Як вести здоровий спосіб життя працюючи віддалено в IT

Ефективні методи та рекомендації для фахівців, які хочуть дотримуватися здорового способу життя на віддаленій роботі в ІТ.

Віддалена робота – мрія багатьох фахівців, яка все більше входить у нашу реальність. Зазвичай, коли люди переглядають віддалені вакансії в ІТ, вони в першу чергу згадують можливість прокидатися за 5 хвилин до початку робочого дня, працювати з ліжка, носити піжаму цілий день, дивитися фоном улюблений серіал, не турбуватися про погоду за вікном та затори на дорогах. Частково це правда, але дистанційна робота може мати й негативний вплив на ваше здоров’я. 

Попри те, що гнучкість, яку ви отримуєте на віддаленій роботі в ІТ, дає можливість краще попіклуватися про свій фізичний та психологічний стан, деяка частина спеціалістів зрештою перевтомлюється й власноруч шкодить своєму здоров’ю.

Крім цього, можуть з’являтися проблеми, пов’язані з відчуттям соціальної ізоляції. Відсутність особистого контакту з колегами та невимушених small talks за кавою може викликати почуття відчуженості та стрес. 

Фахівцям, які працюють дистанційно, дуже важливо лишатися активними та здоровими й це те, про що сьогодні Computools хоче поговорити.

Віддалена робота та здоровий спосіб життя в ІТ: як це поєднувати?

Ось кілька корисних порад та рекомендацій, які допоможуть гармонійно поєднувати професійне та особисте життя, а також піклуватися про своє психологічне й фізичне здоров’я.

1. Розробіть розклад та дотримуйтеся його

Щоб лишатися продуктивним та ефективним, вам необхідна певна структура, яка буде відділяти роботу в ІТ-компанії  від особистого життя.

Пам’ятайте про години, в які ви повинні працювати, та години, коли ви маєте відпочивати чи займатися буденними справами. Визначте їх самостійно або узгодьте з безпосереднім керівником. Можливо, ви більше продуктивні ввечері, аніж вранці, чи навпаки – полюбляєте прокидатися на світанку та одразу сідати за роботу. 

Коли ви знаходитеся наодинці у своєму домашньому офісі, поряд немає нікого, хто б нагадав, що ви вже 30 хвилин гортаєте соціальні мережі, а не займаєтеся новою задачею. Через це, ваш робочий день збільшується з 8 до 10 годин, адже дедлайнам не важливо: в офісі ви чи вдома. Не варто перестрибувати з одного процесу на інший. Будьте цілеспрямованими та послідовними у виконанні завдань, а потім – робіть собі повноцінну перерву якомога далі від ноутбука. 

Окремо варто сказати про одяг. Вам не обов’язково кожного вечора прасувати робоче вбрання. Обирайте звичайний повсякденний одяг, але не той, у якому ви спите та відпочиваєте вдома. Така зміна посилає сигнал до мозку, що ви не хворієте й сьогодні не вихідний, та дає йому час налаштуватися на роботу.

2. Піклуйтеся про здоровий сон

Одна з переваг віддаленої роботи в ІТ-компанії – це економія часу на поїздках до офісу. Після того, як маршрут скоротився й став шляхом від спальні до вітальні, багато людей використовують час, який з’явився, аби довше поспати. Це не має викликати занепокоєння, якщо ваш графік сну не змінився.

Якщо ви почали засинати пізніше та прокидаєтеся за 10 хвилин до початку робочого дня, це може погано впливати на ваш настрій, стан та продуктивність.

Скористайтеся цими простими рекомендаціями для здорового способу життя в ІТ та спробуйте налагодити свій режим:

• лягайте та прокидайтеся в однаковий час, аби налаштувати свій внутрішній годинник на стабільний ритм сну;

• не використовуйте гаджети, телевізор та яскраве освітлення принаймні за 1 годину до сну;

• обмежте споживання кави за 2 години до сну;

• уникайте довгого денного сну (якщо відчуваєте сильну втому, обмежте тривалість відпочинку до 20-30 хвилин);

• прийміть ввечері гарячу ванну чи душ, щоб сприяти розслабленню м’язів.

3. Звертайте увагу на своє психічне та фізичне здоров’я

Коли ви працюєте вдома, вам буває важко взяти лікарняний або ж “day off”. Деякі ІТ-фахівці відчувають провину, оскільки технічно вони могли б виконувати свою роботу з ліжка, адже їхати нікуди не потрібно. 

Проте чути та розуміти потреби власного тіла – вкрай важливо. Якщо ви погано себе почуваєте, слід обов’язково виділяти час на відновлення та відпочинок. Не менш важливо помічати й емоційне виснаження, адже тривале ігнорування може призвести до стресу та розвитку депресії.

