5 способів відпочити протягом робочого дня в IT-компанії

Як ефективно відпочивати, аби робочий день в ІТ проходив енергійно та продуктивно?

Жоден спеціаліст не зможе 100% свого робочого часу працювати з максимальною потужністю. Перерви на відпочинок протягом робочого дня обов’язково повинні бути, оскільки їх відсутність має прямий вплив на ваше здоров’я та продуктивність.

Про важливість відпочинку говорять багато дослідників та психологів, вони називають його фактором стійкого успіху та тривалої ефективності, ми у Computools також погоджуємося з цим визначенням. 

Суспільство загалом розуміє, що слід робити перерви, проте з реалізацією цієї ідеї виникають деякі проблеми. Інколи, посеред робочого дня в ІТ можуть виникати непередбачені ситуації, дедлайни, які безупину збігають, надмірна захопленість проєктами та елементарне невміння якісно відпочивати – усе це може створювати перешкоди, й спеціалісти просто забувають, що мають обов’язково відпочивати.

Якщо ви хочете стабільно демонструвати високі результати, не змушуйте себе працювати безперервно. Відчуття, що таким чином ви виконаєте роботу швидше – хибне.

Ось кілька переваг, які можна отримати від перерв:

• У вас підвищується увага та зосередженість. Робота в ІТ іноді може вимагати від нас багатозадачності, але виконувати одне завдання за іншим – не дуже вдала ідея. Наш мозок не встигає перемикатися, і ми не можемо повноцінно сконцентруватися на наступній задачі. Короткі відволікання допомагають мозку набратися ресурсу та з новими силами зосередитися.

• Ви починаєте швидше розв’язувати проблеми. Під час відпочинку мозок блукає і саме в цей час прокачуються навички прийняття рішень, критичного мислення, аналітики. Саме тоді, коли ми робимо якісну перерву, а не отримуємо дешевий дофамін із соціальних мереж, мозок досліджує різні точки зору та встановлює нові нейронні зв’язки. 

• Ви зможете уникнути стресу. Робота в ІТ-компанії, яка передбачає овертайми та відсутність мінімального перепочинку, може призвести до перенавантаження та, як наслідок, вигорання. Коли ви робите паузу, ви даєте час для вивільнення емоцій. 

• У вас покращується здоров’я. Тим, хто постійно працює за комп’ютером чи ноутбуком, важливо слідкувати за своїм фізичним станом. Вчасна перерва дозволяє знизити навантаження на очі, зменшити ризики появи головного болю та проблем з серцево-судинною системою.

На жаль, не кожен відпочинок протягом робочого дня буває якісним.

Існують і не корисні перерви, які призводять до поганого, непродуктивного стану, до них відносять:

• безцільне не обмежене в часі гортання соцмереж;

• перегляд YouTube, Netflix тощо;

• споживання шкідливої їжі;

• перегляд різноманітних інтернет-магазинів, емоційні покупки.

Усе це джерела дешевого дофаміну. Дешевий він тому, що для його отримання людині не потрібно жодних зусиль. Це звісно може бути тимчасовим заняттям, але присвячувати цьому увесь вільний час або ж усі перерви під час вашого робочого дня в ІТ-компанії не варто.

Якщо ви намагаєтеся замінити цими діями справжній відпочинок, то скоро помітите, що ваша увага стає розсіяною, ​​ви втрачаєте фокус і це погано впливає на вашу продуктивність. Просто поспостерігайте за собою й ви одразу помітите зв’язок.

Приклади ефективних перерв під час робочого дня в ІТ

1. Прогулянка на свіжому повітрі

Якщо ви цілий день перебуваєте в офісі, коворкінгу, вдома, або ж працюєте у стінах якогось закладу, знаходитесь під штучним освітленням та обмежені у природному – вам варто подумати над тим, щоб частину перерви проводити на вулиці. Навіть звичайна прогулянка дозволяє отримати багато переваг та допомогти у досягненні поставлених цілей. 

