Надіслати резюме →

Скільки триває шлях від стажера до технологічного лідера: Станіслав Вдовенко про свій досвід роботи в Computools

Вдовенко Станіслав - Technology Lead команди Node.js розповідає про свій шлях розвитку від стажера до керівної позиції, і про поради спеціалістам-початківцям

З чого розпочалася твоя кар’єра? Чому ти вирішив стати розробником і обрав саме backend?

Стас: “У програмування я прийшов, можна сказати, випадково. Після дев’ятого класу просто хотів змінити обстановку і пішов у коледж на ту спеціальність, яка здавалася мені найближчою за духом. Там я зрозумів, наскільки сильно я нічого не розумію у комп’ютерах та програмуванні. Тому пішов вивчати все, що чув від людей, які вже на третьому курсі шукали роботу або працювали. Так, власне, і потрапив на стажування в Computools. У backend пішов лише тому, що не люблю верстати”.

Скільки часу тобі знадобилося від початку стажування до отримання посади технологічного лідера? Які обов’язки у тебе з’явилися? Що нового, незвичного довелося освоїти?

Стас: “Шлях від стажера до технологічного лідера зайняв у мене майже чотири роки. Поки я був простим розробником – проблем особливих не було: «Таски – радість, кодинг у солодощі». Як тільки з’явилися менеджерські обов’язки, я відразу зрозумів, наскільки великий об’єм знань я повинен вивчити, щоб стати гідним такого високого звання. Добре, що були поруч люди, які стали прикладом і спрямовували мене на цьому шляху. Найбільше провалів було на співбесідах, де доводилося вести діалог з людьми, які не до кінця чесно оцінювали свої навички”.

Що порадиш розробникам-початківцям і молодшим колегам?

 1. “Перед будь-якою співбесідою варто повторити базову теорію, але без фанатизму.
 2. Не бійтеся сказати, що чогось не знаєте. Інтерв’юери також люди, і теж можуть чогось не знати.
 3. На співбесіді важливо показати свій реальний рівень знань та вмінь. Не слід сипати термінами. Найголовніше як для інтерв’юера, так і для замовника – вміння чітко та лаконічно викладати свої думки.
 4. Будь-який термін або назва чогось може бути використана проти вас. Якщо не впевнені в тому, що можете відповісти на зустрічне запитання: “А що це таке?” або “Для чого ви використали це?” краще не говорити про це” – каже Стас.

Після закінчення теоретичної частини ми завжди цікавимось у кандидатів, чи залишилися у них якісь питання. Зазвичай запитань не залишається. Але дуже важливо уточнювати все про процес роботи на проекті, підбір команди та ведення проекту як з боку менеджменту, так і розробників.

Стеж за оновленнями! Підпишись зараз, щоб отримувати найсвіжіші новини прямо на твою поштову скриньку

Приєднуйся до Computools

заповни форму або напиши нам на пошту hr@computools.com і ми підберемо для тебе цікаву пропозицію  Резюме (в форматі: .doc, docx, .pdf або .rtf)*

  Надіслати резюме →

  Computools Вебінар

  Огляд шарів логіки та принципи їх побудови у React

  3205045
  днігодинихвилинисекунди

  Коли

  Жовтень 28, 2022 | 17:00

  Де

  Online

  Участь

  Безкоштовно

  Дізнайся від фахівців Computools про тонкощі та ключові особливості роботи з шарами логіки в React.

  Зареєструватися →
  Дізнавайся першим
  про актуальні
  вакансії та події
  Telegram →