4. Знаходьте час для спорту

Люди, які займаються спортом або будь-якою фізичною активністю, почувають себе краще, мають більше енергії та продуктивності. Результати досліджень Стенфордського університету свідчать, що ті, хто полюбляють прогулянки на свіжому повітрі, збільшують своє творче мислення на 60%. Це особливо корисно для розробників, оскільки їх робота в ІТ вимагає інноваційних підходів.

Коли ви працюєте в офісі, то здоровий спосіб життя в ІТ підтримується легше, адже дістатися до тренажерного залу простіше, бо ви вже вдягнуті, і вже не вдома. Якщо ж для відвідування вам необхідно раніше прокинутися чи скасувати вечірній перегляд серіалу, зустріч з друзями тощо, такі походи можуть даватися складніше.

Оберіть для себе приємний вид спорту, який дійсно буде приносити вам задоволення. Не полюбляєте тренажери, катайтеся на ковзанах чи велосипеді, займайтеся плаванням, запишіться на заняття з фехтування чи робіть прості вправи вдома. Перший крок завжди важкий, проте, коли ви зробите його, ви будете відчувати гордість за себе.

5. Виділяйте час для себе

У вашому режимі дня обов’язково має бути час для себе. Години, які ви будете проводити так, як хочеться саме вам. Це запорука дотримання здорового способу життя в ІТ.

Хочете зустрічати світанок на свіжому повітрі? Чи ввечері читати цікаву книгу й слухати джаз? Будь-які варіанти, в яких відсутні гаджети, прийнятні. Час, у який ви займаєтеся додатковим проєктом не вважається відпочинком.

6. Бережіть свої очі

Кому як не ІТ-фахівцям про це говорити. Ви перевіряєте пошту та робочі чати вранці та ввечері, пишете код, тестуєте його, створюєте дизайн, вивчаєте багато аналітики, спілкуєтеся з клієнтами, заповнюєте звіти – будь-який з варіантів передбачає тривалість екранного часу не менше 8 годин на добу. Додайте туди перегляд Netflix, ігри на консолі та користування смартфоном. 

Інтенсивне використання цифрових пристроїв може призвести до втомленості, сухості та почервоніння очей, головного болю, болю у шиї та плечах. Як цьому запобігти? 

Інвестуйте в хороший монітор. Наші очі не люблять мерехтіння та низьку роздільну здатність і будуть швидше втомлюватися під час роботи за неякісним екраном.

Не забувайте про відпочинок. Приблизно кожні 20 хвилин спрямовуйте погляд якнайдалі та фокусуйте його на 15-20 секунд.

Більше моргайте. Ми робимо це мимоволі для того, щоб усунути сухість та подразнення очей. Проте, коли ми працюємо перед екраном, то не доводимо цю дію до кінця, тобто не повністю закриваємо очі. Час від часу повільніше закривайте очі, ніби засинаєте. Це допоможе повністю зволожувати слизову оболонку.

7. Піклуйтеся про правильне харчування

Фізична активність та правильне харчування – два кити здорового способу життя. Не варто сподіватися, що спорт дасть вам енергію, якщо ви щоранку їсте фастфуд. Вам потрібна їжа, яка покращує роботу вашого організму та насичує його. Салат або бургер? Кола або вода? Усі ми знаємо правильні відповіді, але як часто обираємо здорову альтернативу під час перерви?

Ще одна перевага віддаленої роботи в ІТ, ви можете виділити час для приготування їжі. Замість того, щоб замовляти обід і обирати щось найменш шкідливе з меню, ви можете забезпечити себе корисними обідами та перекусами вдома. Це вимагає певних зусиль, але як тільки ви звикнете до цього, то навряд повернетеся до звичного харчування. 

Хочемо нагадати, що компанія Computools розширюється. Тож, якщо ви Senior або Middle-спеціаліст, який знаходиться у пошуку роботи в ІТ, запрошуємо вас до нашої команди. Заповніть цю форму й наші фахівці з відділу рекрутингу зв’яжуться з вами.

Стеж за оновленнями! Підпишись зараз, щоб отримувати найсвіжіші новини прямо на твою поштову скриньку

Приєднуйся до Computools

заповни форму або напиши нам на пошту hr@computools.com і ми підберемо для тебе цікаву пропозицію

    Ім'я*

    Електронна пошта/телефон*

    Позиція*

    Резюме (в форматі: .doc, docx, .pdf або .rtf)*

    Надіслати резюме →

    Дізнавайся першим
    про актуальні
    вакансії та події
    Telegram →