Ви активно шукаєте роботу після тривалої перерви у кар’єрі? Або, можливо, вже готуєтеся до співбесіди в ІТ та думаєте, як пояснювати рекрутеру проміжки часу, під час яких ніде не працювали.
У будь-якому випадку, ви можете вагатися, чи варто згадувати цю тему у розмові з потенційними роботодавцями.
Відчувати тривогу при обговоренні попередніх місць роботи — цілком нормально. Проте наявність тривалих перерв у резюме не викликає у рекрутерів автоматично негативних емоцій щодо кандидата.
Про це свідчить нещодавнє опитування LinkedIn, в якому 79% фахівців з підбору персоналу стверджували, що у них немає упередженого ставлення до спеціалістів, які мали затяжні відпустки.
Довгі перерви між кількома місцями роботи зустрічаються у резюме значно частіше, ніж ви можете думати.
Вони виникають з різних причин: догляд за дітьми, переїзд до іншого міста/країни, навчання для зміни спеціалізації, сімейні обставини, професійне вигорання тощо.
Як тривала перерва в ІТ роботі може вплинути на вашу кар’єру?
Ще 5-10 років тому, часові проміжки у кар’єрі могли стати червоними прапорцями й рекрутери з хвилюванням розглядали таких кандидатів на посаду.
Щодо цих фахівців складалися стереотипи:
“Не працював тривалий час, отже його навички застарілі.”
“Звільнився через вигорання? Це може повторитися у майбутньому.”
“Декретна відпустка? Будуть складнощі з опануванням нової інформації.”
Проте це лише припущення окремих осіб.
62% працівників у певний момент робили перерву у своїй роботі й ще 35% планують у майбутньому її зробити. Часи змінюються. Рекрутери усвідомлюють, що вимушені або заплановані паузи не визначають здібності та навички фахівця.
Дехто навіть сприймає це позитивно, якщо кандидат за цей час набув унікального некомерційного досвіду, необхідного для вакансії в ІТ.
Ось кілька прикладів того, що кар’єрні перерви здатні позитивно впливати на особистий розвиток ІТ-фахівця:
• Це дає можливість відійти від щоденних робочих обов’язків дозволяє відпочити, підзарядитися та повернути ентузіазм й натхнення. Запобігає вигоранню та покращує загальне самопочуття.
• Це може допомогти зосередитися на особистому та професійному розвитку.
Опанувати навички, відкривати нові захоплення та досліджувати власні інтереси, проходити курси та сертифікації, на які не було часу через велике навантаження на роботі.
• Це шанс оцінити свій кар’єрний шлях та зрозуміти свої цілі, прагнення, замислитися над майбутнім.
• Це нагода віднайти баланс між робочим та особистим життям.
• Це може стати трампліном для пошуку нової роботи в ІТ-компанії, особливо, якщо ви розглядали таку ймовірність, але були надто зайняті задачами.
• Це можливість знайти час для цікавих довгострокових проєктів, про які ви мріяли.
Як розповідати на співбесіді про тривалу перерву в ІТ роботі?
Підготовка до інтерв’ю може викликати тривожність, особливо, якщо ви передбачаєте ймовірність запитань, на які вам складно відповідати.
Пропонуємо скористатися рекомендаціями рекрутерів Computools, які допоможуть вам продемонструвати свої сильні сторони та професійні навички.
1. Будьте чесними
Якщо у вашому резюме вказана нещодавня пауза, яка тривала 6 чи більше місяців, інтерв’юєр, ймовірніше, запитає, чому так відбулося.
Майбутньому роботодавцю важливо розуміти, що це не завадить вам досягати успіхів у компанії. Будьте відвертими, проте стислими. Краще зосередитися на важливих деталях, без подробиць.
У разі, якщо ви опинилися у незручному становищі через те, що ваш співрозмовник наполягає на додатковій інформації, намагайтеся лишатися дипломатичним.
Уникайте надмірного розповсюдження особистих даних та ввічливо завершіть співбесіду. Якщо напружена атмосфера з’являється вже на етапі інтерв’ю, вона може стати ще гіршою під час роботи.
2. Підготуйтеся
Ви переїхали в інше місто і там налагоджували соціальні зв’язки? Або займалися волонтерством? Або намагалися знайти своє призначення через хобі та інтереси?
У будь-якій ситуації є високі шанси, що ви розширили свої навички та навіть не помітили цього.
Подумайте про вашу конкретну ситуацію та обміркуйте, що нового ви дізналися за цей час.
Спробуйте пов’язати це з роботою в ІТ, на яку ви претендуєте, та розкажіть про це на співбесіді. Знання, які ви отримали за цей період, не обов’язково мають бути суто технічними.
Можливо, ви суттєво змінили погляди на життя чи дістали досвід, який допоміг розвинути емпатію. Soft skills важливі для будь-якої посади, тож не втрачайте можливості розповісти й про ці якості.
Підготовка має бути аналогічною з тим, як би ви розповідали про свої попередні місця роботи.
3. Лишайтеся впевненими
Незалежно від ситуацій, які спричинили тривалу перерву в ІТ роботі, не варто почувати себе винним, захищатися та просити за це вибачення.
Будьте впевненими, наголошуйте на власних навичках та досвіді, які роблять вас гідним кандидатом для цієї посади.
Підкресліть, що ця пауза дала можливість переглянути свої кар’єрні цілі та підготувати новий план дій для свого професійного розвитку.
Розкажіть про свою мотивацію до повернення в ІТ-сферу та готовність долучатися до нових викликів.
4. Не перебільшуйте
Остання, проте не менш важлива порада. Відкриті питання рекрутера на співбесіді не означають, що ви маєте розповідати про усі деталі.
Якщо, наприклад, ваша річна відпустка була пов’язана з пошуком себе у різних сферах, не варто згадувати увесь шлях, який вам довелося пройти.
Достатньо сказати: “Цей рік був присвячений особистому розвитку і тепер я маю вектор, яким хочу рухатися”.
Чи варто вказувати тривалу перерву у резюме?
Якщо ви знаходитеся в активному пошуку роботи в ІТ то, ймовірно, адаптуєте своє резюме та супровідні листи під різні посади.
У вас може виникнути логічне запитання: чи вказувати у резюме паузи, що виникали між однією та іншою посадою, або ж розповісти про це на співбесіді?
У разі, якщо ваш “пробіл” у резюме був дуже давно і не пов’язаний з релевантним для цієї посади досвідом, про нього можна не згадувати.
Професійний шлях, який перервався на певний час 10 років тому, навряд впливає на ваші навички та досягнення сьогодні.
Якщо ж ця перерва триває зараз, коли ви шукаєте роботу, деталі про неї варто вказати у резюме.
Хочемо нагадати, що наша компанія Computools постійно розширюється і ми запрошуємо до співпраці Midle- та Senior-спеціалістів різних напрямків.
Якщо хочете стати частиною нашої команди, заповнюйте цю форму та очікуйте зворотного зв’язку від рекрутера.