Не треба сподіватися, що після такого відпочинку ви повернетеся до роботи ніби з новими батарейками. Свіже повітря не здатне заряджати нас вибуховою енергією, проте воно знімає втому, покращує якість нашого мислення, робить нас більш врівноваженими та стриманими.

Завдяки таким прогулянкам ви зможете легше розслаблятися ввечері, перемикати думки від вашої роботи в ІТ-компанії до щоденного приємного домашнього побуту, ваш сон стане глибшим та спокійнішим.

2. Зміна положення тіла

Під час тривалої роботи за комп’ютером дуже важливо приділяти увагу своєму положенню тіла, тобто час від часу його змінювати: вставати, проходитися офісом чи квартирою, міняти робоче місце у приміщенні тощо. Перебування в одному положенні може негативно впливати на м’язи та суглоби, погіршувати кровообіг. 

Виконайте просту розтяжку, щоб зменшити напругу, зробіть самомасаж шиї та рук. Навіть маленькі вправи будуть корисніші за статичне 8-годинне сидіння за столом.

3. Дзвінок друзям

Ще один спосіб урізноманітнити свої перерви протягом робочого дня в ІТ – це зателефонувати близькій людині. У цій простій дії насправді криється багато переваг: це й соціальна взаємодія, і емоційна підтримка, і підживлення когнітивних функцій мозку (уява, мислення), і створення позитивної атмосфери, і поява відчуття задоволення.

ІТ-спеціаліст, який має високий рівень усіх цих показників, точно буде краще справлятися зі своїми робочими обов’язками.

4. Їжа для розуму

І тут ми говоримо зовсім не про перерву на обід. Для того, щоб підтримувати свою продуктивність, важливо стимулювати мозок альтернативними видами “палива”, як то читання книги чи, наприклад, створення контенту для власного блогу.

Обирайте справи, які вимагають концентрації, адже після їх завершення з’являються нові нейронні зв’язки.

Тобто відриваючись від екрана, ви заряджаєте мозок новою енергією, дозволяєте йому відпочити та перезарядитися перед наступною діяльністю. 

5. Короткий сон

Віддалена робота в ІТ має багато переваг – одна з яких, можливість повноцінно відпочити: полежати в тиші із закритими очима, або навіть подрімати. Короткотривалий сон – гарна навичка, яку варто розвивати.

Деякі фахівці стверджують, що сон вдень лише збільшує втому і після такого відпочинку не вдається скласти себе докупи. Та якщо не припускатися помилки та не спати занадто довго, а давати собі на відпочинок 15-20 хвилин – ви зможете відчути себе значно енергійнішим та бадьорим. 

Важливо! Не варто думати, що регулярні відпочинки – це ознака ліні чи безвідповідальності. Ваш робочий день в ІТ компанії може бути сповнений задач, які потребують уважності та концентрації, тож перерви – це важливий захід для підвищення продуктивності. 

Ми у Computools також підтримуємо планові перерви посеред робочого дня, адже розуміємо важливість ментального та фізичного здоров’я.

Якщо ви шукаєте роботу в ІТ компанії, яка піклується про своїх співробітників, відправляйте резюме на пошту hr@computools.com і фахівці з відділу рекрутингу нададуть зворотний зв’язок, як тільки підберуть відповідну пропозицію. 

Стеж за оновленнями! Підпишись зараз, щоб отримувати найсвіжіші новини прямо на твою поштову скриньку

Приєднуйся до Computools

заповни форму або напиши нам на пошту hr@computools.com і ми підберемо для тебе цікаву пропозицію

    Ім'я*

    Електронна пошта/телефон*

    Позиція*

    Резюме (в форматі: .doc, docx, .pdf або .rtf)*

    Надіслати резюме →

    Дізнавайся першим
    про актуальні
    вакансії та події
    Telegram →