8 найкращих мотивуючих фільмів про програмістів, айтівців та хакерів

Від “неможливого” до “реального”: надихаємося на нові звершення з добіркою мотивуючих фільмів для ІТ фахівців!

Мотивація та натхнення допомагають людям долати труднощі й виклики, швидше розв’язувати проблеми будь-якої складності. Це твердження стосується й ІТ-спеціалістів будь-якого рівня, від Junior до Senior: якщо фахівець знаходиться у ресурсному стані, то йому легше навчатися нового, отримувати задоволення від справи, якою він займається, генерувати нові ідеї та ефективні рішення. 

Якісний відпочинок – це один зі способів підвищення рівня мотивації для ІТ-фахівців. Треба зауважити, що наголос ставиться саме на слові “якісний”, адже безперервне гортання соціальних мереж та онлайн-ігри в будь-яку вільну хвилину лише пригнічують наш емоційний стан

Ми у Computools вважаємо, що одним із варіантів якісного проведення дозвілля є перегляд фільмів. Тож для наших співробітників ми створили спільний канал “що подивитися”, де публікуємо огляди на цікаві фільми, а також обговорюємо їх.

Невелику добірку популярних та не дуже (але від того не менш цікавих) стрічок ми вирішили об’єднати у статтю. Сподіваємося, вони стануть для вас джерелом натхнення у досягненні цілей та створенні інновацій. 

Мотивуючі фільми для ІТ фахівців

1. Пірати Кремнієвої Долини (1999)

Історично-біографічна хроніка про становлення двох визначних постатей ІТ-індустрії: Стіва Джобса та Білла Гейтса. Фільм починається із зустрічі Стіва Джобса та Стіва Возняка у стінах університетського кампусу Берклі.

Два молодих амбітних студенти завдяки своїм винаходам за короткий час перетворюються у справжніх зірок комп’ютерного світу. Одночасно з розробками перших версій мікрокомп’ютерів у Кремнієвій Долині, ще один талановитий інженер Білл Гейтс разом з другом Полом Алленом запускає операційну систему.

Саме завдяки їхнім дослідженням та плідній роботі в ІТ сфері ми й отримаємо у майбутньому всесвітньо відому ОС Windows. 

Цей фільм про конкуренцію, про вибір шляху з точки зору моральності, про боротьбу за технології та важливість інновацій.

2. Стартап.ком (2001)

Американський документальний фільм, в якому розповідається про двох друзів дитинства Тома Германа і Калейла Тузмана та створення ними відомої платформи GovWorks.com.

Завдяки цьому сайту звичайні громадяни могли спілкуватися з місцевою владою. Всього за рік розробники отримують інвестиції у розмірі 60 мільйонів доларів, відкривають близько сотні власних вакансій в ІТ та знайомляться з президентом Америки Біллом Клінтоном.

Історія про успіх та банкрутство, дружбу та випробування. За версією Forbes стрічка входить до переліку фільмів про реальний бізнес, а не його голлівудську версію.

3. Громадянин чотири (2014)

Документальна стрічка про Едварда Сноудена для поціновувачів конспірологічних теорій. У фільмі йдеться про Лору Пойтрес – журналістку, кінопродюсерку та кінорежисерку, яка починає отримувати дивні листи від користувача Citizenfour.

Автор листів стверджує, що він – урядовий службовець – має докази таємного слідкування Агентства національної безпеки за мільйонами людей по всьому світі. Через певний час Лора з колегами-журналістами отримує можливість зустрітися з людиною з нікнеймом Citizenfour, справжнє ім’я якого було Едвард Сноуден. 

Оскільки під час знімання фільму Сноудена було оголошено у міжнародний розшук, монтаж стрічки відбувався у Берліні, аби уникнути зустрічі із ЦРУ. Усі матеріали мали надійний багаторівневий захист, а ті, хто брав участь у виробництві, не вели конфіденційних розмов у приміщеннях з камерами та телефонами.

