктами – саме час це зробити. Ми невпинно масштабуємося, тож шукаємо Senior- та Middle-фахівців за різними напрямками.

Бажаєте долучитися? Заповнюйте форму та очікуйте зворотний зв’язок від наших рекрутерів.

Стеж за оновленнями! Підпишись зараз, щоб отримувати найсвіжіші новини прямо на твою поштову скриньку

Приєднуйся до Computools

заповни форму або напиши нам на пошту hr@computools.com і ми підберемо для тебе цікаву пропозицію

    Ім'я*

    Електронна пошта/телефон*

    Позиція*

    Резюме (в форматі: .doc, docx, .pdf або .rtf)*

    Надіслати резюме →

    Дізнавайся першим
    про актуальні
    вакансії та події
    Telegram →