Бачення Computools: Чи варто писати супровідний лист та виконувати тестове завдання Senior-фахівцю?

На які нюанси Senior-фахівцю варто звернути увагу в процесі пошуку роботи?

Резюме, супровідні листи, тестові завдання, інтерв’ю — це стандартні етапи, які проходить ІТ-спеціаліст в процесі пошуку роботи. Проте кожен роботодавець має свою рекрутингову стратегію і навіть в межах однієї компанії вона може відрізнятися залежно від посад. Спеціалістки з відділу рекрутингу Computools поділилися своєю думкою щодо суперечливих питань стосовно необхідності супровідних листів та тестових завдань в ІТ.

Відправляючи відгуки на вакансії в ІТ компанії, більшість з айтівців точно замислювалася над запитанням, чи не загубиться резюме серед числа інших кандидатів. Супровідний лист — це саме той інструмент, який допоможе підвищити шанси для досягнення успішного результату. Цієї думки дотримуються 77% рекрутерів, які брали участь у нещодавньому опитуванні від сервісу Resumelab.

Додаток до резюме, який ще називають cover letter, може стати вашою першою неформальною розмовою з компанією. На відміну від резюме, в цьому листі ви можете дозволити собі вільніший стиль та ширше розкриття професійних навичок. 

Коли Senior-фахівцю необхідно писати супровідний лист в ІТ та яким він має бути?

1. Якщо в тексті вакансії чітко написано, що відгуки без cover letter не розглядаються. Коли це трапляється? Коли компанія хоче одразу відсіяти неуважних кандидатів або ж хоче побачити мотивацію та зацікавленість. Також обов’язковий супровідний лист можуть запросити для того, щоб відокремити фахівців, які відправляють свої резюме на всі вакансії.

2. Для пояснення тривалої перерви вашого кар’єрного шляху. Про особисті причини звільнення з попередньої компанії та вимушеного призупинення пошуку нової роботи в резюме не пишуть, але проміжок терміном у кілька років може викликати у рекрутера певні запитання. Саме цей нюанс ви й зможете пояснити у супровідному листі. 

Якщо ви використовували перерву в роботі для навчання, покращення професійних навичок та підвищення кваліфікації, обов’язково вкажіть це.

Наприклад, можна розповісти, що ви вивчали нові програмні продукти, проходили курси за новими технологіями, або ж робили pet-проекти. Це продемонструє, що ви продовжували займатися роботою та набиратися досвіду навіть без працевлаштування.

3. Якщо ваше резюме втратило актуальність.

“Передивляючись резюме, я звертаю увагу на усі додаткові нюанси, адже на момент відгуку у кандидата міг збільшитися бекграунд, але він не вказав цього в резюме, — ділиться спеціалістка з відділу рекрутингу Computools, — Іноді трапляється, що більш розгорнуту інформацію Senior-спеціалісти вказують саме у супровідних листах. Додаткова інформація, якої немає в резюме, може суттєво змінити ситуацію. Проте я раджу, завжди мати актуалізоване резюме, оскільки саме його, а не cover letter, я передаю для ознайомлення технічному спеціалісту”.

4. Ви бажаєте змінити технологію, або професію.

“Не обтяжуйте резюме інформацією про те, чому ви вирішили обрати нову діяльність. Супровідний лист в ІТ компанію відмінно підійде для того, щоб описати мотиви змін свого кар’єрного шляху”, — вважає Chief Recruitment Officer.

Саме в ньому ви зможете детально пояснити, які навички, знання та досвід з попередньої професії будуть корисні на новій посаді. Можна додати, які переваги ви бачите, яких цілей допоможе досягти ця робота та які можливості вона надає.

З рекомендаціями написання супровідного листа, ми впевнені, знайомі не тільки Senior-фахівці, а й Middle-спеціалісти, тому поради про логічну, лаконічну і просту структуру ми давати не будемо.

Пропонуємо розглянути помилки, через які ваш лист вже не буде нести очікувану користь:

• Копіювання інформації з резюме. Пам’ятайте, що рекрутер вже має ваше резюме, тож немає потреби описувати ваш кар’єрний шлях іншими словами. 

• Текст з позиції “я ідеальний кандидат на цю посаду”. Якщо ви вирішили написати супровідний лист в ІТ компанію, краще зосередитися на потребах вашого потенційного роботодавця та пояснити, як саме ваші навички допоможуть їх вирішити.

• Текст-шаблон, який можна відправити будь-кому. Загальні формулювання та фрази, в яких відсутня персоналізація, не принесуть жодної користі. “Не пишіть загальними словами, без конкретики, — ділиться думкою Recruitment Specialist Computools, — ви втрачаєте можливість розповісти про себе цінну інформацію”.

• Подробиці, які не мають відношення до безпосередньої роботи в ІТ компанії. “Інформацію про захоплення та хобі радо оцінить People Manager нашої компанії, адже це допомагає організовувати дозвілля колективу. Ми передаємо їм цю інформацію після працевлаштування нового співробітника. Та в супровідному листі краще сконцентруватись на вашому досвіді та мотивації, — вважає ще одна наша спеціалістка з рекрутингу,  — а про хобі краще поговорити на співбесіді”.

Тестове завдання в ІТ: чи потрібне воно компанії й Senior-фахівцю?

Загальноприйнятої думки щодо доцільності тестових завдань, як методу оцінки Senior-фахівців — немає. Розрізняється бачення не тільки компаній, а й самих спеціалістів. Для одних кандидатів — це невіддільний етап відбору, для інших — витрачений час.  

Якщо ви не можете вирішити виконувати чи не виконувати тестове завдання в ІТ, спробуйте відповісти для себе на кілька запитань:

• “Наскільки цінною буде ця можливість для вас?”

• “Наскільки цінні час та ресурси, які ви витратите на виконання цього завдання?”

“В нетехнічних спеціалізаціях частіше зустрічаються тестові завдання, але це досвід нашої компанії, — зауважує Chief Recruitment Officer Computools, — В технічних (наприклад, розробники) значно рідше. Взагалі, з Senior-фахівцями ми це не практикуємо. Все, що необхідно, ми дізнаємося на інтерв’ю. Іноді, в процесі співбесіди можуть бути практичні завдання чи live-coding (процес написання коду в реальному часі, який дозволяє оцінити рівень та швидкість мислення кандидата, його кмітливість та навички). Ми намагаємося робити процес рекрутингу простим та швидким”.

Якщо ви шукаєте компанію, в якій зможете розвиватися та працювати над цікавими проектами разом з талановитими й захопленими своєю справою фахівцями, відправляйте резюме на hr@computools.com. Ми зв’яжемося з вами найближчим часом та підберемо цікаву пропозицію.

Стеж за оновленнями! Підпишись зараз, щоб отримувати найсвіжіші новини прямо на твою поштову скриньку

Приєднуйся до Computools

заповни форму або напиши нам на пошту hr@computools.com і ми підберемо для тебе цікаву пропозицію

    Ім'я*

    Електронна пошта/телефон*

    Позиція*

    Резюме (в форматі: .doc, docx, .pdf або .rtf)*

    Надіслати резюме →

    Дізнавайся першим
    про актуальні
    вакансії та події
    Telegram →