4. Злом (2000)

Фільм у жанрі кримінальний трилер про пошуки одного з найвідоміших у світі хакерів. Кевін Митник – реальний чоловік, який брав участь у викраденні тисяч номерів кредитних карток та копіюванні цінного програмного забезпечення великих комп’ютерних та стільникових компаній США. 

За сюжетом Кевін Митник зламує особистий комп’ютер Цутому Сімомура – відомого експерта з кіберзлочинів та отримує доступ до сотень секретних файлів. Цей вчинок Митника міг назавжди зруйнувати репутацію Сімомура та його шанси отримати будь-яку роботу в ІТ в майбутньому. Тож він поставив мету вистежити та відправити за ґрати свого кривдника.

5. Великий злам (2019)

Документальний фільм-розслідування скандалу, пов’язаного з витоком персональних даних більш ніж 80 мільйонів користувачів соціальної мережі Facebook. Цікава та пізнавальна стрічка про маніпуляції, яким піддаються користувачі соцмереж.

Впродовж роботи над фільмом документалісти досліджували діяльність компанії Cambridge Analytics, яка ефективно проводить виборчі кампанії по всьому світі, завдяки роботі механізмів та інструментів глибинного аналізу даних. Даних, які ми власноруч надаємо соціальним мережам та даємо дозвіл на їх використання. 

6. Революційна ОС (2001)

Ще один мотивуючий фільм для ІТ фахівців, який розповідає про історію створення Linux, open source, GNU, а також зародження руху вільного програмного забезпечення та спротив привласнювальній моделі розробки ПО.

Його творці виконали титанічну роботу та зібрали в одній екранізації інтерв’ю видатних людей у галузі інформаційних технологій, як то Майкл Тіманн, Річард Столмен, Ларрі Августин, Брюс Перенс, Ерік Стівен Реймонд, Франк Хекер, Лінус Торвальдс, Браян Белендорф. 

7. Гра в імітацію (2014)

Головний персонаж цього фільму – Алан Тьюринг, відомий математик, криптограф та батько сучасної інформатики, особа, знайома майже усім, хто має роботу в ІТ сфері.

За сюжетом події починаються у 1939 році у Великобританії, де герой отримує завдання від британської спецслужби – розшифрувати код німецької шифрувальної машини Енігми.

“Гра в імітацію” – це оповідь про складну долю генія та неприйняття його суспільством попри його величезний внесок у припинення Другої Світової війни.

8. Соціальна мережа (2010)

Було б дивно, як би у підбірці мотивуючих фільмів для ІТ фахівців не було стрічки про відому соціальну мережу Facebook і її засновника Марка Цукерберга. Історія наймолодшого американського мільярдера від початку його навчання у Гарварді до створення перших сторінок мережі перетинається з історіями героїв, які теж доклали зусиль до розвитку цієї справи.

Едуардо Саверін, який вклав свої гроші у розробку, та Шон Паркер, який зацікавив проєктом інвесторів із Кремнієвої Долини – кожен з них має свою версію походження Facebook. 

Історії про успішних інноваторів, які перетворили свої мрії на реальність, про злети та падіння, про внутрішню боротьбу та осуд суспільства. Впевнені, що якась з рекомендацій точно стане вам до смаку. 

І на завершення коротеньке нагадування для тих, хто шукає роботу в ІТ: Computools запрошує до своєї команди амбітних та цілеспрямованих Middle та Senior-фахівців різних напрямків.

Відправляйте резюме на hr@computools.com і, можливо, скоро ми станемо колегами.

Стеж за оновленнями! Підпишись зараз, щоб отримувати найсвіжіші новини прямо на твою поштову скриньку

Приєднуйся до Computools

заповни форму або напиши нам на пошту hr@computools.com і ми підберемо для тебе цікаву пропозицію

  Ім'я*

  Електронна пошта/телефон*

  Позиція*

  Резюме (в форматі: .doc, docx, .pdf або .rtf)*

  Надіслати резюме →

  Дізнавайся першим
  про актуальні
  вакансії та події
  Telegram →